هنوزسرنوشت سنگ آهن بافق در هاله ای از ابهام است

دسته: عمومی
۱۰ دیدگاه
سه‌شنبه - 3 تیر 1393
متاسفانه کسانی که از سازمان خصوصی سازی در جلسه کمیسیون اقتصادی صنعت و معدن شرکت کردند تعهدات خود را نسبت به اجرای بندهای صورت جلسه مبنی بر توقف واگذاری سنگ آهن بافق عمل نکردند و در اقدامی ناباورانه در سایت خصوصی سازی اعلام کردند که معامله واگذاری صورت گرفته است.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزدگفت: این خلاف اصول اخلاقی و جایگاهی کمیسیون صنعت و معدن است و اگر قرار باشد مصوبات را به این راحتی بعضی از بخش ها زیر پا بگذارند می تواند اختلافات بسیار جدی را ایجاد کند و مناسب دولت نیست

جوکار با اشاره به اعتصابات کارگران شرکت سنگ آهن بافق تصریح کرد: این اتفاق می تواند تلفات اجتماعی بسیار مخرب و جبران ناپذیری را در بر داشته باشد هرچند نمایندگان یزد و مسئولین بافق بیشتر به دنبال حل مسئله با مذاکره بودند اما این اقدام شرایط را برای حل و فصل مسئله سخت تر کرده است.

وی افزود: آنچه که از سوی وزیر صنعت و معدن اعلام شد در جلسه هیئت دولت مطرح شده است و رئیس جمهور شخصاً با توقف واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی موافقت کرده است که با توجه به این اظهارات ما به طور جد پیگیر موضوع هستیم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 تیر 1393 - 7:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سرنوشت سنگ آهن بافق و دغدغه های رئیس جمهور!

دریاچه ارومیه؛ دغدغه رئیس جمهور/سنگ آهن بافق دغدغه نبود؟!

نجات دریاچه ارومیه، رسیدگی به عقب ماندگی های استان، تقویت کشاورزی و صادرات و تکمیل راه آهن خواسته های نمایندگان آذربایجان غربی از رئیس جمهور بود.

