انتقاد شدید شورای شهر و شهردار زارج به استاندار در مورد تقسیم نا عادلانه مالیات بین شهرداری ها

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
جمعه - ۱ آذر ۱۳۹۲

یزدفردا “شورای اسلامی و شهردار زارچ طی نامه ای خطاب به استاندار یزد از تقسیم نا عادلانه مالیات بر ارزش افزوه بین شهرداری های استان یزد انتقاد کردند /

به گزارش خبرنگاریزدفردا از زارچ “متن کامل این نامه که نسخه ای از ان در اختیار یزدفردا قرار گرفته به شرح زیر است :

 

 استاندار محترم استان

  جناب مهندس میرمحمّدی

  با سلام و ارادت

       احتراماً ، ضمن تبریک مجدد انتصاب حضرتعالی به استانداری استان، استدعا دارد دستور فرمایید در مورد رفع تبعیض در پرداخت های اداره امور مالیاتی به شهرداری های استان مربوط به مالیات بر ارزش افزوده ، اقدامات لازم انجام و هماهنگی مورد نیاز با نمایندگان محترم مجلس صورت گیرد. متاسفانه در حال حاضر به حدی این پرداخت ها ناعادلانه است که آه از نهاد شهرداران ، اعضای شوراها و حتی مردم و سایر مسئولین برخی شهرها در آورده است.

این چه عدالتی است که یک شهر با جمعیتی کمتر از 5 هزار نفر برای مهرماه 92 مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان از ارزش افزوده درآمد داشته باشد و شهری مثل زارچ با جمعیت چند برابر ، حدود یکصد میلیون تومان، شهر دیگر با جمعیت سه هزار نفر ، یک میلیارد تومان بگیرد و دیگری 220 میلیون تومان و با کمال تعجب و تاسف ، یکی از شهرها حدود یازده میلیارد تومان به حسابش واریز شود.

آیا این عدالت است؟ آیا توسعه متوازن شهرها این است؟ یک شهردار نتواند حقوق کارمندان را بدهد و شهردار دیگر برای اینکه این مبالغ هنگفت را کجا هزینه کند سردرگم باشد. یک شهرداری که برای طول سال یک میلیارد نیاز دارد در یک ماه یک میلیارد بگیرد و یک شهرداری که صد برابر آن را نیاز دارد فقط صد میلیون به حسابش واریز شود.

در حال حاضر برخی شهرها با جمعیت بسیار کم آنقدر پول دارند که هیچ دغدغه ای ندارند و تنها نگرانی آنها کجا هزینه کردن است و شهرداران شهرهایی مثل تفت ، مهریز ، هرات ، مروست ، زارچ و… از بی پولی باید دائم از مردم شهر خود فراری باشند چون پولی برای پاسخگویی به حجم بالای مطالبات سطحی و اولیه مردم شهرهای خود نیز ندارند.

آقای استاندار

شهری مثل زارچ از نظر جمعیت و وسعت شهری ، از مرکز بسیاری از شهرستانها اگر بزرگتر نباشد کوچکتر نیست ولی آیا می دانید بودجه سال آن – آنهم در صورت تحقّق- برابر است با مبلغ واریزی 2 ماه اعتبار ارزش افزوده شهرهایی مثل احمدآباد و یا عقدای اردکان که وسعت و جمعیت آنها یک پنجم زارچ است.

فلذا عاجزانه از شما می خواهیم و استدعا داریم با دستان توانای خود از طریق پیگیری اصلاح قانون مربوطه در مجلس شورای اسلامی بساط این بی عدالتی را برچینید که این بزرگترین خدمت به مردم محروم بخش اعظمی از شهرهای استان است که حق و حقوقات آنها بین چند شهر خاص در حال تقسیم شدن است.

از خداوند توفیق روز افزون حضرتعالی را از خداوند متعال خواستاریم%

 اعضای شورای اسلامی شهر زارچ                         

محمّدرضا حفیظی   شهردار زارچ


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
م فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امید واریم استاندار محترم به این نامه شورای محترم زارچ توجه نموده وبساط بی عدالتی که در استان یزد وجود دارد را برچیند و در تقسیم بودجه عدالت را سرلوحه کارها قرار دهند که مسلما همین طور خواهد بود ضمنا خواهشمندیم که در استان یزد خاطره بی عدالتی استاندار قبلی را برای شهر خاص مجددا زنده نکنند

مهدی اردکانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲ - ۷:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایون شورای شهر زارج و حومه اگه پولی چیزی می خواهید بیایید زیرمجموعه اردکان هرچقدر بودجه خواستید به شما خواهیم داد ما که بخیل نیستیم.

عضو شورای شهر بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲ آذر ۱۳۹۲ - ۹:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بسمه تعالی
دوستان عزیز و ارجمند این نامه فقط و فقط برای بافق و بهاباد نوشته شده نه برای اردکان چرا هیچکدم به آمار توجه نمی کنید؟ چرا هچکس نمی گوید ارزش افزوده ای که به ما می دهند ناشی از درآمدی است که از شهر ما تامین می شود؟ چرا هیچکس نمی گوید بیشترین مالیات توسط شرکتهای معدنی منطقه به دارایی داده می شود! زارچی های عزیز مگر می شود ما کار کنیم شما بخورید!!! مگر می شود ما زحمت بکشیم شما آباد شوید! مگر می شود رنج و زحمت و آلودگی برای ما باشد آنوقت پولش را شما خرج کنید.!همه دم ازعدالت می زنید ولی هیچکدام نه عدالت دارید نه منصف هستید!
و اما بعد منطقه آلوده به انواع تشعشعات مختلف و بیماری های تنفسی و پوستی است که ناشی از همین معادن است آیا انصاف است مرگ و میرش از ما باشد و شما آباد شوید؟ تراکم جمعیت بالای شما نشانه فرارشما از مناطق آلوده است و کمی جمعیت ما دلیلی بر محرومیت و ناآمن بودن منطقه.
شورای شهر زراچ و شهردار محترم وامصیبتا نزنید تلاش کنید درآمدتان را از خودتان تامین کنید نه از جیب مردم ما!!!

محمد فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۲ - ۷:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایان زارچی شما در کنار شاهراه مواصلاتی شمال و جنوب کشور قراردارید و از نعمت جاده و گاز مناسب سالیان سال برخوردارید اما شهرستانهای بافق و بهاباد از هنوز از نعمت جاده و گاز برخوردار نیستند و همچنین از کمترین امکانات بهداشتی و رفایی و دانشگاهی آموزش عالی رنج می برند. حالا کمی پول از معدن منطقه که از هزاران میلیارد سرمایه برای ابادی شهرستانهای دیگر می برند برخوردار میشوند. مطمئن باشید نخواهیم گذاشت یک ریال از این حق به ناحق به کسی داده شود.

علي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ شهریور ۱۳۹۳ - ۱:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بافقي ها و … ،هميشه ظلم شما باقي نخواهد ماند