اصلاح حوزه هاي انتخابيه يزد اولويت دوم/فعلا اضافه کردن یک نماینده به یزد!!!!

دسته: اخبار ویژه
یک دیدگاه
جمعه - 11 مهر 1393

برای استانی با یک میلیون و 30 هزار نفر جمعیت زیبنده نیست که سه نماینده در مجلس داشته باشد .

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس با بیان اینکه اضافه شدن یک نماینده می تواند در تحقق عدالت و پیگیری خواسته های مردم موثر باشد بر تحقق آن تاکید کرد .

جوکار با بیان اینکه در خصوص تغییر در ترکیب حوزه انتخابیه استان مشکلی در بین مردم نیست،گفت: برخی نخبگان و افراد ذی نفوذ برای اهدا خود خواسته های جدیدی طرح می کنند ..

وی افزود: اکثر اختلاف هایی که در تغییر ترکیب حوزه انتخابیه استان یزد وجود دارد سر منشا آن همان افراد ذی نفوذ و برخی نخبگان هستند

این قانونگذار یزدی تصریح کرد: باید با همدلی در چارچوب منافع کلی نظام و انقلاب اسلامی به برخی اختلاف ها نباید دامن زده شود .

وي با انتقاد از اينكه در استان به سمت بخشي نگري رفته ايم و در حال از دست دادن اتحاد خود هستيم، خاطرنشان كرد: متاسفانه كساني كه از استان مهاجرت كرده اند و اكنون در تهران اقامت دارند، در امور استان يزد همچنان دخالت مي كنند و با گسيل كردن افراد و اشخاص و لابي هاي مختلف، در اصلاح حوزه هاي انتخابيه استان يزد مقاومت مي كنند و اختلافات را به مردم كشيده اند كه اين بدترين شكل موضوع است.

جوكار يادآور شد: به خاطر اين تنش ها و اختلافات، كميسيون شوراهاي مجلس، فعلا اضافه كردن يك نماينده به استان يزد را در دستور كار خود قرار داده و اصلاح حوزه هاي انتخابيه در اولويت دوم قرار گرفت زيرا اگر با اين اختلافات شديد به صحن علني مجلس ورود مي‌كرديم، طرح دوباره از صحن خارج و اضافه شدن نماينده به استان نيز قرباني اين مسئله مي شد.

وي خاطرنشان كرد: در حال حاضر هنوز مشخص نيست كه همين بخش كار نيز مورد موافقت مجلس قرار گيرد و به تصويب برسد اما به هر حال به صحن مجلس رفته و بحث حوزه هاي انتخابيه نيز همچنان در دستور كار است اما فعلا اولويت دوم است.

جوكار تصريح كرد: ما به واقع به دنبال اين هستيم كه منافع همه استان تامين شود و به هيچ عنوان منافع يك منطقه را در نظر نمي گيريم و اميدواريم آنچه به صلاح استان است، اتفاق بيفتد اما اينكه يك نماينده اضافه شود، نقطه قوت استان است و نبايد با تقسيم حوزه ها گره بخورد و اين موقعيت از دست برود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 16 مهر 1393 - 8:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شهریزد که مشکلی ندارد همین الان هم همه امکانات به مرکز استان تعلق دارد مشکلات مال شهرهایی مثل بافق است اقای جوکار دعوای شما با اردکان است که شما یک نماینده دارید واردکان هم با جمعیتی کمتر از یک هفتم شما هم یک نماینده بنازم عدالت را

You cannot copy content of this page