برای رضای خدا به خلق خدمت می کنیم

دسته: عمومی
3 دیدگاه
دوشنبه - 14 اکتبر 2013

Picture 024

هفته نیروی انتظامی فرصتی شد برای برگزاری نشست خبری فرماندهی نیروی انتظامی ،جانشین وی و رؤسای پلیس تخصصی این نیرو در بافق با اصحاب رسانه شهرستان.

ساعت 19 و سی دقیقه سه شنبه شانزدهم مهرماه به همراه دوستان رسانه ای درِ اتاق فرماندهی نیروی انتظامی بافق را با کوبیدن چند انگشت به صدا درآوردیم و اجازه ای خواسته وارد اتاقی می شویم که مسؤلین نظم و امنیت شهر به رتق و قتق امور و شاید هم صلاح و مشورت در خصوص مسائل امنیتی مشغولند.

روی باز فرماندهی و جانشین وی و دیگر درجه داران حاضر موجب می شود جلسه خودمانی برگزار شود

روی باز فرماندهی و جانشین وی و دیگر درجه داران حاضر موجب می شود جلسه خودمانی برگزار شود و در فضایی صمیمی به گفتگو و پرسش و پاسخ بپردازیم.

گپ و گفتهای اولیه و انتظار برای رسیدن یکی از دوستان رسانه ای نیم ساعتی به طول می انجامد اما این انتظار با سخنان شیرین فرماندهی نیروی انتظامی و دوست عزیز رسانه ای مان آقای عباس ابراهیمی خوسفی چشم به هم زدنی می گذرد.

حرفهای اولیه حول مطالبی که دوستان در هفته نامه ها می نویسند و اشراف مطالعاتی فرماندهی انتظامی بر آنها چرخ می زند و گاه به برخی مقالات درج شده اشاره ای می شود.

 ابراهیمی از ماجرای داغ باقی مانده از جراحت جدایی 35 نقطه جدا شده از بافق در سال 88 و الحاقش به بهاباد هم به زبان طنز و جدی حرفهایی به میان آورد .

مقدمه ای ادیبانه در تقدیر و تشکر از مقام خادمین نظم و امنیت

با جمع شدن همکاران رسانه ای نشست خبری راس ساعت 20 با تلاوت آیاتی از قرآن مجید  بصورت رسمی آغاز و باز این آقای عباس ابراهیمی است که گوی سخن را با اجازه ای دوستانه می رباید و مقدمه ای ادیبانه در تقدیر و تشکر از مقام خادمین نظم و امنیت و مشقتهای خدمت برای ایجاد این گوهر تا از دست نرفته ناشناخته مانده آن هم فی البداهه می سازد تحسین برانگیز، بدان سان که خوش آمدنش به مذاق اصحاب رسانه و فرماندهی و دیگر درجه داران نیروی انتظامی را می شد در چشمهایشان دید.

سرهنگ صالحی فرماندهی انتظامی بافق نیز با سلام و صلوات به روح امام و شهدا  خصوصا شهدای نیروی انتظامی و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری سخنانش را آغاز و مناسبتهای هفته ازدواج و نیروی انتظامی را به همه تبریک می گوید.

Picture 005

خانه سربازی،مامورین نیروی انتظامی

صالحی هنگام خیر مقدم گفتن به اصحاب رسانه که به محل فرماندهی نیروی انتظامی آمده اند آنجا را خانه سربازی می خواند و فارغ از هرگونه درجه بندی خود و همکارانش را مامور می نامد اما بر نظم و نظام بسیار تاکید دارد.

اعتیاد،سرقت و تصادف 3 عامل اصلی جرم

فرماندهی انتظامی بافق دغدغه مند از وضعیت اعتیاد در کشور و شهرهای استان ریشه بسیار از جرم و جنایات را اعتیاد عنوان و از گرفتار شدن تعدادی از هم میهنانمان به این بلای خانمان برانداز اظهار تاسف می کند و عمده مشلات شهر را در سه حوزه:اعتیاد،سرقت و تصادفات بر می شمرد.

