علت دیده نشدن پتانسل انسانی بافق در لیستهای مدیریتی استان چیست ؟

دسته: مقالات
۱۱ دیدگاه
سه شنبه - ۲۲ مهر ۱۳۹۳

images

ذخایر بافق به معادن آن محدود نمی شود بلکه ذخایر انسانی آن ارزشمند تر است! اگر اشتباه نکرده باشم این جمله را از زبان یکی از مسئولین استانی شنیدم الحق و الانصاف هم حرف درستی است اما جای تأمل بسیار دارد!

 تأمل از این جهت که حال که آقایان خود به این امر واقف هستند و به آن اذعان دارند چرا دستی نمی جنبانند و کاری انجام نمی دهند تا با استفاده از این ذخایر بتوانند در جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم شهر و استان اقدامی موثر انجام دهند.

 مگر خود شما نمی گویید بافق منابع انسانی ارزشمندی دارد مگر نه این است که در طول تاریخ بافقی ها حاکمان و صاحب منصبان زیادی به استان داده است پس چرا حال جایگاه بافق چنین است چرا بافق در بین مدیران ارشد استان جزء محرومترین هاست؟!!! و تنها در بین مدیرکل های استان تنها یک بافقی است؟!!

حتما شما خواننده عزیز این سوال در ذهنتان نقش می بندد که چرا من باز این درد کهنه را یاد آور شدم؟

 آن چیز که من را وادار نمود که سفیدی و یک رنگی صفحه کاغذ را برهم بزنم انتخاب جدید مدیر کل تأمین اجتماعی استان است .وقتی که اکثر فعالین اجتماعی شهرستان و بخش عظیمی از نیروهای تامین اجتماعی استان معتقد بودند که کسی مستحق رسیدن به این سمت است چه به لحاظ تجربه در کارهای تامیین اجتماعی چه به لحاظ مدرک تحصیلی و تجربه مدیریتی و توانمندی در انجام این مهم جانباز عزیزمان  حاج محمد تشکری بافقی است ولی متاسفانه  در عین ناباوری همگان علی رغم قولهای مکرر  پشت خط می ماند و کسی دیگر به این جایگاه می رسد.

 آن چیز که من را بیشتر از همه چیز به فکر فرو برده است این است که مگر نه این است که پیوسته شعار  شایسته سالاری از گوشه وکنار به گوشمان می رسد پس چگونه میشود که افراد شایسته تر بعضا این گونه از قافله جا می مانند و بعضا باعث نخبه کشی و مهره سوزی میشوند؛کاش می دانستم محک انتخاب افراد چه بود ؟

کاش می دانستم علت دیده نشدن پتانسل انسانی بافق در لیستهای مدیریتی استان چیست ؟

اگر امروز این را می گوییم و از استفاده نشدن از این عزیز در این پست گله مندیم نه به خاطر بافقی بودنش است نه بخاطر همشهری بودن بلکه بخاطر این است که وی توانایی و استحقاق احزار این پست را بیشتر از بقیه داشته است !

نکته جالب این انتصابها و عدم انتخابها از بافق اینجاست که نزدیک به شش ماه پیش مسؤلین ارشد استان برای عدم انتصاب همین آقای تشکری به سمت فرمانداری بافق که از سوی شورای اسلامی شهر معرفی گردیده بودو دلیل انتخاب یک فرد غیربومی برای این سمت اینگونه استدلال کرده بودند که ایشان گزینه ما برای مدیر کلی تامین اجتماعی استان است و اینک می بینم که از آنجا رانده شده ایم و از اینجا مانده!!!

 و این مورد را هم ما می گذاریم به پای همه افسوس های دیگرمان و با تذکری از آن می گذریم باشد که ما گفته باشیم و اگر به انصاف قلمی را به صفحه کاغذ دواندیم خداوند اثرش را به خیر بگذارد.

