قابل ندانستند یا قابلشان ندانستند؟

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۱۲ دیدگاه
یکشنبه - 21 مهر 1392

همایش وحشی بافقی در شهر بافق برگزار شد به هر حال برای برگزاری چنین همایشی زحمات زیادی کشیده می شود که نباید نادیده گرفته شود اما نقطه ضعف هایی هم بود که انشاء الله عمدی نبوده و یاداور می شوم که در موارد بعدی مورد توجه قرار گیرد:
1. حضور کم رنگ روحانیت و حوزویان شهر در همایش که جای تأمل دارد آیا خدای نکرده آنها همایش را قابل ندانستند که قطعاً پذیرفته نیست یا مسئولین امر قابلشان ندانسته و دعوتی صورت نگرفته که باز پذیرفته نیست.
2. حضور کم رنگ اساتید و دانشگاهیان شهرستان که گفتار بالا در مورد این قشر هم قابل صدق است.
نکته: حضور این دو قشر می توانست جایگاه علمی و فرهنگی و فرهیختگی شهرمان را به مهمانان عرضه کند نه این که بعضی گمان کنند که بافق فقط سنگ دارد که باید برد و از آن بهره گرفت.
3. در همایش مخصوصاً افتتاحیه و اختتامیه می شد از توانمندی شعر بافق در حال سخن به میان آورد که چه تعداد شاعر در سنین مختلف داریم و از وجود بعضی نیز استفاده ارائه شعر می شد.
4. می توانست برای راهنمایی مهمانان  و … از جوانان شهر مخصوصاً دانشجویان و دانش آموزان دبیرستانی بهره گرفت که هم خود را در جمع فرهیخته ببینند و هم جلوه بهتری به همایش می داد.
5 می توانست در افتتاحیه و اختتامیه طبق رسم همه همایش ها پذیرایی تدارک دیده می شد تا دست و دلبازی سنگ آهن مقداری مشهود گردد.
و…
اینها را ننوشتم تا زحمات عزیزان برگزار کننده را کم جلوه دهم تنها تذکاری بود برای همایش های آینده.

احمد علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 10:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب آقای فلاح از روز اول تا روز های آخر مانده به شروع همایش از اهل ادب و عرفان و همه و همه دعوت شد در صورت علاقه به حضور در این همایش ثبت نام کنند و کسانی که علاقه داشتند در این همایش ثبت نام کردند نمی دانم شما منظورتان از دعوت چیست ببخشید به عنوان یک همشهذی نظرم را بیان کردم

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 10:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت آقای علیزاده:
مبلغ هزینه شده برای این همایش 600میلیون تومان بوده دیگه پول نداشتیم کیک وساندیس بدیم ببخشید

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 11:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

600 ميليون كجا هزينه شده؟سالن كه رايگان بود. اياب وذهاب هم به عهده شركت…. اساتيد دانشگاهها هم كه نبودند شعراي بافقي هم كه نبودند.نويسندگان بافقي هم نبودند كتابهاي تاريخ بافق مفاخر بافق ديوان ناجي كه از نوادگان وحشي بافقي بود هم توزيع نشد شعراي بافقي شعري در يادبود او نخواندند چند نفر استاد دانشگاه هم كه از يزد بودند وخبري از اساتيد بنام دانشكده ادبيات دانشگاه تهران و تربيت مدرس هم نبود .پوشش خبري صدا وسيما هم در حد صفر واصلا خبري در روزنامه ها و سيما درج نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس كجا هزينه شده؟؟؟؟

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 2:09 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.مرحبابه اقاي عليزاده!مرحبابه جواداقا.اولاًروحاني كه دربافق منصب دولتي نداشته باشه هيج جايكاهي ندارد.دوماًاصلاًدعوت نكردن.فقط وقتي جايي دارندضربه ميخورنداخوندهاروميشناسن مثل قضاياي شورش .ثالثاًمشكلي ني دعوت نكرديداماادمايي رودركنكره ديديم كه بلدنيستن بنويسن وحشي بافقي.

