تصاویر امام و رهبری در مرز رژیم صهیونیستی

دسته: اخبار ایران
یک دیدگاه
یکشنبه - 1 جولای 2012

 

به دنبال نصب تصاویری از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در مناطق مختلف لبنان بویژه مرزهای جنوبی این كشور،مردم منطقه مرزی ناقوره كه دارای مرز آبی با سرزمین های اشغالی هستند، اقدام به نصب تصویر بزرگی از رهبران ایران در سواحل دریای مدیترانه مشرف بر مرز فلسطین اشغالی كردند.

خبرنگار ایرنا از بیروت گزارش می دهد : در چند سال اخیر مجموعه تحركاتی در لبنان آغاز شده كه طی آن تصاویری از امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در مناطق مختلف لبنان بویژه در مناطق جنوبی كه پس از سال 2000 از اشغال صهیونیست ها خارج شد، به چشم می خورد.

البته در تمامی مناطق لبنان، چه مسیحی نشین و چه سنی و شیعه نشین، عمده پلاكاردها و تصاویر چهره های مهم سیاسی و مذهبی به شكل خودجوش و توسط مردم این مناطق نصب می شوند؛ به شكلی كه در زیر اكثر آنها، بانی این اقدام نام خود را نوشته و ارادت خود و طایفه یا همشهری هایش را به این چهره سیاسی – مذهبی نشان می دهد.

این امر در مناطق جنوب لبنان به شكل عموم و جنوب بیروت، به شكل ویژه ای به چشم می خورد و دیده می شود كه تصاویری از امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری، امام موسی صدر، سیدحسن نصرالله، نبیه بری، عماد مغنیه و حتی مصطفی چمران در نقاط مختلف این مناطق نصب شده است.

شاید در دید اول ایرانیان از وجود تصاویر رهبران انقلاب اسلامی در كشور لبنان تعجب كنند اما از دید شیعیان لبنان كه عمده آنان چه در زمان حیات امام خمینی (ره) و چه در زمان رهبری آیت الله خامنه ای از آنها تقلید می كنند، این امر متفاوت است.

اما اخیرا روند نصب این تصاویر در مناطق و شهرهای شیعه نشین جنوب لبنان به مرزهای آبی لبنان با رژیم صهیونیستی رسید و تابلویی در ساحل دریای مدیترانه و در نزدیكی شهر مرزی ‘ناقوره’، تنها در فاصله چند صد متری مرزهای رژیم صهیونیستی با لبنان نصب شد به نحوی كه شخصی كه در كنار این تابلو می ایستد، می تواند با دید غیر مسلح سرزمین های اشغالی را مشاهده كند.

این اقدام مردم ناقوره در حالی صورت می گیرد كه این منطقه در جنوب رودخانه لیطانی واقع شده و كنترل این بخش در اختیار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل قرار دارد.

جنگنده ها و حتی قایق های تندروی جنگی صهیونیست ها روزانه بارها با نقض حریم دریایی و تمامیت ارضی لبنان، از مقابل این ساحل دریایی لبنان رد می شوند.

این گونه امور تبلیغاتی كه از سوی مردم جنوب لبنان صورت می پذیرد، به شكل گسترده ای بر روحیه سربازان صهیونیست تاثیر منفی دارد. برای مثال مردم منطقه ‘بوابة فاطمه’ كه توسط رژیم صهیونیستی دید این منطقه به داخل فلسطین اشغالی با احداث دیواری حایل كور شده است، اقدام به نوشتن شعارهایی ضد صهیونیستی بر روی دیوار كردند كه حتی این امر نیز حساسیت شدید صهیونیست ها را برانگیخت و آن ها را مجبور كرد كه اطراف دیوار سیم خاردار كشیده و داخل آن قطعات هوشمند كار گذارند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 جولای 2012 - 9:48 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به امید روزی که انقلاب اسلامی ایران جهانی شود و دهان مستکبران جهان خوار به زمین مالیده شود