 در پایان به مدیر سابق تأمین اجتماعی خسته نباشید می گویم و به مدیریت جدید تبریک گفته و موفقیت روز افزونش را خواستارم و به مسئولین دلسوزاستان می گویم

 * به عمل کار برآید به سخندانی نیست  *

احسان مراددشتی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
سید امین رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۱:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اول اینکه دلیل فرماندار نشدن جناب تشکری، این بود که وزارت کشوری نبود و همین هم عنوان شد. دو م اینکه اقای مراددشتی، اگر دور و بر خود را نگاهی بیاندازی و جریانات اخیر را و شعارهایی که خود بافقی ها، جلوی استاندار، به مدیر بافقی دادند، یادآوری کنی، به جواب خود خواهی رسید که حالا حالاها دولت تدبیر، از بکارگیری مدیران بافقی در رده های بالای مدیریت، امتناع خواهد کرد. اینها، نتیجه اعتراضاتی است که فی نفسه اگر چه درست بود، اما به زبان و عمل، توسط عده ای به بیراهه رفت و آبروی بافق را پاک برد.

رضا دهقانزاده بافقی (رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ - ۶:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
ضمن تشکر و قدردانی از دوست گرامی و دلسوزم جناب آقای مراددشتی خواستم موضوعی را یادداور شوم:
جناب آقای مراد دشتی اگر شما در انتخاب نشدن مدیرکل ازبافق گله مند هستید بنده ازانتخاب نشدن مدیران لایق برای ادارات بافق گله مندم. اگر امکان دارد لیستی از مدیران ادارات شهرستان تهیه نمایید و به اطلاع عموم مردم برسانید تا بدانند که اکثر مدیران ادارات غیربومی هستند. وقتی مدیران ارشد استان حاضرنیستند مدیران ادارات شهرستان بافق ازخودشهرستان باشند چه انتظاری دارید که برای انتخاب مدیرکل ازمردان شجاع دارالشجاعه کسی را انتخاب کنند. ما که به دل وعده صبر میدهیم انشاالله تدبیر دولت مردان شادمان کند.
باامید آنروز
تابعد…رخصت

امیر حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۷:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت دوستان بافقی
واقعا اقای دهقانزاده انرا تکمیل کردن اول باید اینا درست بشه بعد….

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۷:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای رضوی وزارت کشوری بودن بهانه است کسی لایق تر از حاجی تشکری در مسند فرمانداری بافق نبودچراکه ایشان را در دوران استانداری فلاح زاده رد کردند و این در حالیست که وزارت کشوری اورا ملاک قرار ندادند فقط چون انسانی مردمی بود اورا فرماندار نکردند.خواهشا اگه دلسوزی اینجور نظرات را تنفیذ نکن.

عباس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۸:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب اقای رضوی
ایکاش کور کورانه و یا خدایی نکرده مغرضانه و اینکه بعضی از این نظر شما خوششان بیاید نظر نمی دادیم
یک تحقیق کوچولو بفرماید می فهمید که فرماندار ابرکوه هم وزارت کشوری نیست و اینها بهانه ای بیش نیست
جناب اقای طالبی و شخص استاندار هیچ وقت به بافقی بها نخواهند داد
اقای تابش تععین می کند کی کجا و چه……

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۸:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اداره سهامی آب منطقه ای :غیر بومی، اداره کار :غیر بومی، اداره دارایی:غیر بومی، شهرداری:غیربومی و…

امیر حسین کارگران بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۳:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای مراددشتی خوبه به نظر این مشکل زیاد بزرگی نیست چون ما شعاری مثل به امید ایرانی آباد را سرلوحه قرار ندادیم
وقتی خدا نکرده جنگی در بگیرد فقط یک استان به جنگ می رود یا عده ای خاص مسلما از تمام ایران از هر قشری می روند
ولی الانه هدف را گم کردیم حتی درسطح کلان .اگر قلب همه برای آبادنی ایران می تپید الانه شهر ما این مشکلات را نداشت .گمان نکنم
شهری با این پتانسیل بالا در ایران وجود داشته باشد که اگر در آن سرمایه گذاری شود دولت چه سود کلانی از آن می برد
ولی حیف که شعاع دید بسیار پایین است می گذارند سرمایه کشور به خاطر خودشان و منافعشان هدر برود
مثل گرفتن اراضی یک شهر .نزدن جاده نکشیدن گاز .نگذاشتن افراد بالیاقت منطقه برای پستی.و… …..
هدف ما باید رضایت خداوند و مردم وایرانی آباد باشد فقط همین
به امید ایرانی آباد

