مسئول محترم، بهتر است وکیل الملة باشیم تا وکیل الدولة!

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
دوشنبه - 22 دی 1393

شاید حرفهای من مقداری نقد باشد ،باید همه مسائل شفاف سازی شود:

نماینده کارگران ضمن تشکر از حضور مسئولین و تشکر ویژه از حضور آگاهانه مردم در جلسه گفت: حضور در این جلسات طبیعی است اما باید هدف را گم نکرد، اگر اصل فراموش شد به مرور از هدف دور میشویم . ضمن اینکه اصل تبدیل به حاشیه می شود، انتظار می رود از صورتجلسه سوال شود. صورتجلسه ای نیست که یک نفر نوشته شده باشد، مسئولین شهر، نمایندگان مردم جمع شدند و خواسته مردم را تبدیل به صورت جلسه کردند که شامل مهمترین خواسته مردم است. پس نباید فراموش شود و باید پیگیری شود. شاید حرفهای من مقداری نقد باشد، باید همه مسائل شفاف سازی شود.

نقطه مثبت ،حضور همه در این مکان است:

صباغیان ادامه داد: نقطه مثبت، حضور همه در این مکان است. چهار ماه پیش صورتجلسه ای تنظیم شد. امروز مردم آمده اند و خواستار پیگیری خواسته های به حق خودهستند. نقطه مثبت دیگر حضور همه ی مسئولین اعم از نماینده مجلس، فرماندار، شورای شهر، مدیرعامل که باید از همه تقدیر و تشکرشود، منتها باید ببینیم چکار کردیم.

دومین جلسه گزارش کارگروه

درصد پیشرفت طرحها باید مشخص باشد:

وی در ادامه افزود: در جلسه قبل مطرح شد، اگر جلسات با نمودار و درصد همراه باشد (بطوریکه بدانیم) ۱۵ درصد تا کجا پیش رفته است؟ اگر بدانیم ۱۹ آبان گندله چند درصد پیشرفت داشته؟ فولاد چه مقدار سرمایه گذاری شده بود، الان چه مقدار کار پیشرفت داشته است؟ همه باید با درصد گفته شود، اگر با حرف باشد فایده ای ندارد، امروز با نمودار و درصد باید با مردم صحبت شود. این خواهش را نه از آقای عسگری از فرماندار به عنوان نماینده استان خواهشمندیم.

مسئولانی که باید پاسخگو باشند کجاهستند؟!

وی با خواندن بند صورتجلسه ادامه داد: در این جلسه وقتی در بند صورتجلسه است که از صندوق بازنشستگی جهت گزارش باید حضور داشته باشند، در این جلسات مشترک، اعضای صندوق؛ کجا هستند؟ مسئولین استان؛ کجا هستند؟ رییس کارگروه؛ کجا هستید تا گزارشی به مردم داده شود؟ مشکل ما از همین جا شروع می‌شود، طبیعی است کسی که اینجا برای گزارش دادن صورتجلسه ای که شورای تأمین تصویب کرده نمی آید، مسلما پشت پرده نیز همکاری نمی کند.

وکیل الملة باشیم نه وکیل الدولة:

وی ادامه داد: تعارف نداریم ،دوستان بافق اوضاع خوبی ندارد، با این وضعی که پیش می آید (درست است که) کتیرا نباید برویم ولی جاهای دیگر که باید برویم، وعده های که داده شد عملی نشده است.

صباغیان ضمن اشاره به جلسه چند ساعت پیش با ابویی، سرمایه گذار فولاد بافق، گفت: با آقای ابویی چند ساعت پیش جلسه داشتیم، رسماً اعلام کرد، نمی گذارند من فولاد بزنم.

صباغیان ضمن تذکر به فرماندار جهت قطع نکردن سخنان خود و اینکه شما حرفهایتان را زده اید، گفت: ما میخواهیم وکیل الملة باشیم نه وکیل الدولة. فرزندان ما می خواهند در این آب و خاک بزرگ شوند. دوستان میگویند فولاد نباید در بافق زده شود.

دومین جلسه گزارش کارگروه

وی با یادآوری جلسات سرمایه گذاری بافق افزود: سه جلسه که در این باره شرکت داشتیم، جلسه اول دو نفر آمادگی خود را اعلام کردند، جلسه بعد یک نفر و جلسه آخر هیچکس حاضر نشد سرمایه گذاری کند، آقای عسگری می گوید ما فولاد می زنیم ، چند روز پیش از ایشان شکایت کردند باید چند میلیارد پول به حساب بریزی، مگر می تواند ندهد، طبیعی است برنامه ای برای فولاد نیست.