به گزارش یزدرسا،مجمع نمایندگان آذربایجان غربی صبح امروز برای بررسی مشکلات آذربایجان غربی غربی مهمان رئیس جمهور بودند.
محمد علی پور در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز در خصوص جزئیات دیدار نمایندگان آذربایجان غربی با رئیس جمهور گفت: اکثریت نمایندگان در این جلسه حضور داشتند و نمایندگان هم مسائل استانی و حوزه انتخابی شان را مطرح کردند که در مسئله استانی تمام نمایندگان برای اقدام عملی رئیس جمهور در خصوص نجات دریاچه ارومیه تاکید داشتند.
نماینده مردم شهرستان های ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس گفت: نجات دریاچه ارومیه، رسیدگی به عقب ماندگی های استان، تقویت کشاورزی و صادرات و تکمیل راه آهن خواسته های نمایندگان آذربایجان غربی از رئیس جمهور بود.
وی افزود: عقب ماندگی آذربایجان غربی در مقایسه با سایر استان ها نیز مورد بحث بود؛ به طوری که در چند سال گذشته آذربایجان غربی در شاخص های مخلتف در 10 استان اول کشور بود اما امروزه در برخی از شاخص ها در ردیف های آخر قرار دارد.
وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل های آذربایجان غربی از جمله هم مرزی با سه کشور و بحث کشاورزی، تقویت صادرات و تکمیل راه آهن از خواسته های استانی نمایندگان بود.
وی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی در مسیر ترانزیتی قرار دارد و با ترکیه حجم مبادلات زیادی دارد؛ گفت: در این جلسه تصمیم بر این شد که ارتباط ریلی و جاده ای مابین ایران و ترکیه با سرمایه گذاری بخش خصوصی تقویت شود.
علی پور به درخواست های خود در خصوص مشکلات شهرستان ماکو اشاره کرد و افزود: ایجاد باند دوم یا آزد راهی که بازرگان را به تبریز وصل می کند از جمله درخواست ها بود به گونه ای که این مسیر از 50 سال پیش این مسیر به عنوان امن ترین مسیر ترانزیتی شناخته شده است که اروپا را به آسیا وصل می کند.
وی افزود: در مورد چالدارن هم توضیحاتی دادم که این شهرستان جز بخش های ماکو بود و خواسته مردم این است که چادران نیز به منطقه آزاد ملحق شود که این موضوع به دولت هم هزینه خاصی ندارد و فقط دولت امتیازی است که برای این استان خواهد داشت.
وی حل مشکل آب زراعی شهرستان شوط و تعریض مسیر ترانزیتی پلدشت را از خواسته های دیگر خود عنوان کرد.
نماینده مردم شهرستان های ماکو، چالدران، پلدشت و شوط در مجلس افزود: پلدشت شهر مرزی و تجازی است و مسیر ترانزیت ایران به آذربایجان است این در حالی است که 22 کیلومتر از مسیر ترانزیتی این شهرستان تک بانده است که تعریض آن از خواسته های مردم می باشد.
مهدی عیسی زاده، نماینده مردم میاندوآب و شاهین دژ نیز در خصوص این دیدار به خبرنگار اروم نیوز، گفت: در این نشست صمیمانه از 12 نماينده استان 10 نفر حضور داشتند.
وی گفت: در این نشست هر کدام از نمایندگان مسائل و مشکلات حوزه انتخاباتی خود را مطرح کردند که جلوگیری از انتقال آب زرینه رود به آذربایجان شرقی از خواسته های من در این دیدار بود.
وی راه، آب و صنعت را سه شاخصه مهم برای پیشرفت و توسعه شهرستان میاندوآب عنوان کرد و افزود: اگر بتوانیم این سه شاخصه را محیا کنیم می توانیم در ایجاد اشتغال برای جمع کثیری از جوانان این شهرستان سهیم باشیم.
عیسی زاده با بیان اینکه بحث راه آهن، صنعت، تجارت موضوع جاده های ترانزیتی از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود اظهار داشت: اما یکی از موضوعاتی که همه نمایندگان نسبت به آن اتفاق نظر داشتند بحث حل مشکل دریاچه ارومیه و احیا آن بود.
وی در دیدار با رئیس جمهمور خواستار جلوگیری از اجرای فاز دوم انتقال آب زرینه رود به آذربایجان شرقی شده است.
جواد جهانگیرزاده، نماینده مردم ارومیه در مجلس نیز در خصوص این جلسه خصوص گفت: آقای روحانی در این دیدار گفت که دریاچه ارومیه جزو اولویت‌دارترین مسائلی بوده که دولت پیگیری می‌کرده و بر این اساس گزارش احیای دریاچه ارومیه تهیه شده که بعد از تشکیل جلسه در این رابطه و تایید رییس جمهور نهایی خواهد شد و به مرحله اجرا در می‌آید.
این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید رییس جمهور بر ضرورت توسعه جاده‌ای و ریلی در آذربایجان غربی ادامه داد: آقای روحانی همچنین می‌گفت باید با کمک بخش خصوصی و جذب سرمایه خارجی مزیت نسبی این استان یعنی تجارت را تقویت کرد.
یزد رسا؛ هر چند نمایندگان استان یزد نیز در دیدار با رئیس جمهور مشکلات و مسائل بحرانی استان یزد قبیل بحران کم آبی و توقف واگذاری سنگ آهن بافق به بخش خصوصی را در میان گذاشتند و رئیس جمهور این موضوعات را در رآس «دغدغه های خود» قرار داد اما امروز آنچه مردم یزد شاهد آن هستند نه تنها حل مشکلاتشان نیست بلکه در اوج ناباوری شاهد پایمال شدن حق و حقوق خود هستند.
چند روز اخیر نمایندگان استان آذربایجان غربی در دیداری با رئیس جمهور از بحرانی ترین مشکل استان خود یعنی خشک شدن دریاچه ارومیه گفتند که ردیس جمهور این موضوع را جز دغدغه های خود قرار داد…
حال جای سؤال دارد که آیا سرنوشت دریاچه ارومیه به عنوان یک دغدغه برای دولت، سرنوشت مسائل بحرانی استان یزد چون واگذاری سنگ آهن بافق به بخش خصوصی و کمبود آب را دارد؟! چراکه با توجه به مصوبه جلسه کمیسیون صنایع و معادن و دستور توقف این واگذاری هنوز سرنوشت سنگ آهن بافق در هاله ای از ابهام است!
اما اگر این موضوع هم بگذریم (که هرگز قابل گذشت نیست)هرچند مردم یزد از کویر درس عطش را آموخته اند اما بحران کم آبی و حیات انسان مسئله ای نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت و دولت یازدهم بهتر است بیشتر به دغدغه های مردمی بپردازد که امیدشان به اقدامات دولتی است.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 تیر 1393 - 8:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاى جوكار دولت تدبير واميد هنوز وقت نكرده به ولى نعمت هاى خود بپردازه ، اخه گفتن معدن متروكه بوده منم كه بودم پا نمى گذاشتم ولى اقا ى جوكار من فكر ميكنم اين تو بميرى از او ن تو بميريا نيست

