آغاز ساخت مجسمه وحشی بافقی در نیشابور

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
یکشنبه - 13 اکتبر 2013
شهردار بافق خبر داد
آغاز ساخت مجسمه وحشی بافقی در نیشابور

شهردار بافق از آغاز ساخت مجسمه وحشی بافقی در نیشابور خبر داد.

 

حسن تفکری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یزد اظهار داشت: این مجسمه از جنس برنز و با کیفیتی بسیار خوب در شهر نیشابور در دست ساخت است.

شهردار بافق بیان کرد: مجسمه این شاعر به صورت تمام قد و با 2.5 متر ارتفاع ساخته می‌شود و از بزرگترین مجسمه‌های شهر بافق و باکیفیت ترین آنها خواهد بود.

تفکری بیان کرد: این مجسمه پس از ساخت در نیشابور در آینده نزدیک در یزد مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را حدود 60 درصد عنوان کرد و یادآور شد: این مجسمه تا پایان سال جاری آماده و در بلوار وحشی بافقی که اصلی‌ترین معبر شهر بافق است، نصب و رونمایی می‌شود.

شهردار بافق با اشاره به اینکه مجسمه وحشی بافقی توسط یکی از زبردست‌ترین مجسمه سازان کشور در حال ساخت است، بیان کرد: این مجسمه، ابتدا در شهر نیشابور طراحی، قالب گیری و کارهای ساخت آن انجام می‌شود و سپس در تهران برنزکاری می‌شود.

شهردار بافق هزینه ساخت این مجسمه را افزون بر یک میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این مبلغ از محل اعتبارات عمرانی شهرداری بافق هزینه و پرداخت می‌شود.

تفکری، هدف از این اقدام را معرفی بیشتر وحشی بافقی به نسل‌های آینده خواند و تصریح کرد: همان گونه که می‌دانید او با اینکه در زمره شعرای نامی کشور قرار داشت، شاعری مهجور بود و می‌رفت تا گمنام بماند.

شهردار بافق ادامه داد: برگزاری کنگره ملی وحشی بافقی در زادگاهش، از یکسو نام او را دوباره بر زبان‌ها آورد و ساخت مجسمه‌اش از سوی دیگر این شاعر سوخته سرای شوریده حال را از کنج عزلت بیرون می‌آورد.

وحشی بافقی از شعرای سده دهم (هجری قمری است که آثاری ارزشمند همچون ناظر و منظور، خلد برین و شیرین و فرهاد را در تاریخ فرهنگ و ادب پارسی به یادگار گذاشته است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
wow این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 13 اکتبر 2013 - 2:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اوه بعد از 300 سال نمی خوام بسازین