فرماندار بافق :سرشماري عمومي کشاورزي در شهرستان بافق اجرا مي شود

دسته: عمومی , کشاورزی،دامداری و شیلات
بدون دیدگاه
دوشنبه - 24 شهریور 1393

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ فرماندار بافق با اشاره به اينکه سرشماري عمومي کشاورزي سال 93 پنجمين سرشماري کشاورزي مي باشد اظهار داشت : شمارش واحدهای تولید کشاورزی در شهرها و روستاهای کل کشور در قالب سرشماری عمومی هر 10 سال یک بار انجام می شود که این طرح نیز طی سال جاری بر اساس برنامه انجام می‎شود.

وي ضمن تاکيد بر ضرورت و اهميت اجراي سرشماري کشاورزي گفت: سرشماري عمومي کشاورزي نقش محوري و پايه اي در نظام ملي آماري هر کشور دارد و به طبع آ« پايه و اساس هر برنامه ريزي داشتن اطلاعات و آمار صحيح مي باسد پس طبيعي است هر چه داده هاي آماري صحيح تر و دقيق تر صورت گيرد برنامه ريزي دقيق تر انجام مي شود.

“سيد مهدي طلايي مقدم” افزود: سرشماري عمومي کشاورزي منبع مهمي در زمينه تهيه داده هاي ساختاري و پايه اي و برنامه ريزي براي چشم انداز در بخش کشاورزي است.

مدير اجرايي سرشماري عمومي کشاورزي شهرستان بافق با اشاره به نحوه انجام سرشماري عمومي کشاورزي در سال جاري خاطر نشان کرد : روش اصلي جمع آوري آمار کشاورزي ، مصاحبه ماموران آموزش ديده با بهره برداران کشاورزي است که براي اولين بار در کشور از رايانه قابل حمل (تبلت) و بدون استفاده از کاغذ انجام ميشود.

به گفته فرماندار بافق ، توليد اطلاعات ساختاري قابل ارائه در سطوح جغرافيايي خرد با ارائه در قالب طبقات با وسعت بهره برداري ، تهيه چارچوب آماري براي آمارگيريهاي نمونه اي و فراهم کردن داده هايي که به عنوان محک آماري جاري کشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرد را از اهداف اين سرشماري عنوان کرد.

وی از آغاز عملیات میدانی این طرح از پنجم مهرماه سال ‌جاری در شهرستان و همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: عملیات میدانی سرشماری به مدت 40 روز طول خواهد کشید و طی آن مامورین سرشماری در این مدت به تمامی بهره‌برداران کشاورزی مراجعه کرده و اطلاعات بهره‌برداری آنها را جمع‌آوری می‌کنند.

فرماندار بافق گفت: خانوارها ، بهره‎برداران کشاورزی، دامپروری، شرکت‎های رسمی و موسسه های عمومی دارای فعالیت کشاورزی با فهرست برداری از امکان و اظهارات معتمدان و مطلعان مورد شناساسیی و پرسش قرار می‎گیرند.

وي همچنين تاکيد کرد همکاري با ماموران سرشماري و ارائه اطلاعات صحيح ، دولت را در برنامه ريزي دقيق تر ياري مي دهد و در کل نفع آن به خود بهره برداران مي رسد لذا از همگان خواستار همکاري با ماموران سرشماري شد.

مدير اجرايي سرشماري عمومي کشاورزي شهرستان بافق ضمن تاکيد بر همکاری بیش‌تر مردم بافق در سرشماری عمومی کشاورزی تصريح کرد : هر چه داده‌هاي آماري دقیق‌تر و درست‌تر باشد برنامه‌ریزی‌هایی که برای رفع مشکلات این حوزه انجام می‌گیرد نیز کارآمد خواهد بود.

گفتني است سرشماری عمومی کشاورزی سال 93 از 5 مهر تا 18 آبان ماه همزمان با سراسر کشور و با همکاری 6 مأمور آمارگیر در شهرستان بافق برگزار می شود.

DSC09623


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page