ماندن يارفتن؟مسئله اين است

دسته: عمومی
۱۴ دیدگاه
یکشنبه - 26 مرداد 1393

محمد رضا رضایی

ماندن يارفتن؟مسئله اين است
(قبرهاي گران قيمت)
افرادي كه روزانه سايتهاي بافق رومرور مي كنند شايد غيراز خبرهاي مختلف كه اكثراهم نااميد كننده هستندچيزي دستگيرشان نمي شودالبته گاهي هم مطالب متنوعي هست .اين شد كه دست به قلم شدم شايد تنوعي باشد از جنسي ديگرتنوع قيمتي به شما خواهم گفت كه گرچه خوارآيد. روزي به كارآيد.اميد وارم بعدازعمري بابركت وسراسرشادي بكارآيد.
باتوجه به تورم اين روزها حتي براي مردن بايددودوتاچهارتاكردوپس ازآن تصميم گرفت مانديارفت.ديگرآن روزهاگذشت كه شاعرمي فرمود.
سهم ماازخاك وقتي مستطيلي بيش نيست جاي مااينجا يا آنجا چه فرقي ميكند؟
شاعرعزيزالهي خداپدرومادرت روبيامرزه امروزفرق مي كنه.ميتواني يك مستطيل خاكي باقيمتي زيرصد هزارتومان درقبرستاني دورازآب وآبادي داشته باشي يا مستطيلي سبزواكازيون با قيمتي چندصد ميليوني.البته به اين مورد اگرهزينه هاي كفن ودفن ومراسمات مختلف را هم اضافه كنيد شايد هوس مردن ازسرتان بيرون برود.وباهزينه هاي جاري زندگي وتورم كناربيائيد.بخصوص ما بافقيها كه درچشم وهم چشمي حتي درمردن ومراسمات بعدازآن شهره ايم و به آن اضافه كنيد تاحدي مرده پرستيمان را.بعضي ازاقوام را يادرخيابان ازراه دورزيارت مي كنيم يا براي خداحافظي به قاضي مي رويم.
بگذريم.شايد فكركنيدهزينه هاي كفن ودفن فقط دربافق بالاست وقبرهاي ميليوني فقط دربافق فروخته ميشود اگر اينطورفكرمي كنيد سخت دراشتباهيد با من باشيد تاچندتاقبرگرون قيمت توپ به شما معرفي كنم شايد خداي ناخواسته بكارآيد.
درقطعات جدید بهشت زهرای تهران قیمت هرقبرسه طبقه حدود 300 هزارتومان است. سازمان بهشت زهرا به شما پیشنهاد می کند برای رعایت مسائل شرعی هرسه طبقه را با هم به قیمت حدود یک میلیون تومان بخرید، اما در قطعات قدیمی ترکه طبیعتا دردسترس تروآبادتراست،قیمت ها ازپنج میلیون تومان شروع شده و تا 60 میلیون تومان و بیشتر هم می رسد. این وضع درمشهد مقدس و مجاورت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)جالب تراست. با این که قیمت قبردرقبرستان بهشت رضا(ع) تقریبا همانند بهشت زهرا است، اما چون این گورستان خارج ازشهرودوراز دسترس است، بسیاری به داخل حرم مطهر رضوی وقبرستان خواجه ربیع فکر می کنند و این فکر کردن آنها را با قیمت های جالب روبه رو می کند. برای خرید قبر در حرم مطهررضوی دست کم باید 150 میلیون تومان وحداکثر 450 میلیون تومان بپردازید.
در قبرستان خواجه ربیع نیز قیمت ها ازهشت میلیون تومان شروع شده و تا 70 میلیون تومان ادامه پیدا می کند. با این حال بازهم متقاضی برای خرید قبر، فراوان است. حالا دیگر خودتان قیمت یک متر پنت هاوس فوق لوکس را با خانه آخرت مقایسه کنید و هر نتیجه ای می خواهید، بگیرید.
اگر دراینترنت جست‌وجو کنید، آگهی‌هایی را می‌بینید که با توجه به افزایش تورم و گران شدن خانه وملک. مالکان خانه‌های آخرتشان را برای فروش گذاشته‌اند وقیمت این خانه‌ها دررقابتی تنگاتنگ گوی سبقت راازقیمت خانه‌های سطح شهرربوده‌اند
گفته می‌شود که دربنگاه‌های معاملات املاک اطراف بهشت‌زهرا می‌توان آمارقبرهایی راکه برای فروش گذاشته شده‌اند را نیزگرفت ودرقطعات مختلف این آرمستان می‌توان دلالانی را یافت که به کارخرید وفروش قبرمشغولند وهریک برای خانه‌های آخرت نرخ‌گذاری می‌کنند وهمانند بازاراملاک درسطح شهرها به تبلیغ این خانه‌های آخرت می‌پردازند. شنيده ها حاكي ازآن است كه قبرهايي درامامزاده صالح تاهفتصد ميليون فروخته ميشوند تامردگان بتوانند در كمال آرامش وآسايش به زندگي اخروي خود برسند.وجواب نكيرومنكررابدهند.
واما اين آخرين نرخ نيست و قيمت بالاي قبر مختص ايران نيست
درصدرگران ترين قبرهاي جهان گورستان ((كلسشال))قرارميگيرد گورستاني فضايي .هزينه ارسال يك جسد به اين گورستان مبلغ ناقابل يكصد وده ميليارد تومان خودمان ميشود.
قيمت هرقبردرپارك يادبود ((وست وود)) لس آنجلس مبلغ سيزده ميليارد تومان ميباشد كه بايد نقدا پرداخت گردد.
مقام سوم متعلق به گورستان وودلاون است كه براي آرميدن درآنجا مبلغ پنج ميلياردتومان ناقابل طلب ميكنند.شهرت اين گورستان به واسطه آرميدن 192 مسافر كشتي تايتانيك دراين گورستان است.
و مقام چهارم مربوط به گورستان ((كرايونيكس))درايالت آريزوناي آمريكاست كه مبلغ يك ميليارد تومان ميطلبد.البته دراين گورستان پيشرفته با فناوري پيشرفته سرمازدايي .جسد رابراي نيازهاي پزشكي بازماندگان سالم نگه ميدارند وپس از صد سال دفن ميكنند.