صالحی اصرار عجیبی دارد بر حفظ حیثیت و آبروی مردم

صالحی اصرار عجیبی دارد بر حفظ حیثیت و آبروی مردم و بر زیر سؤال نرفتن این اصل در تمام ماموریتها و اعلام اخبار آن تاکید می کند.

سرهنگ صالحی حس اعتماد مردم به پلیس و امین دانستن مامورین را جزء افتخارات نیروی انتظامی بر می شمرد و حساسیت شغل و مقدس بودن لباس نظام را هم در سخنانش لحاظ می کند.

توضیحات شنیدنی روسای پلیس تخصصی

ارائه آمار و گزارش عملکرد یکساله نیروی انتظامی بافق بخش دیگری از سخنان صالحی است و توضیحاتی که آقایان سرگرد کشوری ،سروان حیدری و سروان زارع به عنوان جانشین فرماندهی ،رئیس پلیس آگاهی و رئیس پلیس راهوار و دیگر روسای پلیس تخصصی درباره عملکرد ارائه شده می دهند تبیین کننده است و شنیدنی.

Picture 024

برای رضای خدا به خلق خدمت می کنیم

حالا دیگر سخنان فرماندهی تمام شده و نوبت خبرنگاران است که سؤالاتشان را بپرسند سؤالاتی زیاد و متنوع، از مسائل شغلی گرفته تا شخصی، مثلا یکی از خبرنگاران سؤال چهار جوابی می پرسد یا از جانشین فرماندهی می خواهدکه  با سه واژه :خلق، خدا و خدمت  به سرعت جمله ای بسازد که سرگرد کشوری به سرعت و با اعتماد به نفس پاسخ می هد:«برای رضای خدا به خلق خدمت می کنیم»

و دیگر مطالب

خبر خوش وجود واحد مشاوره و راهنمایی در معاونت اجتماعی نیروی انتظامی ،انتقاد به پایین بودن میزان اطلاع رسانی در خصوص عملکرد پلیس یا اتفاقاتی که در شهر رخ می دهد ،به میان آوردن موضوع «هدف راهنمایی است یا جریمه» در عملکرد مامورین راهنمایی و رانندگی،انتقاد به نحوه و برخورد با روحیه انتظامی از سوی برخی از مامورین با مردم ،مطرح شدن موضوع عدم همکاری ارگانهای مسؤل در رفع نقاط حادثه خیز شهر و منجر شدن آن به تصادفات ،ذکر خاطرات تلخ و شیرین از دوران خدمت،ابراز رضایت پلیس از شهروندان بافقی و تشکر از مردم به خاطر احترامی که به مامورین انتظامی می گذارند،رضایت از شغل نظامی،تاکید و سفارش به اصحاب رسانه در اطمینان از وثوق خبر و سپس درج آن، اندکی هم تحلیل و گاه درخواست ارائه راهکار از طرف رسانه و مردم به نیروی انتظامی از دیگر مطالبی است که در این نشست 2 ساعته مطرح می شود که از خوانندگان عزیز دعوت می کنم جزئیات آماری و گفتگویی آنرا در پستهای بعد مطالعه فرمایند.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 14 اکتبر 2013 - 9:58 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به تمامی پرسنل محترم آن نیرولازم دانستم از رفتار خوب سروان راهنمائی ورانندگی آقای تقی زاده تشکر نمایم -موفق وموید باشید

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 14 اکتبر 2013 - 1:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی ،من هم از حسن برخورد آقای تقی زاده تشکر می کنم

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 14 اکتبر 2013 - 10:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
از برخورد بسیار خوب جناب سرهنگ صالحی تشکر می کنم . به حق ایشان نمایانگر یک انسان خدوم می باشند.