اعتکاف فرصتی برای خودسازی

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
چهارشنبه - 6 ژوئن 2012

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی بافق با گرامیداشت ایام ماه رجب و تبریک ولادت حضرت علی(ع)، گفت: ایام اعتکاف فرصتی مناسب برای خلوت با پروردگار و دوری از امور مادی و دنیوی است.

 حجت الاسلام سعید ذاکری بیان کرد: اعتکاف در معنای لغوی گوشه نشینی  و در آموزه های دینی  به معنای ماندن در مسجد به قصد بندگی خدا و عبادت است

وی ادامه داد: بیشتر در ایام البیض سه روز 13 تا 15  ماه های قمری و خصوصاایام البیض ماه رجب و ده روز آخر ماه مبارک رمضان اعتکاف  بیشتر مورد توجه قرار گرفته است

وی خاطرنشان کرد: انسان در این فرصت با انجام اعمال و دعاهای وارد شده باخداانس می گیرد و فرصتی برای رسیدگی و تفکر در اعمال و محاسبه نفس خود می یابد.

مسئول ستاد اعتکاف اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بافق عنوان کرد: در 8 مسجد شهرستان بافق این مراسم معنوی برگزار می گردد و  با وجود همزمانی این مراسم با ایام امتحانات مقاطع مختلف تحصیلی،  بیش از 600 نفرازاقشارمختلف خصوصادانش آموزان ودانشجویان در این سنت حسنه شرکت کرده اند.

ذاکری ادامه داد: البته سایر شهروندان نیز برای شرکت در مراسم وادعیه مختلف و برنامه های فرهنگی از جمله اعمال ام داوود و ختم قرآن مجید در فرصت های مناسب می توانند در جمع معتکفین شرکت کنند.

وی اضافه کرد: برنامه های فرهنگی جانبی از جمله؛ برگزاری مسابقه های کتاب های دینی، سخنرانی با حضور مبلغین ومبلغات و اساتید حوزه خواهران وبرادران، برگزاری حلقه های معرفتی ودینی را نیز برگزارمی شود.

وی در انتها فرصت ایام اعتکاف را برای پاکسازی دل ها و خودسازی انسان بسیار مهم و قابل توجه دانست وبهترین عرصه برای امورفرهنگی قلمدادنمود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
reza0061 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 6 ژوئن 2012 - 11:32 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ببخشید چراا مای که پول نداریم برای اینکه بریم اعتکاف باید 20تومن خرج کنیم ولی در شهر های دیگه ایتجوری نیست
از کی تا حالا برای رفتن به مهمانی خدا باید پول بدیم