دنیای غرب به توان دریایی ایران اعتراف کرده است

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
شنبه - 17 دی 1390

به گزارش خبرگزاری فارس ،حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق با اشاره به نمایش قدرت نیروی دریایی ایران در مانور ولایت 90 اظهار داشت: دشمن بداند که تنگه هرمز هرگز جای بیگانگان نخواهد بود و در صورت هرگونه تهدید از جانب قدرت‌های منطقه، این تنگه بر روی آنان بسته خواهد شد.
امام جمعه بافق با تحلیلی از مسائل گزارش شده در خبرگزاری‌های غربی در مورد این رزمایش افزود: دنیای غرب به قدرت ایران در این رزمایش اعتراف کرده است و موجب نشان دادن واکنش‌های متفاوتی در میان کشورهای جهان شده است.
سلیمانی تصریح کرد: از مهم‌ترین اتفاقات این رزمایش رهگیری و تعقیب هواپیمای برخاسته از ناو آمریکایی و هدایت آن به خارج از منطقه عملیات توسط نیروهای شجاع دریادل ایران بود که اقتدار و تسلط ایران را بر آب‌های نیلگون این منطقه نشان داد.
وی در ادامه سخنان خود به سالروز کشف حجاب در ایران اشاره کرد و گفت: کشف حجاب در ایران پدیده‌ای ناشی از آشنایی با غرب و تجددخواهی افرادی است که افکار و زندگی غربی را تجربه کرده بودند و می‌کوشیدند زنان ایرانی را نیز مانند زنان اروپایی بعد از رنسانس بدون حجاب و نیمه عریان سازند و البته لباس مردان را نیز تغییر دهند.
امام جمعه بافق اهداف کشف حجاب توسط رضا شاه در کشو را یادآور شد و خاطرنشان کرد: رضا شاه برای رسیدن به مقاصد خود، از مراکز تعلیم و تربیت و ایجاد مدارس آموزشی به سبک اروپایی و تبلیغ برهنگی در مجله‌ها و جراید گوناگون کشور و مانند آن سود جست.
وی افزود: حدود شش ماه پس از فاجعه مسجد گوهرشاد در 17 دی سال 1314، رضا شاه با بی‌اعتنایی به علما و مردم، به همراه دختران کشف حجاب کرده و در مراسم جشن فارغ التحصیلی دختران دانش‌سرای مقدماتی حضور یافت که این خود همراهی با آنان را نشان داد.
سلیمانی همچنین به قیام مردم قم در 19 دی ماه 56 اشاره کرد و گفت: قیام ۱۹ دی نشان داد که خیمه انقلاب بر چهار اصل دین، مرجعیت، روحانیت و مردم استواراست.
وی افزود: رژیم خائن پهلوی با دستور و طراحی بیگانگان توهین به امام را به عوامل خود فروخته، پست، بی‌ارزش و دنیاطلب و قدرت‌طلب دیکته کرد که با چاپ آن مقاله‌ توهین‌آمیز، خشم ملت دین‌مدار ایران را برانگیخت.
سلیمانی ادامه داد: مردم در قیام 19 دی نشان دادند که هرکس با هر قدرتی بخواهد کوچک‌ترین خدشه‌ای به باورهای دینی و ارزشی آنان وارد سازد با تمام توان به دفاع از ارزش‌های خود خواهد ایستاد.
امام جمعه بافق همچنین در خطبه‌های اول نماز جمعه به تشریح سخنان حضرت علی (ع) در مورد ویژگی‌های کارگزاران نظام اسلامی پرداخت و خاطرنشان کرد: تقوی الهی، عدالت محوری، ترس از خدا، توجه به نیازهای مردم و … را مهم‌ترین خصوصیات کارگزاران نظام اسلامی عنوان کرد.
وی همه مسئولان کشور را به پیروی از منویات هدایت گرانه حضرت علی (ع) در زمینه اداره امور جامعه دعوت کرد.
گرامیداشت سالروز حماسه شهدای هویزه و دانشجو، تحلیل نقش قیام مردم قم در پیروزی انقلاب اسلامی، تحولات کشورهای اسلامی و … از مهم‌ترین مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه‌های نماز جمعه این هفته به آن اشاره کرد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:

You cannot copy content of this page