صبا نامه ( طنز ) این روزا مُعلّما چیا میگن ؟!!!

دسته: تلخند و لبخند
5 دیدگاه
پنج‌شنبه - 3 اکتبر 2013
* معلم فیزیک : از فشارهای داخلی و خارجی بر مردم میگه و از خلأِ جیب ها و افزایشِ سرعتِ لحظه ای تورم و حرکتِ دورانیِ سَرها و چشم ها بر اثرِ دیدنِ قیمت ها و برآیندِ مجموعِ دخل ها و خرج ها که صفر و یا حتی زیرِ صفر می شه .
* معلم شیمی : از ترکیبِ بدریختِ آدم هایی میگه که به هر دلیل موجبِ بالا رفتنِ قیمت ها و پایین اومدنِ ارزشِ پولِ ملی و بهای زندگی ها میشن و همچنین از موازنه  و گاهی عدمِ موازنه ی معادلاتِ یک طرفه ( داری بخور – نداری نخور ) و انواعِ معادلات و معاملاتِ شیمیایی و غیرِ شیمیایی دیگه
* معلم جغرافی : از تغییرِ پنهانی و دور از چشمِ مرزهای جغرافیاییِ شهرها میگه و شکسته شدنِ مرزهای شرافت و انسانیت و مرگِ اخلاق و باورها .
* معلم تاریخ : از تاریخِ ظلم ها و تبعیض هایی میگه که در حق آدم هایی مظلوم و سر در لاکِ خویش فرو برده ، روا داشته شده .
* معلم ریاضی : از حسابِ و کتاب میگه و این که دو دو تا همیشه چهار تا نمیشه بلکه بعضی وقتا با دو تا چیز یعنی پول و پارتی میشه به خیلی چیزا رسید .
* معلم ادبیات : از شعرِ معروفِ سعدی میگه : بنی آدم اعضای یک پیکرند . . . سرِ کاسه ی آش  به هم می پرند
* معلم زیست شناسی : از رشدِ میکروب ها در جامعه میگه و افزایشِ روزافزونِ انگل ها و زالوهایی که خونِ مردم را می مکن و از وجودِ اونا تغذیه می کنن و شکر خدا ! هِی چاق تر و چاق تر می شن .
* معلم زمین شناسی : از رشدِ قیمتِ زمین میگه و این که توی زمونه ی فعلی و هر زمونه ی دیگه ای اگه یه تیکه زمین داشته باشی بهتر از اینه که همه ی آسمون مالِ تو باشه اون هم با تمومِ ستاره هاش .
* معلم زبان : از آدمای زبون نفهم میگه و اونایی که حرفِ حساب حالیشون نمیشه که باباجون این روزا هر طور هم حساب کنی دو دو تا چهارتا نمیشه که نمیشه که نمیشه که . . . نِ می شه !!!
نویسنده : جلیل زعیمیان ( صبا بافقی )

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 3 اکتبر 2013 - 9:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جالب بود آقای زعیمیان مخصوصا زبان حال معلم ریاضی وجفرافی

بیکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 4 اکتبر 2013 - 3:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

20

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 15 اکتبر 2013 - 12:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هیش معلمی از وعده های حل مشکلات 100 روزه مردم و بعد از تکیه بر کرسی قدرت از حل 730 روزه نمی گه ؟ خودتان را اذیت نکنید بروید درستان را بدهید مجربان کابینه اکبر و خاتمی برسر کارند . انها بلدند چطوری امتیاز برق ر ا افزایش دهند البته با کلید جادویی

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 17 اکتبر 2013 - 10:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عجب زبان سرخي داريد؟

حرف راس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 30 نوامبر 2013 - 10:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش …