اجتماع پرشور 3000نفری بسیجیان بافق در همایش مقاومت و پیروزی

دسته: عمومی
5 دیدگاه
چهارشنبه - 23 می 2012

در سالروز فتح خرمشهر صورت گرفت ؛

اجتماع پرشور 3000نفری بسیجیان بافق  در همایش مقاومت و پیروزی / جهاد مسلمان یک حرکت پیوسته است که وابسته به شرایط نیست .هم زمان با  سالروز فتح خرمشهر اجتماع بزرگ 3هزار نفری بسیجیان بافق در همایش مقاومت و پیروزی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق  سردار لطفی ، اولین فرمانده سپاه بافق امروز در اجتماع پرشور بسیجیان با حضور پیشکسوتان عرصه ایثار و خانواده معظم شهدا و مسئولین و اقشار مختلف مردم  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فتح خرمشهر گفت : در واقع میزبان اصلی این مراسم  شهدا هستند و بنا به نص صریح قرآن شهدا زنده هستند و قطعا حضور معطر شهدا با کمی تامل آشکار است .

وی افزود: نسلی که ادامه دهنده راه شهدا است امروز به خوبی با بصیرت و بیداری در مسیر ولایت گام می دارد و به قله های رفیع عزت و افتخار برای نظام رسیده است .

این یادگار دفاع مقدس  با تقدیر از دست اندرکاران اجرای همایش مقاومت و پیروزی که با حضور باشکوه همراه بود حضور خود را د ربین بسیجیان مردم ولایتمدار و خانواده معظم شهدا را توفیقی عنوان کرد که امروز به آن دست یافته است .

لطفی شرایط کشور را  بعد از فتح خرمشهر در سوم خرداد را شرایط خاصی عنوان کرد و بیان داشت :  بعد از جنگ همه کفر در مقابل ما ایستاده بودند و جبهه های مختلفی را در مقابل ما قرار دادند که شناخت آن باید با تامل و بصیرت باشد.

وی با اشاره به تهدید نرم و تهاجم فرهنگی که بعد از جنگ به کشور  تحمیل شد خاطر نشان کرد:  در دوران جنگ همه این تهدید ها را داشتیم  و کشور امروز همواره در مقابل هجمه های فرهنگی و اقتصادی دشمن قرار دارد که  این مساله همیشه ادامه دارد .

لطفی تصریح کرد: دشمنی کفر با ایمان از زمان صدر اسلام شروع شده و تا ظهور حضرت حجت (عج) ادامه خواهد داشت و هرکسی که در این مسیر قرار دارد باید تکلیف خودش را روشن کند .

وی با اشاره به فرمایشی از امام حسین (ع) مبنی بر اینکه  راهی نداریم جز اینکه عقیده درستی را انتخاب کنیم  و از آن مقابله کنیم  بیان داشت :  جهاد مخصوص به زمان خاصی نیست  و مربوط به همه دوران هاست و جهاد یک مسلمان یک حرکت پیوسته است و وابسته به شرایط نیست .

این یادگار دفاع مقدس  با توجه به ضرروت توجه به وحدت فرماندهی در جبهه ای که قرار داریم افزود: در واقع همان شرایطی را که برای زمان جنگ و دفاع نظامی داشتیم الان هم درکشور داریم . و این شرایط وظیفه ما را در برابر تهدیدات مشخص می کند و اولین شرط آن وحدت فرماندهی است که در زمان جنگ هم این یک اصل مسلم و ضروری بود.

وی خاطر نشان کرد: این اصل همان امتداد ولایت پذیری ماست و  فرماندهی کل قوا نقش فرماندهی را در مقابل همه تهدیدات ایفا می کند و حرف ولی فقیه مقدم  بر همه نظرات و تدبیر وی بی چون و چرا پذیرفته است .

لطفی دومین موضوع  در جبهه امروز را دشن شناسی دانست و بیان داشت :  تا دشمن شناخته نشود شرایط برای مبارزه فراهم نیست و باید بصیرت باشد تا دشمن شناخته شود ، دشمن در همه زمانها مثل زمان جنگ شناخته شده نیست .

وی خاطر نشان کرد: دشمن شناسی در همه ابعاد برای یک مجاهد یک اصل است و این حاصل نمی شود مگر با بصیرت و همان بصیرتی که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند و نقش  بسیجی ها در این راستا  از اهمیت خاصی برخوردار است .