  داود خشم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۸:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  احسنت به شما که درک می کنید افق دید ما باید ملی باشد.
  تنها در سایه ی اتحاد ملی و تبدیل شدن به یک ملت می توانیم به خواسته های خود برسیم.
  وقتی صحبت از ملت می شود،همه اقوام،مذاهب و … در کنار هم معنا می یابد.اقلیت و اکثریت نداریم.
  استعمار همیشه سعی نموده ایران را تجزیه و تکه تکه نماید.
  مرزهای ما در طول سالیان دراز تغییرات وسیعی نموده است.
  آخرین قسمتی که از ایران جدا شد بحرین بود.
  بحرین در سال 1820 و در زمان قاجار تحت سلطه ی انگلیس قرار گرفت .دولت مرکزی ایران در آن زمان هیچ گونه تسلطی بر این جزیره نداشت.
  با اینکه حکومت پهلوی بحرین را استان چهاردهم می خواند ولی عملا نفوذی بر این جزیره نداشت و نیروهای انگلیسی در آن حضور داشتند.
  به عبارت دیگر بحرین عملا در زمان قاجار از ایران جدا شده بود و ایران فقط مدعی این جزیره بود.
  پس از خروج نیروهای انگلیسی بحث بر سر جزیره ی بحرین دوباره جدی شد.
  سرانجام در سال 1971 ایران قبول کرد در ازای گرفتن جزایر استراتژیک سه گانه از ادعای خود بر جزیره ی بحرین صرفه نظر کرده و آن را به عهده ی سازمان ملل بسپارد.در این بین باید در نظر داشت بحرین دارای ذخایر نفتی مهمی نیست .
  در سالهای اخیر(دقیق سالش را نمی دانم ولی فکر کنم حدود 5 سال پیش) عهدنامه ی ترکمنچای که در زمان قاجار بسته شده است مدتش به پایان رسیده و جمهوری آذربایجان باید به ایران بازگردد.
  بازگشت جمهوری آذربایجان به ایران امکان پذیر نیست.همانگونه که جامعه ی جهانی و قدرتهای بزرگ در آن زمان نگذاشتند بحرین به ایران بازگردد.
  امروزه نه تنها قادر نیستیم جمهوری آذربایجان را به ایران بازگردانیم بلکه به خاطر بازیهای سیاسی و روابط با روسیه سهم خود از دریای مازندران را به کشورهای دیگر حاشیه ی آن بخشیدیم.یعنی سهم ما از 50 درصد به 12 درصد رسیده است.
  دولتهای استعماری مثل انگلیس همیشه سعی کردند ایران را تجزیه کنند.
  امروز نیز اگر هوشیار نباشیم و به اختلافات قومی و مذهبی در کشور دامن بزنیم و یا اینکه دعوای شهرها راه بیندازیم ایران باز کوچکتر می شود.مخصوصا در شرایط فعلی که بسترهای آن هم فراهم است.

سایه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بهانه هست و بس….برای فرمانداری و فرماندار شدن نه تنها گزینه بود بلکه گزینه های زیادی بود… تو شهر بافق هم وزارت کشوری داشتیم … این شهردار ی و فرمانداری پس با چه نیروهایی اداره میشه و میگذره… همه که مامور به خدمت نیستن. اونها مهره هاشون رو از قبل گذاشته بودن اهمیتی هم به بافقی نمیدادن

جعفری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی طلایی مقدم که الان فرماندار شده از همه بافقیها بالاتر بوده؟ یعنی تو بافق هیشکی نبوده که بهتر باشه یا همردیف او باشه که غیر بومی اومد فرماندار شد؟

سلام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۳ - ۹:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی مدیران بافق در طی چندین سال گذشته یا بخاطر خوش خدمتی ویا جناحی بودن افراد بجای پرداختن به بافق فقط در فکر حذف افراد وهمشهری های خود هستند دیگر چه توقعی دارید زمان دهستانی فراموش شد همین افراد که در زمان عسکری سنگ اندازی می کنند وقشون کشی به راه انداخته اند دقیقا همان افراد که بغیر از منافع خودشان وجناحشان هیچ فکر وبرنامه ای ندراند