پاگنده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 تیر 1393 - 8:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایون حالا دیگه نمی خوان از کاخشون بیان بیرون , دارید خون این مردم زحمت کش رو به جوش میارید خدالعنت کنه هر کسی که داره به مردم ظلم میکنه و انشاءالله ریشه کن بشن

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 تیر 1393 - 9:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای جوکار ممنون بازم شما از نماینده بافق خبری دارید

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 تیر 1393 - 11:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پنج نفر از اعضای محترم شورای شهر بافق کارمند سنگ آهن هستند لطفا میزان حقوق و پاداش دریافتی ماهیانه خود ار سنگ اهن را جهت اطلاع موکلین خود اعلام کنند تا ما بفهمیم دولتی خوبه یا خصوصی

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 تیر 1393 - 11:46 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من کامیوندار با این اعتصاب به خاک ذلت افتادم برای کارگرها که خوبه میرند کارت میزنند بعد هم خواب وحقوق میلیونی سرماه با انصافها فکر بقیه را هم بکنید

امیر حسین کارگران بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 تیر 1393 - 12:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای جوکار خسته نباشید ولی به نظر من ابهامی وجود ندارد عده ای لقمه چرب و نرم را دارند از دست می دهند دارند دست و پا می زنند که کار درست نشه ما به چه زبانی بگوییم این نحوه خصوصی سازی به درد شهر و کارگران نمی خورد چطور چادرملو را به بانک سپه و بانک صادرات می دهند ولی چغارت به صندوق ورشکسته بازنشتگان فولاد
می دهند ومابقی را به عنوان خوراک به فولاد خوزستان می دهند حال شما قضاوت کنید
چطور تا حالا کسی از 15درصد درآمد معادن بافق که حق بافق بوده خبر نداشته ولی جا های دیگر با معادن غصبی این درصد را گرفتند وشهر خود را آباد کردند بابا قرآن میگه معادن جزء انفال و باید برای مردم به کار رود چه کار کنیم که نمی توانیم کار کنیم چقدر سخته …………!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به امید ایرانی آباد

مخالف خصوصي سازي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 تیر 1393 - 8:27 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بس ديگه هر چي پيگيري كرديد ما هر چوبي مي خوريم از اين پيگيريهاست. فكر كنم ديگه كسي بيلش گلي بر نمي داره !!!!

بافقی دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 تیر 1393 - 10:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بیچاره کارگرهاتوسط اشخاصی که دنبال منافع شخصی ووجهه سیاسی خودهستندبه بازی گرفته شده اند.

ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 تیر 1393 - 11:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بخوایم ونخوایم این سیاست دولت است.2خط تولید معدن بزرگ گل گهرسیرجان ومس سرچشمه باآن همه درصدبالای طلایش رادادند رفت.بایدبه فکرکشاورزی باایده های جدیدوکارخانه های متعددمربوطه روآورد وشهرمون را ازفقط معدنی بودن نجات دهیم.