احداث کارخانه توليد 200 هزار تن آهن اسفنجي در بافق

دسته: اقتصادی , عمومی
بدون دیدگاه
سه‌شنبه - 8 مهر 1393

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ، فرماندار بافق در نشستي که با حضور معاون و مشاور سرمايه گذاري شرکت گسترش سرمايه گذاري سبا (وابسته به بيمه ايران)در فرمانداري بافق برگزار شد با اشاره به ظرفیت های شهرستان بافق در بخش های گردشگری،شیلات‌، كشاورزی و معدن ، توجه به معیشت مردم و اقتصاد شهروندان را از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید برشمرد و اظهار داشت:افزایش درآمد مردم و تقویت بنیه های اقتصادی آنان همواره مد نظر تمام مسئولان مي باشد.

“سيد مهدي طلايي مقدم “سرمایه گذاری و اشتغال را يکي از نیازها و اولویتها در شهرستان بافق عنوان کرد و گفت: در شهرستان بافق ،ظرفیت های اقتصادی در حال شناسایی است تا با جذب و تشویق سرمایه گذاران به سرمایه گذاری زمینه تحقق حماسه اقتصادی مد نظر رهبرمعظم انقلاب اسلامی را فراهم كنیم و در اين راستا از هیچ كوششی دریغ نخواهيم کرد.

وي با تاکيد بر بستر مناسب براي ايجاد فولاد و صنايع جوار معدني در شهرستان بافق گفت: هر شهر يا مکاني نسبت به پتانسيل منطقه براي خود خواستگاه و شاخصي دارد ، که اميدواريم شهرستان بافق با توجه به وجود معادن غني سنگ آهن ( وجود يک سوم ذخاير سنگ آهن در بلوک بافق ) در آينده اي نزديک شاهد تبديل شدن به قطب فولاد کشور باشيم.

مشاور سرمايه گذاري شركت گسترش سرمايه گذاري سبا ضمن تقدیر و تشکر از همراهی قابل توجه مسئولان بافق، همراهی مسئولان را مایه دلگرمی سرمایه گذاران بیان کرد و افزود:همراهی و پاسخگویی مسئولان در مواقع مشکلات می تواند گام بلندی در جهت حضور سرمایه گذاران داشته باشد.

” احمد مروتي ” با اشاره به اجراي پروژه توليد آهن اسفنجي در شهرستان بافق گفت: اين پروژه به روش کوره تونلي با سرمایه گذاری بالغ بر 1450 میلیارد ریال انجام مي شود که زمينه اشتغال بيش از 160 نفر را به صورت مستقيم فراهم مي کند.

وي تامين خوراک اوليه براي توليد ساليانه 200 هزار تن آهن اسفنجي را يکي از پايه هاي اخذ مجوز احداث کارخانه عنوان کرد و بيان داشت: براي توليد آهن اسفنجي ساليانه به 350 هزار تن کنسانتره آهن نياز داريم که با پيگيري هاي بعمل آمده ، مدير عامل شرکت سنگ آهن مرکزي موافقت شرکت را مبني بر تامين خوراک اين کارخانه اعلام کرده است.

 

New1008 New1009 New1010


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۲۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page