چگونه در سیستم مکانیزه انتخابات رای دهیم ؟

دسته: سیاسی
3 دیدگاه
چهارشنبه - 25 آوریل 2012


با توجه مکانیزه بودن مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شورای در شهرستان بافق و به منظور اشنایی شهروندان از نحوه رای دادن در این روش گفتگویی با کارشناس IT فرمانداری شهرستان انجام داده ایم .
مهدی آب پیکر ،کارشناس IT  فرمانداری شهرستان بافق در گفتگو با خبرنگار ما مراحل اخذر رای به روش  مکانیزه سیستم انتخابات را که برای اولین بار در شهرستان بافق در مرحله دوم انتخابات نهمین دوره مجلس شهرستان بافق قرار است صورت گیرد به شرح زیر توضیح داده است  :
شهروندان بافقی می توانند با در دست داشتن شناسنامه و کارت ملی به یکی از شعب اخذ رای در شهرستان مراجعه نمایند و مدارک خود را به کاربر یا مسئول کامپیوتر هیئت اجرایی مستقر در آن شعبه تحویل دهند .
اطلاعات سجلی شما توسط این کاربر ( ترمینال اجرائی ) بررسی و  چک شده و پس از تائید ، مشخصات شما به کامپیوتر هیئت نظارت (ترمینال نظارت )ارسال می گردد که در این سیستم نیز ناطران مربوطه اطلاعات شما را مجداً بررسی می کنند و در صورت تائید ، این کاربر اجازه صدور تعرفه رای برای شما را از طریق سیستم هیئت اجرایی صادر می کند.
برگه تعرفه مربوط به رای شما را کامپیوتر هیئت اجرایی (ترمینال اجرایی)  با نام ” کارت مجوز رای ” صادر می کند که  به صورت یک “کارت اعتباری شارژی “  عمل می کند و در واقع به منزله برگ تعرفه شما تلقی می شود.
در حین انجام این فرایند توسط کاربران کامپیوترهای هیئت اجرایی و نظارت شناسنامه شما نیز توسط مسئول مربوطه مهر می شود.
شما باید کارت اعتباری شارژ شده را پس از تحویل از کاربر هیئت اجرایی به محل صندوق اخذ رای رفته و آنرا در محلی که به همین منظور تعبیه شده  و  به منزله کارت خوان است وارد صندوق نمائید .
مشخصات نامزدهای انتخاباتی و کد مربوط به آنان در قسمت بالای صندوق نصب شده است که شما باید فقط کد نامزد مورد علاقه خود را از طریقه صفحه کلید صندوق اخذ رای انتخاب نمایید.
پس از انتخاب کد نامزد مورد نظر خود ، عکس و مشخصات این نامزد را بر روی مانیتور صندوق اخذ رای مشاهده می کنید که در صورت تایید شما باید کلید (دکمه )سبزرنگ صفحه کلید صندوق  راکه به منزله تائید رای شما می باشد فشار دهید.
قبل از تائید رای خود ،شما می توانید در صورت نیاز به تصحیح رای دکمه تصحیح صندوق را فشار داده و رای خود را اصلاح نمائید.
پس از تائید نهایی ، پرینت رای شما در داخل محفظه شیشه ای صندوق برایتان نمایان می شود و بعد از چند لحظه به صورت رول به داخل صندوق می افتد.
ضمنا دکمه رای سفید نیز بر روی سیستم صندوق اخذ رای قرار گرفته است که چنانچه رای شما سفید است می توانید از آن استفاده کنید و رای سفید بدهید.
در پایان انجام عملیات مکانیزه رای گیری ، کارت اعتباری خود را ازدستگاه برداشته و به عوامل اجرایی شعبه اخذ رای تحویل داده و شناسنامه و کارت ملی خود را دریافت کنید.
اگر شما این مراحل را به درستی انجام دهید در واقع رای خود را به صندوق انداخته  و کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب نموده اید.
لازم به ذکر است که مردم شهرستان بافق در مرحله اول انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از 22 هزار و 800 برگه رأی را در صندوق‌های اخذ رأی ریختند و حضوری بی‌سابقه‌ای را رقم زدند.
همچنین در دور دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز، کاظم فرهمند و حجت‌الاسلام دخیل‌عباس زارع‌زاده با یکدیگر برای کسب یک کرسی در مجلس نهم رقابت خواهند کرد.
تهیه و تنظیم : محمد علی عبداللهی

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 26 آوریل 2012 - 12:58 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اسم سایت بافق فردا به فرمانداری بافق تغییر نام یابد بد نیست چراکه کلیه اخبار از سایت فرمانداری می باشد
برادر مدیر وبلاگ اگرهدفت خیر مستقل باش

    مصطفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 26 آوریل 2012 - 10:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    بافق فردا باید از همه منابع تغذیه شود چرا که بافق فردا تازه متولد شده و نیاز به کمک دارد

پرنیان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 17 سپتامبر 2013 - 12:18 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پسره خیلی ناز و جیگره