بیانیه طلاب بافق

دسته: عمومی
۱۸ دیدگاه
یکشنبه - 2 شهریور 1393

به گزارش بافق فردا

طلاب بافق در خصوص مسائل جاری بافق بیانیه ای را به شرح زیر صادر کردند

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه روحانیت شهرستان بافق(1393/6/2)

«يَسْئَلُونَكَ عَنِ الْأَنْفٰالِ قُلِ الْأَنْفٰالُ لِلّٰهِ وَ الرَّسُولِ فَاتَّقُوا اللّٰهَ وَ أَصْلِحُوا ذٰاتَ بَيْنِكُمْ وَ أَطِيعُوا اللّٰهَ وَ رَسُولَهُ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ»

«از تو درباره انفال می‌پرسند. بگو انفال برای خدا و رسول است، پس تقوای الهی پیشه کنید و میانه خودتان را اصلاح کنید و از خدا و رسولش اطاعت کنید اگر به راستی مومن هستید.»(قرآن کریم، سوره انفال،آیه1)

معادن جزء انفال و حق خدا، پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و امامان معصوم علیهم السلام و در دوران غیبت متعلق به ولی فقیه و حکومت دینی هستند تا در جهت مصالح اسلام و مسلمین مصرف شوند.

شهرستان بافق، این بهشت معادن ایران، اقیانوسی از معادن است که شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق محور این مجموعه می‌باشد. الگوی مطلوب بهره‌برداری و خصوصی‌سازی انفال معدنی، الگویی است که در آن، حقوق امام معصوم علیه السلام و ولی فقیه و مردم به گونه‌ای حراست شود که از آرمان مقدس «عدالت» پاسداری گردد و از گسترش و نفوذ سرمایه‌داری کاسته شود که تبیین این الگو به فرصت‌های بعدی نیازمند است.

با توجه به این ضرورت و وظیفه تاریخی روحانیت و نیز رویدادهای این روزهای شهرستان بافق، اینجانبان روحانیون و طلاب مقیم و غیر مقیم بافق با اعلام حضور گسترده و جدی خود در ادای این وظیفه الهی، موارد زیر را برای اقدام مناسب و ثبت در حافظه تاریخی مردم و اطلاع حاضران و آیندگان اعلام می‌داریم:

1.  روحانیت شهرستان در همه مواضع، اقدامات و تصمیمات خود با استقلال کامل عمل می‌نماید و فقط و فقط سرباز امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و نایب برحق ایشان امام خامنه‌ای دام ظله بوده و وامدار هیچ شخصیت حقیقی و حقوقی دیگری نمی‌باشد.

2.  روحانیت با حضور به موقع و شایسته خود و به رسم علمای راستین شیعه سخنی جز سخن مردم و خواسته‌ای جز خواسته‌های به حق و قانونی ایشان ندارد و حمایت کامل خود را از حقوق و مواضع به حق مردم بیان می‌دارد. در این راستا اگر سایر نهادها، افراد و مجموعه‌های پیگیر نیز در ایفای نقش خود دچار تزلزل شوند، تا تحقق کامل خواسته‌های مردم در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی، در حد توان به حرکت خویش ادامه خواهد داد.

3.  صیانت از جایگاه نیروی خدوم انتظامی بر همه از جمله مسئولین لازم و ضروری است. همچنین حفظ ثبات، آرامش و امنیت در شهرستان هدف مشترک همه دلسوزان از روحانیون، مردم و مسئولین می‌باشد. به نظر می‌رسد حضور یگان ویژه در شهرستان، تداعی کننده خاطرات تلخ گذشته است و تمسک به آن قبل از استفاده از راهکارهای دیگر از جمله شفاف‌سازی مسائل و اقدامات انجام شده، اقدامی به دور از مصلحت می‎باشد. لذا از مسئولین محترم درخواست می‌شود برای حفظ امنیت شهر به جای این راهکار، از طریق نیروی انتظامی خود شهرستان و مشارکت توده‌های مردمی اقدام شود.

4.  بهترین راهکار در شرایط پیچیده فعلی، هدایت کردن فضا به سمت گفتگوی منطقی و از سرگیری مذاکرات می‌باشد.

5.  عده‌ای در صدد هستند شرایط امنیتی شهرستان را به سمت بحران سوق دهند، بنابر این از هم اکنون نسبت به بروز بحران امنیتی در منطقه هشدار داده و برادرانه از مسئولین و معترضین می‌خواهیم از پیش آمدن چنین وضعیتی جلوگیری کنند.