لطفی شناسایی جبهه روبرو و ابزار دشمن است  را برای جوانان د راین دوران ضروری عنوان کرد و گفت : در دوران دفاع مقدس هم وضع به همین گونه بود که جبهه مقابل توسط نیروهای اطلاعات عملیات شناسایی می شد که امروز این کار بسار دشوار است چرا که جبهه های زیادی امروز  در زمینه های اقتصادی و سیاسی و نرم شکل گرفته است و تا خانه های مردم آمده است

وی بیان داشت :  دیده بانی انقلاب کار مهم و حساسی است که جوانان باید با توجه خاص به فرمایشات مقام معظم رهبری به این اصل مهم توجه داشته باشند.

امام جمعه بافق نیز در این مراسم با گرمیداشت یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای عملیات بیت المقدس ، و تبریک میلاد با سعادت ولادت امام باقر (ع) ، دلاورمردی های رزمندگان د ر طول انقلاب اسلامی و در جریان فتح خرمشهر را ستود.

وی فعالیت های سپاه انقلاب اسلامی و بسیج را در طول دفاع مقدس را  بسیار مهم عنوان کرد و افزود: فتح خرمشهر نمادی از ایثار و مقاومت و ایستادگی مردم ایران در مقابل استبکار بود.

وی گفت فتح خرمشهر تاریخ گویای پایداری، ایثار و جاودانگی انقلاب است و از این رو، سوم خرداد و فتح خونین شهر، آیینه گویایی دفاع مقدس و جهاد آگاهانه ملت شجاع و مظلوم در برابر باطل بوده است.

سلیمانی بیان داشت : آزادسازی خرمشهر یکی از حماسه‌های به یادماندنی هشت سال دفاع مقدس است که سرنوشت جنگ را به نفع ما تغییر داد و باعث شد در ادامه جنگ ابتکار عمل دست رزمندگان ما باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بافق همچنین  در  اجتماع بزرگ بسیجیان بافق در همایش مقاومت و پیروزی با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر و خیر مقدم حضور میهمانان و پیشکسوتان عرصه ایثار و خانواده معظم شهدا و مسئولین و مدعوین اظهار داشت : امروز نسل جوان با حضور خود در این مراسم در  قالب حلقه های طرح صالحین در کنار پیشکستوتان و ایثارگران نمادی از ایثار و مقاومت و همبستگی را به نمایش گذاشته است .

بمانعلی باقیان  با تشکر از همه ی کسانی که  که د ربرپایی این مراسم فعالیت نموده اند افزود: هدف از این همایش ارتباط نسل قبل و پیشکسوتان عرصه  ایثار و شهادت است که با استفاده از توانمندی های نسل قدیم  در اجرای برنامه های نسل نوپا و جدید انقلاب این مساله صورت گیرد.

در پایان این همایش از برخی از پیشکسوتان عرصه ایثار و رزمندگان بافقی حاضر در عملیات بیت المقدس و راویان فتح با اهداأ هدیایی تجلیل شد. محمد علی عبداللهی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
آشنا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 23 می 2012 - 3:44 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقا ما برای اش حسین رفته بودیم که اخرشم نخوردییم

یار بسیجی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 24 می 2012 - 12:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

“با خدا باش پادشاهی کن، بی خدا باش هر چه خواهی کن” ؟؟!! سلام ـ در این مراسم معنوی از مدیر و مسئولین … برداشتی نشد؟ به نظر میرسد جنس آدما با اینکه عنوان میشه بسیجی و جانبازند با حال و هوای بسیجی بودن تفاوت داره . باید نیت ها را خدایی کرد ، باید عاشق شهدا و مرامشان شد، باید طبق وصیت شهدا به امام و رهبری عشق ورزید و این عشق در خون و رگ ما چنان نفوذ کنه که دیگر بسیجییان درک کنند و … عنوان بسیجی و جانباز را داشتند افتخاری است اما دعا کنیم شهدا مواظب ما باشند ، اگر با دعوت شهدا آمده باشیم همیشه و همه جا عزیزیم ؟ ولذا همه خادمین به مردم را دعوت میکنم به تقوای الهی ؟ (( فاتقواالله و اطیعون)) پس خدا ترس و پرهیز کار شوید و مرا اطاعت کنید . ـ آیه 63 سوره الزخرف ـ

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 24 می 2012 - 11:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اشنای عزیز ما هم که برای ساندیس خوردن رفتیم که نشد انشالله بعد با اش میخوریم

ای بابا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 25 می 2012 - 1:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از نحوه تبدیل وضعیت در کارخانجات صحبتی نشد؟ از لیست 9 نفره نور چشمی که قراره تبدیل وضعیت بشوند. البته هیچ کس اصل خبر را تکذیب نکرده است. وقتی دیدند خیلی سوتی داده اند هیچ کس زیر بار مسئولیت نرفت که این هم خیلی مضحک بود.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 25 می 2012 - 8:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آش خیلی خوشمزه بود ولی خیلی دیر توزیع کردند