پيام استاندار يزد به مناسبت 16 آذر روز دانشجو

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
یکشنبه - 16 آذر 1393

استاندار يزد به مناسبت فرارسيدن 16 آذر روز دانشجو، با صدور پيامي اين روز را گرامي داشت.

متن پيام ” سيد محمد ميرمحمدي” به شرح ذيل است

در طول تاریخ پر فراز و نشیب این آب و خاک، نقاط عطف بسیاری را می توان یافت که تعالی و استقلال ایران عزیزمان را تضمین کرده است. 16 آذر 1332  يكي از فرازهايي است كه دانشجويان را در صفوف مبارزه با استكبار قرار داد و فرياد آزادي خواهي را رساتر ساخت. از روزی که دانشجویان متعهد، مومن و فداکار ایرانی با اندیشه ای والا و با قدم هایی استوار فریاد استقلال طلبی، آزادي خواهي و عدالت طلبي  در همراهي با ملت بزرگ ایران  سردادند و در برابر گلوله های استبداد سیاه  رژيم وابسته، سینه سپر کردند 61 سال می گذرد. اما گذشت ایام نتوانسته  گرمی خون های پاکی که بر صحن دانشگاه ریخت را سردی ببخشد و با همین اندیشه و شور ایمانی است که در طول سالیان متمادی، دانشجو به نماد جریان  آزادگي و آزاداندیشی تبدیل شده است. به واقع هر جا که استقلال، آزادی و تمامیت کشورمان به خطر افتاده است، این دانشجویان متعهد بوده اند که نقش ارزشمندي ايفا كرده اند. نقش دانشجويان در حماسه بزرگ  پيروزي انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تاريخي و جاودانه است.
بر خود لازم می دانم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی سه شهید جاوید 16 آذر 1332 و همه ی شهیدان دانشجویی که در راه استقلال و آزادی ميهن اسلامي ايران جان خویش را تقدیم کرده اند، اين روز تاريخي را به  همه ی دانشگاهيان متعهد و آزاداندیش بخصوص دانشجویان عزیز استان یزد تبریک عرض نمايم.
امیدوارم با همت و تلاش بی وقفه اين قشر بالنده در کسب علم و دانش و زايش و رويش فكري جایگاه کرسی آزاداندیشی را بيش از پيش ارتقاء دهند و مبتني بر استقلال طلبی، عدالت خواهی و ظلم ستيزي در روزگاری که ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگر نیازمند هم افزایی و همراهي اقشار و گروه ها برای اثبات حقانيت و جايگاه خود در صحنه معادلات قدرت جهاني است  مسئولانه و عاشقانه در  مسیر توسعه و آبادانی قدم بر دارند. بی شک  در راه خير و اقتدار نظام اسلامي خدا همه را ياري خواهد كرد.  سلام و درود بر شما پرچمداران علم و ادب و فرهنگ و آينده سازان ايران عزيز.

سیدمحمد میرمحمدی
استاندار یزد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
زنجره این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 16 آذر 1393 - 9:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ،من میمیرم واسه این کرسی آزاد اندیشی ،اگر پیاده میشد چی میشد،شد شد،نشد نشد.ولی جالبه اخیرا همه از این گلواژه استفاده می کنند.

bi gbm این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 16 آذر 1393 - 10:01 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از استاندار استان یزد برای این پیام برای روزی بزرگ در ایران بزرگ که سرنوشت بزرگی را در ایران بزرگ رقم زد
امید انکه به وسیله دانشجویان
نیک سرشت و نیکخو و توانمند بتوانیم ایرانی پویا داشته باشیم
خدایا خدایا به ما بینش بخشش
درایت سیاست دیده باز دید باز عطا بفرما

You cannot copy content of this page