محمدرضارضايي بافقي


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 3:32 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضایی توهم بیکاری هرروزتواینترنت هرچی پیدامی کنی برای مامیزاری. باباوقتی مردیم یک کسی خاکمون می کنه اصل اونه که اعمالت درست باشد./خدانگه دار

    محمدرضارضايي. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 28 مرداد 1393 - 8:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    بافقي جون خوشم مياد كه پاي ثابت تمام مطالب سايتي ونظر هم يادت نميره ممنون.خدمتت عرض كنم سليقه ها فرق ميكنه يه سايت بايد براي همه سليقه ها مطلب داشته باشه بطور كلي خيلي از مردم از مطالبي كه مربوط به مرگ هست خوششون نمياد واين ميتونه از برخي نظرات استنباط بشه اما واقعيتي انكارناپذيره شما با ديد اطلاعات عمومي يا اطلاعات جدولي به اون نگاه كن قطعا يه مطالب مفيدي هم ميتوني از اون كسب كني .بازم ازت ممنونم شاد باشي

شاهکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 3:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر من،مردم بافق حق دارند نا امید و عصبانی باشند زیرا مسئولین به خواست آنها توجهی نکردند و به خواسته های آنان وقعی ننهادند(کلمه وقعی ننهادند را از این سایت یاد گرفتم-چون زیاد ذکر می شود)
عصبانی تر هم شده اند وقتی عده ای زبان به تهدید گشوده اند.واقعا قابل قبول نیست که مردم بافق را اینچنین تهدید می کنند.
نمی دانم چند روز آینده چه اتفاقی در بافق می افتد ولی ترساندن مردم چاره ساز نیست.

سید علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 4:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بازم خدا را شکر که خاک کردنمون در قاضی هزینه ای نداره و میتونیم با خیال راحت بمیریم و از این دنیای سراسر گناه و بعضاً انسانهای دورو که به فکر منافع خودشون هستند تا دیگران، فرار کرد

مسعود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 4:21 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما خودمان قبول کرده ایم که همیشه باید بین بد و بدتر انتخاب کنیم.این وضعیت را خودمان پیش آورده ایم.باید یکبار راه سومی را برگزینیم.زیرا هر گاه بین بد و بدتر ،بد را انتخاب کنیم با گذر زمان،بد تبدیل به بدتر می شود.اما اگر برای یکدفعه هم که شده دل را به دریا بزنیم و راهی دیگر ،پیدا کنیم و طرحی نو در اندازیم.می توانیم به آینده امیدوار باشیم.واقعا شرایط الان جوانان ما همین است.اصلا میلی به زندگی ندارند.
من تصمیم گرفتم، دیگر بین بد و بدتر انتخاب نکنم.