6.  هرچند انتقاد یک حق و بلکه یک وظیفه است اما شکستن حریم‌ها و هتک حرمت‌ شخصیت‌های شهرستان و نادیده‌گرفتن تلاش‌های این عزیزان به ویژه امام جمعه محترم نه تنها محکوم و غیرقابل پذیرش است، که به ضرر مردم و حقوق ایشان نیز خواهد بود.

7.  از معترضین درخواست می‌کنیم در حراست از بیت‌المال کوشا باشند و اقدامی انجام نشود که عده‌ای بتوانند برچسب اراذل و اوباش و شورشی به پیشانی مردم انقلابی، غیور و ولایی شهرستان بافق بزنند.

8.  با درایتی که از مراجع محترم قضایی سراغ داریم درخواست می‌شود، زمینه تحقق فرمایشات امام جمعه محترم در خطبه‌های نماز جمعه تاریخ 31 مرداد و درخواست نماینده محترم مجلس شورای اسلامی در همان مراسم را مبنی بر تدبیر بیشتر در تعقیب قضایی کسانی که جرم ایشان محرز نشده است، در صورت امکان و صلاحدید مبذول دارند.

والعاقبه لاهل التقوی و الیقین

بافق، یکشنبه، دوم شهریورماه 1393خورشیدی/ 27شوال المکرم 1435 قمری

رونوشت:

رسانه‌های گروهی

امام جمعه محترم استان یزد

استاندار محترم استان یزد

امام جمعه محترم شهرستان

فرمانداری محترم شهرستان

حجج اسلام آقایان:

1.  حاج سید جواد میرغنی‌زاده

2.  محمد حقیقت

3.  حسین برزگری بافقی

4.  محمد رضا شریعتی

5.  علی روحانی

6.  سید محمد صالح میرغنی‌زاده

7.  سید عباس حسینی

8.  سید علی طباطبایی

9.  حبیب الله فتاحی

10. اکبر واعظی

11.احمد علیزاده فلاح

12.محسن ملاحسینی

13. سید محمود هاشمی

14.حمید جیحانی

15.مجید انصاری

16.حمید دهقان شادکامی

17.علی سبحانی‌نیا

18. حمید رضا عسکری

19. قاسم عسکری

20.محمد جواد صادقیان

21. ناصر تشکری

22. سید محمد رضا رضی بهابادی

23. مهدی مهدوی‌نژاد

24. مهدی رضاییان

25. حسین مروج

26.محمد علی سرویی بافقی

27.مهدی قانعی

28. عباس قاسمی

29.عباس زارعی

30. ابراهیم تفکری

31.سید علی حیدری شریف

32. سعید ذاکری‌نیا

33. عبدالحسین عسکریان

34. علی رضا حسین‌زاده

35. محمود قائمی

36.مجتبی فلاح

37.محمد علی کاظمی

38.سید حسین موسوی                     

39. سید احسان موسوی                    

40. قاسم محمدی                    

41.علی رضا دهستانی بافقی                     

42.محمد حسن حاجی حسینی                     

43. محمد حسین حاجی حسینی                    

44.محمد هادی سمتی                     

45.علی محمد زحمتکش                     

46.محمد رضا عسکری باقرآبادی                     

47.مسعود داوودیان                     

48. علی جلیلی                    

49. عباس زارعی                    

50. وحید دهقانزاده                    

51. حسن دهستانی                    

52. علی طالبی‌پور                    

53. حسن طالبی                    

54.یاسر فلاح                     

55.سید علی میرعلمی                     

56.  محمد بابایی 

57.علیرضاامیرزاده                   


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسین 22 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 2 شهریور 1393 - 7:42 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

