آخرين وضعيت فولاد قاینات از زبان مديرعامل آن

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 6 ژوئن 2012

ررسي 8 طرح فولادي ايران؛

پروژه فولاد قاینات یکی از هشت پروژه فولاد کشور است که واحد احیای آن با 76 درصد پیشرفت فیزیکی در صدر هشت طرح فولاد کشور قرار دارد.

نصرآبادی در گفت و گو با ایسنا،اظهار كرد: اعتبار احداث برای راه اندازی این مجتمع بالغ بر 400 میلیارد تومان است که تاکنون بیش از 50 درصد آن هزینه شده است.

وی افزود: در صورت تأمین 2700 میلیارد ریال اعتبار، واحد احیای این پروژه امسال و واحد فولادسازی آن با 32 درصد پیشرفت فیزیکی سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل مجتمع فولاد قاینات با بیان اینکه راه اندازی این پروژه بزرگ نقش بسیار مهمی در بهبود اشتغال و اقتصاد استان و شهرستان دارد، پیشرفت واحدهای جمعی این پروژه را 42 و مجموع پروژه را 50 درصد اعلام کرد.

وي ادامه داد: شرکتهای فنی و مهندسی ایرانی بین المللی به عنوان پیمانکار در حال ساخت این واحد عظیم هستند و عمده فعالیت ها بر عهده متخصصان ایرانی بوده که این اقدام از افتخارات صنعت فولاد کشور است.

مشکلی در تأمین زیرساخت های این پروژه وجود ندارد

وی با اشاره به تأمین تمامی زیرساخت های پروژه از جمله آب، برق و گاز، اظهار کرد: مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل مجتمع فولاد قاینات تصریح کرد: با راه اندازی این مجتمع فولاد در قاینات برای 2000 تن به طور مستقیم و 20 هزار تن به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

نصرآبادی با بیان اینکه سالانه در این واحد بزرگ اقتصادی 800 هزار تن شمش فولاد تولید خواهد شد و به یک میلیون تن قابل افزایش است، اظهار کرد: میزان گندله مورد نیاز کارخانه سالانه یک میلیون و 230 هزار تن، آهن قراضه 150 تن و آهک 50 هزار تن است.

وی ادامه داد: در طول سال 140 مگاوات برق، 175 لیتر بر ثانیه آب و 50 هزار متر مکعب گاز برای این مجتمع نیاز است.

مدیرعامل مجتمع فولاد قاینات با بیان اینکه پروژه فولاد قاینات از طرح های اولویت دار مورد توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت است، گفت: این طرح در زمینی به مساحت 604 هکتار در نیمبلوک در دست احداث بوده و تاکنون در 10 هکتار آن عملیات توسعه فضای سبز و درختکاری انجام شده است.

وي بیان کرد: دیگر طرح های فولاد کشور در شهرهای بافق، میانه، شادگان، بافت، سبزوار، نیریز و چهارمحال و بختیاری است، و طرح فولاد قاینات از نظر پیشرفت فیزیکی از این طرح ها جلوتر است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها: