رئیس آبفا بافق عنوان کرد: احداث 9 کیلومتراز کانال فاضلاب شهری بافق

دسته: اقتصادی , محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
۲ دیدگاه
یکشنبه - 27 مهر 1393
رئیس آبفا بافق با اشاره به اجرای 9 کیلومتر از کانال های فاضلاب شهری بافق، گفت: اجرای این طرح در جلوگیری از آلودگی منابع آبی زیر زمینی و بازگشت پساب ها به چرخه مصرف در صنعت و فضای سبز شهرستان اهمیت دارد.
حسین طالعی در گفت و گو با خبرنگار «بافق فردا» اظهارکرد: اجرای طرح فاضلاب شهری بافق از 2 نقطه خیابان مسجد جامع و جنب شهرک مناجات روبروی آهنشهر آغاز شده و اکنون نیز در حال اجرا است.
رئیس آبفای بافق با بیان این مطلب که طرح فاضلاب شهری در 2 بخش و در قالب 2 قرارداد انجام می شود، افزود: بیش از 9 کیلومتر از کانال های فاضلاب شهری احداث شده است.
وی با بیان این مطلب که قطر لوله ها بر اساس جمعیت و پیش بینی ها تا سال 1420 تعیین شده، عنوان کرد: قطر لوله ها در نقاط متفاوت و بسته به میزان نیاز طراحی شده است.
وی افزود: عمق کانال های فاضلاب شهری در نقاط مختلف شهر متفاوت و از 3 تا 12 متر متغیر است.
وی بیان کرد: کانال های فاضلاب شهری سطح شهر در 2 نقطه توسط پمپ های بالابر به خط انتقال و تصفیه خانه اصلی انتقال داده می شود.
طالعی بیان کرد: استفاده از پساب تولیدی برای مدت 35 سال بر اساس تفاهم نامه به شرکت سنگ آهن مرکزی تعلق دارد.
رئیس آب و فاضلاب شهری بافق با اشاره به اهمیت اب در این شهرستان کویری، خاطرنشان کرد: اجرای این طرح فواید بسیاری از جمله جلوگیری از آلودگی منابع زیر زمینی و بازگشت پساب ها به چرخه مصرف در صنعت و فضای سبز شهرستان دارد.

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 مهر 1393 - 8:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر می رسد قسمت عمده هزینه فاضلاب حفر کانال ان است (با این عمق زیاد)ولوله های ان چندان هزینه ای نسبت به کانال نداشته باشد پس علت ان که لوله ها با قطر بیشتری کار نمی شود چیست تاحداقل جواب گوی 50 سال اینده شهر باشد وازپول بیت المال استفاده بیشتری بشودالبته این نظر شخصی من است وخواهشمند هستم نظر کارشناسی در باره این مسئله داده شود

امیر حسین باقری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 مهر 1393 - 9:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخسته نباشیدخدمت اقای طالعی عزیز

You cannot copy content of this page