یاس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 2:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دیشب یه جایی نشته بودیم وبحث هزینه این همایش شد که حدود 4میلیارد تومان هزینه شده است که کسی که این خبر را نقل قول میکرد در قسمت حسابداری شرکت مشغول بکار است حالا شما میگید کجا هزینه شده تو جیب دلارها و مسئولین رفته

فاطمه بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 3:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام حضور جواد / مثل اینکه شما اصلا از نحوه برگزاری کنگره وحشی بافقی و اطلاع رسانی اون بی خبری یا اصلا بافق نبودید / بنده به علت اینکه پایم شکسته بود نتونستم در کنگره حضور پیدا کنم ولی اط طریق سایت ها و صداوسیما خبراشو دنبال می کردم که واقعا دست دستشون درد نکنه هم پوشش خبری سایت ها خوب بود و هم خبرگزاری ها و صداوسیما
انچه من من دیدم به روز بود.
دست همه بچه های بافق درد نکنه که این مراسم رو اجرا کردند .مثلا اینکه تلویزیون آقا جواد شبکه های ایران رو اصلا نمی گرفته .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 4:32 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب حاج آقا سخن شما درست اما جایی که از نویسنده شهرمان خانم…. با وجود ثبت نام دعوت نمی کنند و هنگام افتتاحیه هیأت علمی کنگره ایشان را به کنگره فرامی خواند چه توقعی دارید ایشان تا کنون 6 کتاب نوشته اند

بانو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 7:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای علیزاده به مورد خوبی اشاره کردند استفاده از داتش آموزان ودانشجویان،ولی کاش بادمجون دور قاپچینا که همایش ربطی به اونا نداره درک میکردند وبه این قشر بها می دادند.

دانشجو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 21 مهر 1392 - 9:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما از سه دانشگاه شهرمان انتظار داشتیم در روز برگزاری کنگره لااقل دانشگاه را تعطیل میکردند تا دانشجویان با خاطری ارام بتوانند در این مراسم شرکت کنند.

peiman این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 22 مهر 1392 - 7:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه تمامی مسئولین برگزار کننده همایش وحشی بافقی:
سلام وخسته نباشید اصولا برگزاری همایش با یادگاری هایی در محل برگزاری همراه است تا پس از اتمام همایش اثر آن در شهر باقی بماند.اما علیرغم هزینه شدن مبلغ هنگفت ما هیچ اثر مثبتی در شهر ندیدیم که این همایش میشد بهتر و پربارتر برگزار شود.جای چند مورد خالی بود البته قبل از برگزاری آن به مسئولین امر گفته شد ولی چون پیشنهاد از طرف فردی بومی بود هیچ ترتیب اثری نداند اگر این پیشنهادات از طرف فرد غیر بومی و باکلاس یا رنگ و روغن دار!!! بود تمام مسئولین در مقابل حرفش تعظیم میکردند!!!!.دریغ از بی وفایی مسئولین بافقی وغریبه پرست و بقول قدما آب در خونه تلخ است.و اما جای رونمایی از مجسمه و یادبود و تابلوهایی از اشعار پرمغز و پخش اشعار وحشی بافقی با صدای هنرمندان و فرهیختگان علم و ادب بافقی واسکان در هتل چغارت و… واقعا خالی بود.

منطقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 22 مهر 1392 - 8:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه کسانی که در جلسات برگزاری کنگره شرکت میکردن اصلا خودشان وحشی بافقی را نمی شناختند و هرگز مراسمی برگزار نکرده بودند چرا که قشر روحانیت و دانشگاه در این مراسم نادیده گرفته شده بود و خدارا شکر میگوییم که در این کنگره 600 میلیونی که با شاید 100 میلیون هم می شد بهتر از این برگزار شود شرکت نداشتیم.

عاشق بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 23 مهر 1392 - 8:57 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تقدیرو تشکر از زحمات وافر برگزرا کنندگان همایش وحشی بافقی بالاخص امام جمعه محترم ، مهندس عسکری و خانم کریمی به اطلاع جنابعالی می رساند برگزارکنندگان مراسم از مسئولین اساتید و جمعی از طلاب حوزه علمیه خواهران دعوت بعمل آوردند که جا دارد همین جا از همه آنها تشکر نمائیم .

You cannot copy content of this page