از بودجه ملي براي معرفي وحشي بافقي هزينه كنید

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
9 دیدگاه
چهارشنبه - 30 اکتبر 2013

يك خواهش از فرماندار محترم بافق جناب  اقاي مهدي  دهقان خاوري :

با عنايت به خبر منتشر شده مبني بر توسعه پارك وحشي بافقي در شهر يزد بر فرماندار عزيز و همه مسئولين محترم شهرستان بافق لازم است با توجه به مشكلات فراوان به ويژه در بعد فرهنگي  شهرستان بافق  اگر بودجه اي موجود است در راه توسعه فرهنگي وعلمي شهرستان هزينه فرمايند. در سال 1389 كه با جمعي از دوستان از خانه وحشي بافقي بازديد كرديم يكي از همراهان ديوان وحشي بافقي را طلب كرد كه در خانه وحشي بافقي موجود نبود.ما در چنين شهري از يك موزه خوب و خانه مفاخر بي بهره هستيم.انجمن شب شعر فعال نداريم هيچ آموزشگاهي براي آموزش موسيقي وكارهاي هنري در دسترس جوانان نيست. كتاب تذكره شعراي بافق كه توسط يكي از نويسندگان وشاعران بافق آماده شده و هنوز به چاپ نرسيده است.

مدارس بافق ازابتدايي تا دبيرستان اوضاع مناسب ندارند وضعيت پذيرفته شدگان در كنكور سراسری خوب نیست .دانشگاه دولتي نداريم. دانشگاه آزاد مشکلات عدیده دارد وديگر معضلات  ومشكلات كه اگربيان شود مثنوي 70من كاغذ خواهد شد لذا ازشما مي خواهم بودجه شهر را درشهرستان بافق هزينه فرماييد.

پيشنهاد اين است اگر مسئولين شهر بتوانند از بودجه ملي براي معرفي شاعر شهير قرن دهم كمال الدين محمد وحشي بافقي هزينه كنند خيلي بهتر است .باتشكر.

“عليرضا رنجبر بافقي”

[email protected]


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بانو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 اکتبر 2013 - 4:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پيشنهادبجا وبسيار عالي ميباشد

حق گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 اکتبر 2013 - 5:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار به جا فرمودید جناب رنجبر
بیشتر بنویسید لطفا
با تشکر

محمد فتوحي بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 اکتبر 2013 - 9:58 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشكر ازآقاي رنجبر.خيلي كامل منطقي وزيبا بود.
مشكلاتي كه بيان شدواقعا كمبودهاي شهر ماست وكسي نيست كه اين مشكلات وموانع رابرطرف كند اگر مسؤولين اين پيشنهاد رو عملي كنند خيلي عالي مي شه.بازهم ممنون.

ع.ب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 اکتبر 2013 - 10:19 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و تشکر از آقای رنجبر
بنده هم با نظر ایشان موافقم.اگر بودجه ای فرهنگی موجود است اولویت باید این باشد که در خلاءهای فرهنگی شهر بافق هزینه شود سپس در جاهای دیگر برای شناساندن بافق و مفاخر آن هزینه شود.

فاطیما این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 31 اکتبر 2013 - 7:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

پیشنهاد خوبی بود. به امید پیگیری مسئولین

میرسلیمانی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 31 اکتبر 2013 - 11:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درودها جناب رنجبر عزیز
نظر بسیار زیبا و متینی را ارائه فرمودید و حق همان است که نوشته اید.فقط چند نکته را خدمتتان می نویسم:

1-اینجانب قبلا پیشنهادی را دادم که که با عنایت به وجود مدفن وحشی بافقی در یزد و خانه او در بافق این آمادگی هست حظیره ای به یادبود وحشی بافقی احداث نمایم ولی هیکس پاسخی نداد وتنها یکی از دوستان بافقی همان زمان در مطلبی دیگر نوشتند میرسلیمانی افراطی است و قلمش افراطگراست!!!!حالا خودتان قضاوت فرمایید با وجود چنین دیگاه ها و عکس العملهایی می شود از خودمان مایه بگذاریم؟
2-در سال 1364 که بنده جهارم دبیرستان بودم نامه ای تهیه و به امضا چندین نفر از دبیران محترم بافق هم رسانده و به هیات نظارت بر تالیف کتب درسی ارسال نمودم تا نمونه شعر هایی از وحشی بافقی در کتاب درسی دبیرستانها درج گردد.البته اشعار او قبلا وجود داشت ولی در اوایل انقلاب نمی دانم به نظر کدام نفهم و نادانی از کتابها حذف شد!!!هیات هنامه را جواب و قول دادند موضوع را مطرح نمایند و دیگر کسی پیگیری نکرد که نیجه چه شد.خوب است دوستان ما در آموزش وپرورش محترم دارالشجاعه و نیز استان این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری نمایند تا دینی فرهنگی که بر دوش آنان نسبت به بافق و ادبیات ایران است ادا شود.نمی دانم چرا حتی در همایش ملی وحشی بافقی هیجیک از آقایان چنین موضوع مهمی را اشاره نکردند؟؟؟؟؟؟؟جناب خاوری هم می توانند مثمر ثمر باشند و الحمدلله هزینه مالی هم ندارد.
3- از حدود سی سال قبل تندیسی از وحشی بافقی در پارک بزرگ ملت در تهران وجود دارد .آقای شهردار با توجه به ارتباطاتی که قبلا در شهرداری تهران داشته اند می توانند نصب تندیس او را در سایر پارکها و نیز فرودگاه های مهرآباد و امام و ترمینالهای مسافربری در پایتخت و نیز نصب در شهرمان با کمک از شهرداری تهران پیگیری و اقدام نمایند تا ثابت شود انتخاب شهردار عزیز بدور از حکمت ومصلحت نبوده
با کمال احترام.سید محمد میرسلیمانی بافقی

یک شهروند بافقی و کارمند سنگ آهن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 31 اکتبر 2013 - 11:45 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هم پیشنهاد آقای رنجبر بسیار عالی می باشد هم نظرات ارائه شده قابل تحسین. این کار می تواند با همکاری شهردار محترم و همچنین مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن بافق به نحو احسنت انجام شود و این عزیزان مطمئن باشند ما مردم بافق دعا گوی آنان خواهیم بود.

عليرضا رنجبر بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 31 اکتبر 2013 - 2:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از تمام عزيزان به ويژه جناب اقاي ميرسليماني بافقي شاعر خوش ذوق ديارمان متشكرم

ف_رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 31 اکتبر 2013 - 2:44 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشکرازآقای رنجبرپیشنهادبسیارخوبیست ولی کو گوش شنوا!!!!!
انشاالله که مسئولین توجه فرمایند