فرماندار بافق : شوراي فرهنگ عمومي موتور محركه و نقطه تحول فرهنگي در شهرستان است.

دسته: عمومی , فرهنگی، هنری، مذهبی
۴ دیدگاه
سه‌شنبه - 9 دی 1393

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ نشست آموزش و فرهنگ شهرستان بافق بافق حضور فرماندار ، رئيس موسسه خیریه فرهنگی حضرت جوادالائمه (ع) و جمعي از مسئولان و فعالان فرهنگي و آموزشي بافق برگزار شد.

فرماندار بافق در اين نشست با بيان اينكه فرهنگ هر جامعه، هويت و موجوديت آن جامعه را تشكيل مي دهد، اظهار کرد: توسعه فرهنگي و اقتصادي بايد همزمان مورد توجه قرار بگيرد

“سيد مهدي طلايي مقدم” با بيان اينكه شوراي فرهنگ عمومي موتور محركه و نقطه تحول فرهنگي در شهرستان مي باشد گفت: در دولت تدبير و اميد شوراهاي فرهنگ عمومي بيش از پيش تقويت و از آن حمايت خواهد شد.

طلايي مقدم از تهيه و تدوين سند چشم انداز فرهنگي بافق در اين شوراي فرهنگ عمومي خبر داد و يادآور شد : شوراي فرهنگ عمومي جلسات متعددي با محوريت “حجت الاسلام سليماني” امام جمعه بافق برگزار كرد كه نتيجه امر تدوين سند چشم انداز فرهنگي شهرستان شد.

وي هم صدايي و تعامل را به عنوان رمز اصلي براي توسعه همه جانبه شهرستان خواند و اظهار داشت : كار فرهنگي كار دل است با احياء درست و صحيح كار فرهنگي شاهد نسلي خواهيم بود كه خود مبتكر فرهنگ در آينده است.

فرماندار بافق لازمه تحول و توسعه را دل كندن از تمايلات خواند و ياد آور شد : گذشته را نمي توان نفي كرد بايد براي آينده برنامه ريزي كرد.

طلايي مقدم افزود: كار فرهنگي بايد بصورت علمي دنبال شود ، استفاده از تجربيات افراد فرهنگي و نخبه علمي در ايجاد تحول شهرستان و مشاركت مسئولان در تحول توسعه و فرهنگ نقش بسزايي دارد.

وي فرهنگ جامعه و خانواده هاي شهر بافق را در مسائل ريشه دار خواند و گفت : شهرستان بافق در مسائل فرهنگي و مذهبي داراي سوابق روشن و ممتازي است و در استان از جايگاه ويژه اي برخوردار مي باشد كه خود از پتانسيل هاي مهم منطقه به شمار مي آيد.

طلايي مقدم در ادامه به نام گذاري سال توسط مقام معظم رهبري بنام سال اقتصاد و فرهنگ اشاره كرد و خاطر نشان كرد : مسائل فرهنگي و اقتصادي شهر با هم در يك راستا و مكمل هم قرار گرفته چرا كه با گسترش و پويايي اقتصاد و صنعت در بافق رشد فرهنگ و مسائل اجتماعي را به دنبال خواهد داشت.

رئيس موسسه خیریه فرهنگی حضرت جوادالائمه (ع) استان يزد در اين نشست با بیان اینکه موفقیت در کارها بر گرفته از همکاری و همراهی همه دستگاه های اجرایی است گفت : تا كنون صدا و درخواست بافق به استان بيشتر در حوزه اقتصادي بوده اگر صدا و درخواست بافق نيز در حوزه فرهنگي و اجتماعي به استان ارسال شود گامهاي خوبي مي شود برداشت .

“غلامعلي سفيد ” توسعه فرهنگي را عاملي براي خود باوري جامعه دانست و افزود: توسعه فرهنگي در قالب اهميت دادن به ارزش هاي محلي و ملي، بايد بتواند از طريق برنامه ريزي هاي فرهنگي و اجتماعي به نيازهاي معنوي و مادي افراد جامعه پاسخ دهد .

استاندار اسبق استان يزد در اين نشست از مسئولان شهرستان بافق خواست يك برنامه 10 ساله فرهنگي براي شهر در برنامه داشته باشيد و مواردي چون لطيف كردن روح مردم ، علمي كردن بحث هاي داخل شهر ، انجام كارهاي فوري در زمان حال و تربيت اجتماعي و ايجاد علاقه در دانش آموزان براي آينده را در نظر داشته باشيد.

در ادامه اين نشست برخي از اعضا در حوزه آموزش و فرهنگ مواردي را مطرح و مورد بررسي قرار دادند.

ibgth0ekzybh67r7i0f1 3sb6uj1rq8y19dnhy6yp


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
حيران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 9 دی 1393 - 6:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن احترام به همه اعضاي اين شورا ، توجه شما را به نكات زير جلب مي كنم:
1-چند نفر از اين اعضاي شورا در عرصه فرهنگ و مباحث پيرامون آن تحصيلات،مطالعه،مقاله و … داشته اند؟
2-چند نفر از اين اعضاي شورا با مفاهيم و تئوري هاي توسعه آشنايي دارند؟
3-چند نفر از ايشان قادرند فراتر از شعارها صحبت كنند و راهكارهاي عملي با پشتوانه علمي و تحقيقاتي ارائه دهند؟
و …
مقوله فرهنگ ، عرصه اي پيچيده با دشواري هاي خاص خود است.نظر و راهكاري قابل قبول است كه برآمده از تفكر،علم،آگاهي به زمان،آينده پژوهي و … باشد وگرنه فاقد اعتبار است و بيشتر جنبه سليقه اي دارد كه امري بسيار خطرناك براي جامعه است.

حقگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 10 دی 1393 - 12:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر روابط عمومی فرمانداری
ایا این جلسه دعوت کننده نداشت?
ایا این جلسه زمان و مکان نداشت?
ایا دراین جلسه شهردار ۰شورای شهر۰میهمانان دعوت شده از سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نبودند?
چرا حق و زحمات مجمع هم اندیشی. و شورای شهر و شهرداری دیده نشدچرا?

حسن پور? این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 10 دی 1393 - 12:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از اقای حسن پور روابط عمومی فرمانداری که حق برگزارکنندگان را به عنوان رسانه نادیده گرفتند تشکر میکنم

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 10 دی 1393 - 7:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر
در شورای فرهنگ عمومی شهرستان به غیر از مسئولین چند کارشناس در حوزه روانشناسی و جامعه شناسی حضور دارند؟
تا چه میزان کازشناسان خبره حوزه فرهنگی در جامعه شهری بافق تحقیق انجام داده و ریشه مشکلات را علمی بررسی کرده اند؟
با جلسات دوره ای که مشکلات قابل حل نیست چه چقدر کار عملی که نتیجه بخش باشد تا کنون انجام شده؟
به عنوان مثال در مساله شرکت سنگ آهن چقدر کار تحقیقاتی و پژوهشی توسط کارشناسان خبره انجام شده و ریشه یابی گردیده است تا در آینده این دست مشکلات پیش نیاید یا بر عکس مسئولین صورت مساله را پاک نموده اند.

You cannot copy content of this page