اساس و پایه پرورش از مدارس آغازمی شود

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس آموزش و پرورش بافق اشاره به نامگذاری سال فرهنگ و اقتصاد، خاطرنشان کرد: اساس پرورش دانش آموزان از مدارس آغاز و رفع دغدغه های معلمین و ایجاد آرامش دراین قشر در اجرای اهداف عالی تعلیم و تربیت بسیار تاثیرگذار است.

_MG_9835
علی اضغر رنجبر با تبریک روز معلم و هفته گرامیداشت این قشر تاثیر گذار، اظهارکرد: 1200 فرهنگی شاغل و بازنشسته فرهنگیان شهرستان بافق را تشکیل می دهند.
رئیس آموزش و پرورش بافق افزود: بیش از 850 فرهنگی در قالب دبیر، آموزگار، مدیر، اداری و غیره در مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان به ارائه خدمت می پردازند.
وی خاطرنشان کرد: 80 باب آموزشگاه در قالب شبانه روزانه، غیرانتفاعی و غیره در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم و هنرستان ها مشغول فعالیت هستند.
کمبود و مشکل نیروی انسانی را در مقطع آموزش ابتدای و برخی رشته های تخصصی
وی عمده ترین کمبود و مشکل نیروی انسانی را در مقطع آموزش ابتدایی دانست و ادامه داد: در زمینه برخی رشته های تخصصی مانند زبان انگلیسی، زیست شناسی، شیمی و غیره نیز با کمبود دبیر مواجه هستیم.
وی با اشاره به جایگاه والای معلم و آموزه های دینی در این زمینه، گفت: بحث تکریم و ارزش گذاری جایگاه معلم از دغدغده های فرهنگیان است و باید در کشور توجه خاصی به این مقوله بشود.
وی با اشاره به نامگذاری سال فرهنگ و اقتصاد، خاطرنشان کرد: اساس و پایه پرورش دانش آموزان از مدارس آغاز و رفع دغدغه های معلمین و ایجاد آرامش دراین قشر در اجرای اهداف عالی تعلیم و تربیت بسیار تاثیرگذار است.
وی خاطرنشان کرد: گرچه برخی مسایل و مشکلاتی مانند بحث بیمه طلایی و صندوق ذخیره فرهنگیان و دیگر انتظارها و مساعدت هایی را این قشر از مسئولان نظام مطرح می کنند ولیکن به نظر بنده تکریم و مد نظر گرفتن جایگاه و شخصیت این قشر مهمترین دغدغه فرهنگیان است.
خیرین و مردم مساعدت و همکاری خاصی را با مجموعه آموزش و پرورش داشته باشند
وی با اشاره به برنامه تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار در این هفته و سال اقتصاد و فرهنک، خاطرنشان کرد: باید توجه خاصی در همه زمینه ها از سوی اولیا و مردم به امر آموزش و پرورش شود.
وی افزود: افراد صاحب نظر در تریبون های مختلف باید این مسئله را بیان و تاکید کنند.
وی با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی شهرستان، بیان کرد: انتظار داریم خیرین و مردم مساعدت و همکاری خاصی را با مجموعه آموزش و پرورش در این زمینه داشته باشند.
وی با اشاره به ضرورت همکاری بیشتر با رسانه، افزود: رسانه ها با گستره ای که دارند نقش بسزایی در فرهنگ سازی برای همکاری بیشتر مردم با آموزش و پرورش بویژه در این زمینه دارند.

رئیس آموزش و پرورش بافق در بیان برنامه های هفته بزرگداشت مقام معلم، گفت: زنگ سپاس و تجلیل از معلمان مدارس با حضور امام جمعه و فرماندار و عده ای از مسئولین شهرستان با اهدای گل، دیدار با خانواده شهدای فرهنگی و عیادت از فرهنگیان بیمار، اجرای ویژه برنامه مقام معلم، تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار، محفل انس با قرآن و برخی دیگر برنامه ها را در این هفته داریم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
سایه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۸:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای رئیس یه سر به مدارس غیر انتفاعی بزنید چرا حقوق معلم غیر انتفاعی باید با معلم رسمی اینقدر تفاوت داشته باشد . غیر انتفاعی400 هزار تومان .رسمی بالای یک میلیون