بی‌عدالتی در تقسیم حوزه‌های انتخابیه یزد

دسته: سیاسی
بدون دیدگاه
سه‌شنبه - 3 ژانویه 2012

به گزارش خبرگزاری فارس از بهاباد، کاظم فرهمند در جمع مسئولان بهاباد در مورد لایحه افزایش نمایندگان استان یزد اظهار داشت: بی‌عدالتی که در حوزه انتخابیه استان یزد وجود دارد در هیچ حوزه انتخابیه دیگری نیست که پنج شهرستان یک نماینده داشته باشند در حالی که برخی از شهرها به تنهایی دارای یک نماینده هستند.
وی ادامه داد: اصلاح حوزه انتخابیه استان یزد مطابق لایحه دولت در کمیسیون شوراها به تصویب رسید اما به دلیل اینکه فوریت این لایحه در مجلس رأی نیاورد، بررسی لایحه در صحن علنی به زمان دیگری موکول شد و به طور قطع برای انتخابات مجلس دهم این اصلاح صورت می‌گیرد و احتمالا در انتخابات میان دوره‌ای مجلس اجرایی شود.
فرهمند در بخش دیگری از سخنان خود یکی از بحث‌های عمده شهرستان بهاباد را مشکل اشتغال و بیکاری جوانان عنوان کرد و افزود: باید با رفع موانع موجود برای سرمایه‌گذاری در این منطقه، بخشی از مشکل بیکاری جوانان را حل کرد.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در مورد اعتراض مردم در بحث برداشت هنگفت معدن چادرملو از سفره‌های آب زیرزمینی بهاباد و موضوع مالکیت معدن بیان کرد: اگر برداشت چادرملو از آب بهاباد ادامه پیدا کند، کشاورزی منطقه با مشکل جدی روبه‌رو می‌شود.
فرهمند خاطرنشان کرد: تأمین آب معدن از منابع دیگر عملی است که با توجه به خشکسالی‌های اخیر و افت زیاد و افزایش املاح آب در منطقه، مسئولان ذی‌ربط باید عزم جدی برای این کار داشته باشند.
وی تأکید کرد: مشکل اشتغال در معدن، آب و مالکیت چادرملو باید از طریق قانونی پیگیری شود.
نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس در مورد عدم اجرایی شدن مصوبه دولت برای انتقال گاز به بهاباد نیز عنوان کرد: انتقال گاز به بافق در حال اجراست و انتقال گاز به بهاباد بعد از پرداخت تسهیلات انجام می‌شود.
فرهمند همچنین بر افزایش مراکز آموزش عالی در شهرستان بهاباد تاکید کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در بهاباد به تنهایی کافی نیست و پیگیری لازم برای استقرار دانشگاه پیام نور در شهرستان انجام شود و در صورت واگذاری ساختمان، دانشگاه علمی کاربردی آمادگی خود را برای استقرار در بهاباد در مدت زمان کوتاهی اعلام کرده است.
وی در توضیح اجرایی نشدن مصوبه دولت در مورد احداث بیمارستان نیز اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و طی جلسه خصوصی با وزیر بهداشت، دستور اجرایی شدن این مصوبه با رعایت نظام سطح بندی داده شد که با توجه به فاصله زیاد شهرستان با مرکز استان، پیگیر استقرار بیمارستان بدون رعایت نظام سطح‌بندی هستیم.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس همچنین در مورد پرداخت بدهی یک میلیارد تومانی به روستای دهنو ملااسماعیل که از مصوبات هیئت دولت است و نیز استقرار بانک ملت، قول پیگیری داد.
فرماندار بهاباد نیز در این جلسه با گرامیداشت 12 دی‌ماه سالروز سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به استان یزد، اظهار داشت: این سفر 720 مصوبه در استان داشت که 96 درصد آن به طور کامل اجرا شده است.
محمدرضا هدایی همچنین آماری از تعداد ثبت‌نام کنندگان در انتخابات ارائه داد و گفت: در حوزه انتخابیه بهاباد، بافق، مهریز، ابرکوه و خاتم تعداد 26 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.
وی از آمادگی کامل ستاد انتخابات شهرستان بهاباد برای برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه خبر داد و از مسئولان ادارات خواست با رعایت موازین شرعی و قانونی زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.
هدایی از نماینده مردم در مجلس خواست در ارتقای منطقه، مسئولان و مردم را بیش از پیش یاری کند.
وی از ناتمام ماندن جاده بهاباد – دربند – نایبند و تعطیلی موقت این پروژه به دلیل عدم تأمین اعتبار اظهار تأسف کرد و از نماینده مردم در مجلس برای اتمام این پروژه ملی که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان یزد است، درخواست یاری کرد.
فرماندار بهاباد با اشاره به اجرایی شدن 25 کیلومتر از خط انتقال آب زاینده رود به شهرستان بهاباد که از مصوبات دور اول سفر هیئت دولت به استان یزد است، اظهار داشت: 50 کیلومتر از لوله‌گذاری این خط لوله هنوز اجرایی نشده و به علت عدم تأمین اعتبار لازم مراحل اجرایی این پروژه با کندی پیش می‌رود.
وی همچنین از عدم استقرار برخی از ادارات بعد از ارتقای بهاباد به شهرستان ابراز تأسف کرد و افزود: دو سال از شهرستان شدن بهاباد گذشته است اما هنوز برخی ادارات مستقر نشده‌اند و ادارات دیگر نیز از کمبود شدید نیروی انسانی رنج می‌برند.
هدایی استقرار هر چه سریع‌تر ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اوقاف و امور خیریه که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان یزد است و نیز ادارات ورزش و جوانان، مسکن و شهرسازی، فنی و حرفه‌ای و نیز پلیس راه و پلیس 10+ در شهرستان را خواستار شد.
وی از نبود زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری و توسعه شهرستان خبر داد و گفت: انتقال گاز و مجوز برداشت آب که از مصوبات سفر هیئت دولت به استان یزد است که هنوز اجرایی نشده و احداث پست برق صنعتی 132 کیلوولت نیز متوقف شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۶
برچسب ها: