مقام اول و سوم دانش آموزان بافقي در مسابقه بخش گلايدر در استان يزد

دسته: عمومی
3 دیدگاه
شنبه - 26 اکتبر 2013
مقام اول و سوم دانش آموزان بافقي در مسابقه بخش گلايدر در استان يزد
طي برگزاري مسابقات ابتكارات و نواوري دانش آموزان در استان يزد  دانش آموزان بافقي از دبيرستان  امام رضا (ع) و شاهد با همت پژوهش سراي دانش آموزي آموزش وپرورش توانستند مقام اول و دوم استان را كسب نمايند .
DSC_0121
در اين مسابقه كه شهرستان  بافق با دوتيم شركت نموده بودند تيم مفيدي با پرواز  به طول 28 متر و امتياز 188نفر اول و تيم مستوفي با 20متر پرواز مقام سوم را كسب نموداند. اين دوره از مسابقات در جهت ارتقاء سطح علمي و ايجاد خلاقيت در دانش آموزان برگزار گرديده و باعث روحيه نشاط و شكوفايي توانمنديها با توجه به استعداد هاي آنها خواهد شد .
DSC_0123
گلايدر چيست؟
هواپیمای بی موتور ، بادپر یا گلایدر، هواگردی است که بدون استفاده از انرژی موتور به پرواز در می‌آید. در واقع چوناین پرنده نیروی پیشران موتور ندارد؛ باید برای غلبه بر نیروی درگ و حفظ سرعت ثابت یک زاویه سرش منفی را بهکار گیرد. به سخنی دیگر از مولفه وزن خود برای غلبه بر اصطکاک کمک می‌گیرد.
مجري فني اين طرح شركت پرشين مهر بافق بوده  و در حال حاضربا ايده محوري طراحي و ساخت هواپيماهاي مدل  در مركز رشد فناوري بافق  به  عنوان شركت فناور فعاليت مي نمايد.
DSC_0128

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 26 اکتبر 2013 - 8:43 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
بافقي ها هوش و استعداد خوبي دارندبخصوص در موضوعات عملي و فني ،لذا بايد نگاه و ديددشان را عوض كرد تا شكوفا شود و اين نوع كارها با عث تحول و رشد فرزندان شهرمان خواهد شد.

عباس اکبری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 26 اکتبر 2013 - 10:27 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آفرین بچه های بافق.انشاءالله در مسابقات کشوری هم مقام های عالی بدست آورید.دست آقای امیریان مدیرعامل شرکت پرشن مهر هم درد نکنه.

una این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 11 نوامبر 2013 - 4:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام

خوب بود با امید موفقیت های بیشتر برای شما بافقی ها