دمای 10 استان از 40 درجه گذشت

دسته: استان , عمومی , محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۷ دیدگاه
یکشنبه - 5 مرداد 1393

به گزارش بافق فردا به نقل از انتخاب ؛ دمای 10 استان ایران از مرز 40 درجه سانتیگراد گذشت و در این بین استان‌های خوزستان و قم به عنوان گرم ترین استان‌های ایران شناخته شدند.

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه استان‌های البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، سیستان بلوچستان، قزوین، قم و یزد دمای هوا از مرز40 درجه سانتیگراد بالای صفر نیز گذشت.

همچنین اردبیل با 26 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین استان کشور و پس از آن استان‌های گیلان، مازندران، گلستان به ترتیب با دمای 34، 36 و36 درجه سانتیگراد بالای صفر استان‌های نسبتا خنکی محسوب می‌شوند.

نقشینه، کارشناس مرکز پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در این باره به ایسنا، گفت: در هواشناسی جهانی، تعیین و پیش‌بینی دمای هوا به صورت سیستمی استاندارد و با دماسنج داخل جعبه پناهگاه در ایستگاه‌های سنجش دما اندازه گیری می‌شود و این شرایط در کل دنیا مساوی است.

وی افزود: تعیین دمای تهران بر اساس ایستگاه‌های سنجش دمای هوا در مهرآباد، اقدسیه، چیتگر، ورامین، فیروزکوه و دماوند انجام می‌شود و دمای اعلام شده ممکن است با سایر فضاهای شهری که تردد صورت می‌گیرد یکسان نباشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
پرستو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 مرداد 1393 - 10:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دمای هوای بافق به هیچ وجه واقعی اعلام نمی شود.احتمالا دماسنجهای هواشناسی بافق جلو کولر این دماهها رانشان میدهد.وقتی ماشین داخل سایه هست ودما را 54درجه نشان می دهدجای شک کردن دارد.

محمدرضا رضايي بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 6 مرداد 1393 - 8:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باپرستو كاملا موافقم.بارها ساعت چهارعصر هنگام بازگشت به منزل درجه حرارت بيرون ماشين با اينكه درسايه بوده 54-55 را نشان داده است

سید مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 6 مرداد 1393 - 1:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام متاسفانه آقایون از ترس اینکه نبادا آب و برق بافق نیم بها شود همیشه با توجه به اینکه ادعای مسلمانی میکنند همیشه اخبار کذب و دروغ میدهند

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 6 مرداد 1393 - 3:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دماسنجی که دوستان در مورد اون صحبت می کنن باید توی شرایط استاندارد باشه. توی سایه، در هوای باز، در ارتفاع فکر کنم 2 متری. نه توی ماشین.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 8 مرداد 1393 - 10:12 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوستان، هیچی نگویید وگرنه باز اداره هواشناسی بیانیه صادر میکند،

استاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 8 مرداد 1393 - 11:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خوسفی جان این دفعه دوم است که پیام من را در رابطه با اداره هواشناسی فرستادم را ثبت نکردید.این امر نشان می دهد که شما هم دستتان با انها در یه کاسه است.

shams این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 13 مرداد 1393 - 12:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما تو این مملکت دو چیز رو خوب یاد گرفتیم برای رسیدن به حقمون دروغ بگیم برای سرکوبی حق دیگران باز هم دروغ بگیم از آمار گرفته تا اونچه تو روزنامه و رسانه است تا اونچه تو کتاب هاست دروغ های مدرنیسم این مملکت چیزی که روزی بنیادش رو بی بنیاد میکنه

You cannot copy content of this page