سخنی با مسئولین محترم شهرستان بافق

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
چهارشنبه - 30 بهمن 1392
ابتداعا خبر ذیل را بخوانید:
چین ۸/ ۱ میلیارد یورو برای طرح های فولاد استانی اعتبار تامین می کند
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، مهدی کرباسیان با بیان این مطلب گفت: تاکنون، طرح های فولادی سپیددشت (چهارمحال و بختیاری) و قائنات (خراسان جنوبی) هر یک به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن (با قابلیت افزایش ظرفیت به یک میلیون تن)، گشایش اعتبار شده و به زودی ۲ طرح دیگر فولادی وارد مرحله گشایش اعتبار خواهد شد. همچنین، در مورد طرح فولاد «نی‌ریز» اخیرا با شرکت سرمایه‌گذاری غدیر برای مشارکت به نسبت ۶۵ و ۳۵ درصد توافق نامه امضا کرده ایم.

وی افزود: طبق توافقات صورت گرفته با طرف چینی و بانک عامل، پیش بینی می کنیم حداکثر تا پایان اسفند ماه جاری، ال‌سی همه طرح‌های فولادی استانی گشایش شود و از این رو، در چارچوب تحقق سند چشم انداز ۱۴۰۴ و ظرفیت سازی ۵۵ میلیون تن فولاد حرکت خواهیم کرد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: گشایش ال سی طرح ها قرار بود زودتر از این انجام شود اما تغییر بانک عامل طرح‌های فولادی باعث شد تا گشایش ال‌سی طرح‌ها سه ماه با تاخیر مواجه شود، در حالی که مشکلی از جانب ما و سرمایه گذار چینی وجود نداشت‌.
وی ادامه داد: پس از پیگیری های سه ماهه، بانک عامل را تغییر دادیم و بانک صنعت و معدن به عنوان عامل اجرایی طرح های یاد شده در شانزدهم بهمن تعیین شد.
ارزش ذخایر معدنی کشور
رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه با بیان اینکه اخیرا در این سازمان ۲۰۰ هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی (۲ برابر کل اکتشافات صورت گرفته در ۱۰۰ سال گذشته کشور) تعریف کرده‌ایم، اظهار کرد:‌ اخیرا برای اکتشاف ۱۲ هزار کیلومتر مربع از اراضی سنگان با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی قرارداد امضا کرده‌ایم و قرار است تا دو هفته آینده، قرارداد اکتشاف در ۳۰ هزار کیلومتر مربع از اراضی منطقه بلوچستان نهایی شود.
کرباسیان با اشاره به اینکه ارزش فعلی ذخایر معدنی ایران حدود ۷۰۰ میلیارد دلار است، خاطرنشان کرد: با اجرای عملیات اکتشافی، پیش بینی می شود این رقم قابل افزایش به ۲ برابر یعنی حدود ۱۴۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید. ضمن اینکه تنوع مواد معدنی موجود در کشور نیز قابل افزایش به بیش از ۷۰ نوع ماده خواهد بود.

حال سوالی اساسی از مسئولین شهر دارم: اساسا طرح فولاد بافق به چه دلیل به بخش خصوص واگذارشده است؟ اگر جواب این باشدکه بخش دولتی توان و بودجه ایی برای اتمام طرح ندارد خبر فوق ناقص ادعای شماست واگر دلیل دیگردارد خواهشمنداست دراسرع وقت توانایی بخش خصوصی که باعث رکود در اتمام طرح شده مورد بررسی قرارگیرد وضرب الاجلی برای اتمام طرح به خریدار فولاد بافق داده شود تا بیش از این در اجرای طرح تعلل بوجود نیاید. تا چه زمانی مردم باید منتظرباشند تا موانع ایجاد شده برای اجرای طرح بهانه ایی باشد تا بخش خصوصی ازاجرای به موقع تعهدات خود برای تکمیل این طرح سرباز بزند. امیدوارم خریدار فولاد خود رادرقبال انجام تعهد برعهده گرفته مسئول بداند ومطمئن باشد که مردم بادقت کافی مسائل را رصد مینمایند و چنانچه احساس کنند با سرنوشت آیندگانشان بازی میشود بی تفاوت نخواهند ماند.منتظر پاسخگویی مسئولین محترم و مجری طرح فولاد میمانیم
تا بعد…رخصت

محمدرضا دهقانزاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
ساسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 اسفند 1392 - 12:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا فولاد بافق با 100ملیارد سرمایه دولت سرنگون شد

عباس ابراهیمی خوسفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 اسفند 1392 - 8:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به دلیلی قحط الرجل بودن بافق

امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 اسفند 1392 - 11:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
دمت گرم اقای ابراهیمی..خوب میزنی..کوتاه و مختصر و با معنی!!

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 1 اسفند 1392 - 11:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ابراهیمی خوسفی
یک مرثیه ای برای سرنگونی فولاد بافق بسرایید
ممنونم

You cannot copy content of this page