افسوس و دو صد افسوس

حسنی نژاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 4:37 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضایی به نظر من مردن بهتر است همانطور که فردوسی بزرگ می گوید :

چو ناکـس به ده کدخدایی کند …..کشاورز بـــاید گدایی کند

به یـزدان که گرما خرد داشتیم ….. کجا این سر انجام بد داشتیم؟

بسوزد در آتش گرت جان و تن ….. به از زنـــــــدگی کـردن و زیستن

اگر مایه زندگی بندگی است ….. دو صدبار مردن به از زندگی است

بیـا تا بکوشیـم و جنگ آوریم ….. برون سر از این بار ننـگ آوریم

موش کور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 5:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی دنیا هدف میشود
همین میشود که میبینید
پس تا دیر نشده حسابتان را از این آدمها جدا کنید
فاستبقوالخیرات

میثم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 5:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احمد شجاعی، رییس سازمان پزشکی قانونی کشور امروز یک‌شنبه ۲۶ مردادماه با اشاره به افزایش خودکشی در ایران گفت: “چهار هزار و ۵۵ نفر در سال گذشته(۱۳۹۲) در اثر خودکشی جان باخته اند.”

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران(ایرنا) رئیس سازمان پزشکی قانونی افزایش خودکشی را”نگران کننده” دانسته و گفته که این مسئله نشان می دهد که سلامت روانی جامعه مطلوب نیست.

فقدان آمار دقیق خودکشی در ایران

براساس آمارهای موجود در سال ۱۳۹۱ تهران با ۴۰۹،‌ کرمانشاه با ۲۷۱ و گیلان با ۲۳۱ مورد فوتی، بیشترین و استانهای خراسان جنوبی با ۱۸، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۴ و خراسان شمالی با ۲۵ فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از خودکشی را به خود اختصاص داده‌اند که از این میان بیشترین آمار خودکشی به شیوه “حلق آویز” بوده است.

درهمین حال حسن موسوی چلک، مدیرکل آسیب‌های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفتگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به مسئله خودکشی در میان سالمندان اعلام کرد: “ما در کشور شاهد اقدام به خودکشی سالمندان هستیم و متأسفانه خودکشی در سالمندان بسیار افزایش یافته است.”

بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی هر ساله یک میلیون نفر در جهان خودکشی می کنند. به گفته این سازمان، بهترین راه برای مبارزه خودکشی اطلاع رسانی و آموزش راههای مقابله با مشکلات است.

برخی کارشناسان حوزه آسیب های اجتماعی اعتیاد، فقر و مشکلات خانوادگی را از عمده دلایل خودکشی در ایران عنوان می‌کنند، بر اساس این پژوهش‌ها نیمى ازخودکشی‌ها در شهرهای بزرگ، یک چهارم در شهرها کوچک و متوسط و بقیه در روستاها اتفاق می‌افتد

لطيفه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 9:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقاي رضايي
بخدا اگه من هم بيكار بودم تو سايت هاي مختلف دنبال مطلب مي گشتم و ميدادم به بيكار تر از خودم تا بندازه تو سايت . ول كن بابا حوصله داري

محمدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 26 مرداد 1393 - 11:26 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جالب بود.ممنون آقای رضایی ازتنوع محصولتون

یه کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 27 مرداد 1393 - 12:07 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عالی بود
ممنون
بازم از این سری مطالب بگزارید خوبه

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 27 مرداد 1393 - 10:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
یه چیزی که تو صفحه اصلی سایت بافق فردا جلب توجه میکنه قسمت تبلیغاته سایته. تقریبا وسطهای صفحه سمت چپ یه فایل فلشه که نوشته “فراخوان طراحی یادبود شهدا”. جدا از اینکه عاقبت این طرح چی شد و احتمالا به تاریخ پیوست اینه که چرا مسئول محترم سایت بعد از گذشت حدود دو ماه از آخرین مهلت ارسال آثار هنوز داره تبلیغ میکنه. واقعا چرا؟

نقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 28 مرداد 1393 - 12:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بااین نوشته شما فردا قیمت قبرها در امامزاده عبدالله گران میشود

داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 30 مرداد 1393 - 9:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام مطلب جالبی بودونظرات جالبتر

You cannot copy content of this page