استاندار يزد نقش روابط عموميها رادر عرصه ارتباطات ، حساس ، ظريف و غير قابل انكار خواند

دسته: عمومی
3 دیدگاه
سه‌شنبه - 15 می 2012

استاندار يزد:  نقش روابط عموميها  در عرصه ارتباطات ، حساس ، ظريف و غير قابل انكار است

“محمد رضا فلاح زاده” روز سه شنبه  در پيامي به مناسبت 27 ارديبهشت روز ارتباطات و روابط عمومي آورده است:

اطلاع رساني شفاف و برقراري تعامل سازنده و چند سويه يكي از شاخصه هاي مهم توسعه يافتگي جوامع است.  در واقع جريان صحيح اطلاع رساني ، يكي از اجزاي اصلي چرخه توسعه و پيشرفت است كه حذف يا ايجاد نقصان در آن، مي تواند به طور جدي در فرآيند توسعه و پيشرفت اختلال ايجاد كند.

در عرصه ارتباطات ، نقش روابط عموميها – كه  گوش شنوا و چشم بيناي سازمانها هستند- نقشي حساس ، ظريف و غير قابل انكار است. روابط عموميها مي توانند با استفاده از روشهاي گوناگون از طريق اطلاع يابي دقيق و سريع و اطلاع رساني شفاف و به موقع ، روح اميد و تعالي را در كالبد جامعه دميده و با مبارزه با تبليغات  منفي، تأثير گذاري خود را در اين راستا به اثبات برسانند. علاوه بر اين، دريافت نظرات و پيشنهادات مردمي، تحمل انتقاد منصفانه و انتقال به مديران، پاسخگويي به ابهامات و پرسش‌ها از طريق رسانه ها ، برگزاری كنفرانس هاي خبري به منظور ارائه دستاوردهاي نظام مقدس جمهوری اسلامی، ارائه مشاوره هاي فرهنگي و اجتماعي به مديران سازمانها و… از  ديگر كاركردهاي روابط عموميها در اين زمينه است.  .

البته نباید از نظر دور داشت که نقش روابط عمومي ها در جوامع اسلامي، با توجه به هنجارها و شئونات  مبتنی بر احکام اسلام ناب محمدی(ص)، نسبت به ساير جوامع، متفاوت تر و  حساس تر است. چراكه آموزه هاي متعالي دين مبين  اسلام، همواره بر صداقت،  تقويت روحيه اميد و خود باوري، خدمت به بندگان خدا و خنثي سازي توطئه هاي تبليغي دشمنان، تاكيد داشته و  از همين رهگذر است كه حضرت امام راحل عظيم الشأن (ره) فرمودند: «كارهاي خود را به مردم بگوئيد تا دشمنان نگويند كاري نشده است» و  رهبر معظم انقلاب اسلامی  حضرت آيت الله العظمي خامنه اي(مدظله العالی) نیز بارها این موضوع را مورد تاکید خود قرار داده و فرموده اند:«به طور هنرمندانه اطلاع رسانی کنید تا مردم تا عمق جانشان قبول کنند.» ایشان همچنین تصریح کردند:«اطلاع رسانی را قوی کنید…»

اينجانب ضمن گراميداشت بيست و هفتم ارديبهشت ماه؛ روز ارتباطات و روابط عمومي، موفقيت روزافزون همه اساتيد،كارشناسان و فعالان اين عرصه  را در راستاي آرمانهاي والاي  بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و  منويات مقام معظم رهبري(مدظله العالی) از خداوند منان مسئلت مي نمايم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
کتک خورده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 15 می 2012 - 11:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا می دانید ما بافقیها از استاندار دل خوشی نداریم داریم بازم ازش مطلب میزنید

بافق ما این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 16 می 2012 - 12:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام پیشنهاد تبادل لینک داشتم
با تشکر قبلی

11 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 17 می 2012 - 11:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق فردا برای همیشه خدا حافظ دیگه از سایتتان بازدید نمیکنم