پيام فرماندار بافق به نخستين همايش ملي تيلاپيا

دسته: عمومی , کشاورزی،دامداری و شیلات
۴ دیدگاه
چهارشنبه - 19 آذر 1393

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ “سيد مهدي طلايي مقدم ” به مناسبت برگزاري اولين همايش ملي تيلاپيا كه در بافق برگزار شد پيامي صادر كرد.

در اين پيام آمده است :

به نام خداوند بخشنده و مهربان

علم، تحقیقات، پژوهش و کار با تلاش و تولید پیشینه تاریخی و فرهنگی در کشور عزیزمان ایران دارد. اما پیوند ما بین تحقیقات با تولید و تلاش همواره از شعارهای حکومت های مختلف در اعصار گوناگون بوده و هست و به لحاظ حساسیت میان این دو همواره گروه سومی میان این دو قرار گرفته و نفعشان در جدایی تحقیقات با کار و تلاش و تولید بوده، چرا که منافعشان در معرض خطر قرار مي گرفته است.

اما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و تاکیدات امام راحل و فرمایشات مقام معظم رهبری و از طرفی قانون توسعه کشور و سند چشم انداز 1404 بر اهميت و پيوند ميان این دو تاکید نموده و خوشبختانه در سنوات اخیر شاهد رشد و شکوفایی تحقیقات و به تبع آن استفاده بخش تولید از نتايج آن بوده ايم و برايند آن ها بي نيازي كشور در بسياري از زمينه ها بوده است

در این بین نیاز كشوربه تولید، تکثیر و پرورش برخی از آبزیان به ویژه ماهیان خاویاری و تیلاپیا نیز استثناء نبوده و به مدد تاکید مدیران در برنامه پنج ساله، مرکز تحقیقات آبزیان آبشوري کشور در بافق راه اندازی گردید که با کوشش و تلاش محققین این مرکز شاهد نتایج بسیار خوب و شگفت آوری بوده ایم.

حال نوبت به دولتمردان ودست اندركاران است كه از ثمره زحمات محققین مرکز، نهایت استفاده در نهضت تولیدو اشتغال برده شود و از خروج ارز، از كشور جلو گيري گردد.

در این بین نقد و انتقادهایی از طرف همکارانمان در محیط زیست وجود دارد و لازم است با تدبیر، درایت، واقع نگری و توجه به این مهم که بافق به آبهای آزاد راه نداشته و با انجام کار محققین در راستای حفظ سلامت محیط زیست گامهایی برداشته شود تا نگرانی عزیزان در محیط زیست نیز برطرف گردد.

فلذا پیشنهاد می شود برنامه های مرکز تحقیقات آبزیان آبشوری بافق برروی کارشناسان محیط زیست کشور كما في سابق گشوده باشدتا اگر نقاط مبهم و نامشخصي وجود دارد با هم انديشي،هم گرائي و کار کارشناسی رفع گردد تا ضمن راه اندازی اولین مركزتولید و تکثیر ماهی تیلاپیا شاهدگرايش بخش خصوصي و سرمايه گذاري در اين زمينه باشيم .

حال که با عنایت خداوند متعال، صنعت تولید، تکثیر و پرورش این نعمت خدادای در منطقه محروم و كويري بافق فراهم شده است به شکرانه اين نعمت و به عنوان ادای دين وانجام وظیفه وبا هدف خدمت به خلق که همانا خدمت به خالق است .

چشم انداز و هدف را راه اندازی واحد هاي مذکور با رعایت کامل مسائل زیست محیطی قرار داده و با همفکری و تعامل، استراتژی و برنامه ها را در کنار هم تدوین و اجرا نماییم تا به هدف تولید و تکثیر دست یابیم.

در پایان ضمن خیر مقدم به مدعوین گرامی و تشکر از قبول زحمت جهت حضور در شهرستان بافق و شرکت در همایش، از همه عزیزان استدعا داريم ما در پیشرفت و توسعه بافق یاری نمایند.

سيد مهدي طلائي مقدم- فرماندار بافق

گفتني است متن پيام فرماندار بافق در همايش ملي تيلاپيا توسط معاونت فرمانداري بافق قرائت شد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
اصغر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 19 آذر 1393 - 9:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

پروژه ماهی تیلاپیلا بافق مثل مذاکرات هسته ای شده که ما میریم باهاشون مذاکره میکنیم که اونا صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای ما را بپذیرند ولی ما که خودمون میدونیم فعالیتهامون صلح آمیزه حالا قضیه ماهی بافق هم شده پروژه ای ای که ما بریم پیش پایتخت نشینها و التماس کنیم بابا اصلا ما دریا و آب آزاد نداریم که بخواهیم آلوده کنیم ولی ظاهرا اونا باورشون نمیشه و میگن شما دریا دارین
نکنه این دریا راهم به نام بافق ثبت کردن بردن تو شهر دیگه ای
نمیفهمم
گیچ میزنم
خدایا این شهر چرا اینجوریه ……………..

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 19 آذر 1393 - 9:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نماینده دولت میاد از ماهی تیلاپیلا تو بافق حمایت میکنه ،معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست مخالفت میکنه ، قضیه اینجوریه که یکی مردم را ناامید کنه نسبت به قضایای کلی بعد یکی بیاد امیدوار کنه و بگه قضیه حل شد اخرش این میشه تدبیر و امید

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 19 آذر 1393 - 9:57 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن عرض خسته نباشیدبه مسئولین محترم
لازم است حضورتان اعلام دارم علت مخالفت مسئولین محیط زیست برای ورود ماهی تیلاپیا به اکوسیستم آبی کشور را می توانید در سایتهای مختلف بخوانید و یا از مسئولین مربوطه سوال کنید. برای نمونه یکی از دلایل این است که این گونه ماهی در اکسیژن بسیار پایین کم آب قادر به ادامه حیات و تکثیر می باشد. همانگونه که می دانید کم بودن اکسیژن آب نشان از آلوده بودن آن دارد که متعاقب آن آلودگی وارد بدن تیلاپیا و چرخه زیستی ما خواهد شد…
گرفتن همایش دردی از مشکلات دوا نمی کند. . . .

رجبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 23 آذر 1393 - 10:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام اگر کسی حرف علمی قابل دفاع داشت بایست در محیط علمی مطرح کند اگرنه ارائه حرف در مطبوعات و شبکه اجتماعی و سیاه نمایی از گونه ای که نخستین گزینه ابزی پروری در مناطق گرمسیر جهان است و دومین گونه ماهی پرورشی و در 135 کشور از آمریکا و انگلیس گرفته تا توگو و گابون و …. همه همسایگان کشور عزیزمان تولید کننده این ماهی هستند وما یکی از بزرگترین وارد کنندگان ان ایا این اقتصاد مقاومتی است! 6000 تن سال گذشته وارد شده و 20000 تن فیله ان در امسال این یعنی اشتغال وسیع در انطرف مرز نه در خاک خودمان استفاده از منابع طبیعی روزی به انتها میرسد موفق کسانی هستند که از قبل پیشبینی کنند. مقاومت در برابر اکسیژن یعنی تراکم بالا در محیط پرورشی یعنی 4 تن در هکتار میشود 20 تن در هکتار یعنی افزایش تولید در واحد سطح و …. اگر این جهالت اجازه دهد… بیایید خالی از شعار فکری به حال جوانها بکنیم و فناوری دنیا را بیشتر بشناسیم….

You cannot copy content of this page