طبق متن این بیانیه :
معادن جزء انفال و حق خدا، پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و امامان معصوم علیهم السلام و در دوران غیبت متعلق به ولی فقیه و حکومت دینی هستند تا در جهت مصالح اسلام و مسلمین مصرف شوند.
چندنکته ی زیر را گوشزد می کنم :
1-طبق این بند معادن متعلق به ولی فقیه است و او حق دارد آن را در جهتی که تشخیص داد به نفع مسلمین است مصرف نماید.ایشان هم تشخیص داده اند که خصوصی سازی معادن به نفع مسلمین است.عدم صدور نامه از طرف ایشان این حقیقت را آشکار می کند.از طرفی در هیچ کجای اصل 45 قانون اساسی نگفته است،انفال قابل واگذاری نیست.
اصل 45 :
انفال‏ و ثروتهاي‏ عمومي‏ از قبيل‏ زمينهاي‏ موات‏ يا رهاشده‏، معادن‏، درياها، درياچهها‏، رودخانه‏ها و ساير آبهاي‏ عمومي‏، كوه‏ها، دره‏ها ، جنگلها، نيزارها، بيشه‏هاي‏ طبيعي‏، مراتعي‏ كه‏ حريم‏ نيست‏، ارث‏ بدون‏ وارث‏، و اموال‏ مجهول‏المالك‏ و اموال‏ عمومي‏ كه‏ از غاصبين‏ مسترد مي‏شود. در اختيار حكومت‏ اسلامي‏ است‏ تا بر طبق‏ مصالح‏ عامه‏ نسبت‏ به‏ آنها عمل‏ نمايد. تفصيل‏ و ترتيب‏ استفاده‏ از هر يك‏ را قانون‏ معين‏ مي‏كند.
http://www.parliran.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=219
2-مسلمین در این آیه اشاره به تمام مسلمین جهان دارد اعم از مسلمانان غزه-عراق-آفریقا و …. .پس مردم ایران به تنهایی صاحب معادن و دیگر ثروتها نیستند بلکه آن را باید با سایر مستضعفین تقسیم کنند.سهم بافق هم به مقدار کنونی است.
3-از طرفی نظام مقدس اسلامی بر پایه ی ولایت مطلقه ی فقیه بنا شده است و همه ی مردم باید تابع ولی امر باشند.
امیدوارم نظر بنده منتشر شود تا مردم ولایتمدار بافق آگاه شوند و فریب منافقین را نخورند.

موسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 2 شهریور 1393 - 9:15 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه شما با انفال انفال کردن معدن مردم را گمراه کردید شما که بیشتر از ولایت فقیه نمی دانید دستور ایشان مبنی بر اجرای سیاستهای اصل 44 را که می دانید سخنرانی یکی از همکارانتان در سال 90 را که فراموش نکردید همانها مقدمه ای شد که مردم مقابل نیروی انتظامی قرار بیگرند اما هر هفت توصیه شما متین و نصب العین ماست اما توصیه هشتم باید با کسانی که قصد آشوب و برهم زدن شهر را دارند باید برخورد شود

  عیسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 4:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  آقای موسی
  خصوصی سازی سنگ آهن باید فارغ از اینکه انفال هست یا نیست لغو گردد زیرا اراده ی مردم بافق بر این امر تعلق گفته است.در ضمن فرزندان بافق هم باید آزاد گردند و مسئولین از مردم عذر بخواهند.
  شماها بین خود درباره ی بحثهای انفال مشکل دارید.ما نمی خواهیم زندگی خود را به خاطر تفسیرهای شما به خطر اندازیم.

مرتضی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 12:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

روحانیت طلاب عزیز نمیدانم شماها دیگر چرا سنگ اسامی رابه سینه میزنید که سرکرده آنها تشکری که نظم شهر ‘استان خانواده های بافقی رابر هم زده است آقای تشکری باجعل نامه از دفتر رهبری حرفی باقی نگذاشته است با این کار ممکن بود ضررجبران ناپذیری وارد شودشماها وهمه ما پیرو رهبری هستیم باید با این افراد که به خود اجازه سواستفاده ازنام رهبری میکنن باشدت برخورد شود چراکه اگر این جعل نامه ازطرف حراست بیت رهبری مشخص نشده بود خدا میداند چقدر احساسات مردم به بازی گرفته میشد

  قاضي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 8:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  اصل مطلب گرفتن حقمان است
  اون سي و نه روز كه ما اروم بوديم و دنبال حقمان.
  خواهشا يك طرفه قاضي نرو

نقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 2:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بهتر که خصوصی شد چون با این حقوقهای کلانی که کارکنان سنگ اهندریافت میکنند فاصله طبقاتی در بین سایر همشهریان ایجاد کرده بود و همین حقوقهای کلان باعث افزایش قیمت زمین و خانه در بافق شده انشاالله به زودی حقوقهایشان نیز عادلانه شود’ی

يك بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 7:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

يكي به ما بگه كي به امام جمعه هتك حرمت كرده؟
آيا يك انتقاد ، هتك حرمت محسوب ميشه؟
انتقاد را بايد با منطق جواب داد نه اينكه منتقد را محكوم كرد.

راستگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 8:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشا شما بفرمایید تا چه حد در زمینه کاری خود که فرهنگ سازی و ارتقای سطح فرهنگی جوانان پاتوق نشین فعالیت دارید چرا هروز که میگذرد جوانان از روحانیت زده می شوندو….

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 9:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما از همان اول هم می دانستیم که نامه ای صادر نشده و نخواهد شد.اعتصاب ما در شرایط فعلی برای آزادسازی زندانیان و لغو کامل خصوصی سازی صورت می گیرد.ما می دانستیم که معادن و ثروتهای ما خرج کشورهای دیگر می شود،ما به این موضوع معترضیم.
زنده باد بافق
زنده باد ایران

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 10:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این روزهای سخت،روزی به پایان خواهد رسید و مشخص خواهد شد که چه کسی جعل نامه کرده و چه کسی همشهریان و شهر خود را فروخته!!!!!!!
همه افرادی که اکنون در بازداشتگاه هستند کسانی بودند که اقدامی جز دفاع از شهر و همشهریان عزیزشان انجام ندادند که این را جز فهیمان ، درک نخواهند کرد.
والله مع الصابرین

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 10:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

روحانیون به علت کاهش فشار افکار عمومی بر روی خود این بیانیه را صادر کردند.ممکن است فرد دیگری بر اساس برداشت خود از آیات طور دیگری عمل کند و اعلام دارد معادن انفال نیستند.یا اینکه مثل نظر دهنده ی شماره ی 1 اعلام داردمعادن به عنوان انفال باید بین مسلمانان غزه تقسیم شود و سهم بافق همین مقداری است که اکنون شاهد آن هستیم.همین روحانیونی که امروز بیانیه صادر کردند ممکن است در آینده که شرایط عوض شد بر اساس آیه ی دیگر اعلام دارند که معدن بافق باید خصوصی شود.به نظر می رسد مبنای قوانین باید به گونه ای باشد تا قابل تفسیر نباشد.مشکل ما اینجاست

همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 10:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از همه دوستان معترض میخواهیم بندهای بالا را کاملا بخوانند ببینند کجایش گفته عسکری باید برود//؟؟؟؟

ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 11:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام به روحانیت محترم شهرستان بافق —شما دراین برهه حساس وظیفه شرعی واسلامی خود را به نحو احسن انجام دادید اجرکم عند الله

  بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 3:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  یک بیانیه صادر کردند و هر وقت هم بخواهند با یک آیه بیانیه ی دیگری در خلاف این بیانیه صادر می کنند.
  کار بسیار عجیبی نکردند.

لوتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 1:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همه ما باید بدونیم جعل نامه توسط مثلا” آقایان باسوا د اونم در چنین سطحی توهین به شعور مردم هست وباید با افراد خاطی به شدت بر خورد بشه .امیدوارم اونایی که برای رسیدن به اهداف شخصی خود منافع وآینده بافق را به خطر انداخته که هیچ اونا واژگون کردن هرچه زودتر از صحنه سیاست بافق محو بشن

میثم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 4:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

روحانیون فهمیده اند قضیه ی سنگ آهن و دیگر دعواها به هر جا برسد آنها باید در نهایت در بین مردم زندگی کنند

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 شهریور 1393 - 10:46 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از روحانیت به خاطر حظور در صحنه و روشنگری ولی چرا اینقدر دیر دست به کار شدید سال 90 کجا بودید؟ آیا تهمت ها، بداخلاقی ها، زورگویی ها و نامردیهای سال 90 و اردیبهشت امسال را در حق مردم واقعا مظلوم شهرتان را نمیدیدید؟ آیا پایمال شدن حقوق مردم را ندیدید؟ مگر نه این است که وظیفه روحانیت سالم سازی فضای غبار الود، ویروس کشی جامعه و هدایتگری توده مردم در طول تاریخ بوده است. ایا شما این وظیفه را در گذشته انجام دادید؟؟ حالا که امدیدید خوش امدید ولی ای کاش امدنتان مصداق این شعر شهریار نباشد که (( امدی جانم به قربانت ولی…))!!! و ای کاش این بیانیه از سر فشار و احساس خطر موقعیت اجتماعی نباشد و از سر وظیفه باشد. انشاالله.

مرزا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 4 شهریور 1393 - 12:01 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط خدا .خداااااااااا.بدادمون برس .الهم عجل لولیک الفرج.

You cannot copy content of this page