در این هنگام حاضرین در جلسه با تکبیر سخنان صباغیان را تایید نمودند.

شهرهایی که فولاد دارند نمیخواهند اینجا فولاد زده شود:

اردکان، میبد، مهریز و شهرهایی که فولاد دارند نمی خواهند اینجا فولاد زده شود چون خوراک خود را از اینجا تأمین می کنند.

صندوق بازنشستگی پول ندارد، آقای عسگری می گوید من فولاد می زنم،دستش درد نکند ولی نیروی آنهاست،صبح می گویند

صندوق بازنشستگی باید ماهانه ۱۴۰ میلیارد پول به نیروهایش بدهد که سه هزار نفر آنها بافقی هستند، هشتاد هزار نفر اهل جاهای دیگر هستند، پس برنامه ای برای زدن (کارخانه وفولاد) نیست، ولی چنان طرف قوی است. الان مسئولین استان و صندوق (بازنشستگی فولاد) کسی (اینجا) نیست! اینها علایمی است که باید بگوییم. سابقه گذشته را شما دیدید، چه سرمایه گذاری شده است؟! پنجاه سال را بردند چرا تا به حال (هیچ کاری) نشده است؟! شهرک صنعتی ما چرا این وضع را دارد؟! می گویید گاز و جاده در حال اجراست ولی ما خیلی عقب هستیم.

اگر مسئولین بدانند مردم پشت سرشان هستند محکمتر قدم بر میدارند:

نماینده کارگران ضمن یادآوری اهمیت حمایت مردمی متذکر شد: اگر مسئولین بدانند مردم پشت سرشان هستند محکمتر قدم بر می دارند، همینجا اعلام میکنیم ۱۹ اسفند دوباره می آییم. این که می گویند شهرمان مهاجر پذیر است با این وضعی که پیش می رود، دروغ است. اگر خودمان دل نسوزانیم کسی کاری نمی کند. همه حتی در مجلس و وزارتخانه اقرار کردند، حق بافق ضایع شده است. اگر بنشینیم حق ما ضایع می شود.

وی با اشاره به اعتراضات بحق مردم و کارگران و در پاسخ به اعتراض همسر یکی از بازداشتیها گفت:  هرکه خلاف کرد باید دستگیر شود، اما اعتراض و حق خواهی حق مسلم کارگران است.

بافق پویا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 22 دی 1393 - 10:35 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام و خدا قوت خدمت آقای صباغیان شیر مادرت حلالت
ای کاش مسولین و امام جمعه محترم که وظیفه اشان است اینچنین از حق مردم دفاع میکردند!!!!!!!!!!!!!!!!

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 22 دی 1393 - 11:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تعارف نداریم ،دوستان بافق اوضاع خوبی ندارد، با این وضعی که پیش می آید (درست است که) کتیرا نباید برویم ولی جاهای دیگر که باید برویم، وعده های که داده شد عملی نشده است.
……………………………….
دیگه نمیشه کردستان برای کتیرا رفت،چون اونجا هم خودشان بیکار هستند و کالا قاچاق می کنند.
فکر کنم شاید در 5 سال آینده ما ایرانیا برای کار افعانستان برویم.

فمن یعمل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 23 دی 1393 - 9:26 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و عرض ادب
بازار را داغ نگه دارید تا بتوانید در آینده نزدیک یعنی اسفند 94 موفق شوید

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 23 دی 1393 - 1:27 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای صباغیان شما که شهردار بودید برای شهر چکار کردید؟ مردم کارهای شما را دیده اندو نپسندیدند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mohsen این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 24 دی 1393 - 10:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
دوستان عزیز حق و حقوقی از بافق در این سالها چه علنی چه پنهان توسط افرادی با نیات مختلف گرفته و برده شده که بحث مفصلی می باشد. در حال حاضر آقای صباغیان برای گرفتن این حقوق در کنار مسئولین دیگر با همراهی مردم دارن تلاش خود را به عنوان یک بافقی برای بافق برای گرفتن این حقوق می کنند که جای تشکر ویژه را دارد وخداوند یارو یاورشان باشد.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 25 دی 1393 - 11:57 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وعده ما مردم مظلوم بافق جهت جلسه کارگروه در دوماه آینده جهت شنیدن گزارش مسولین ( 19/12/1393) انشا الله

گمنام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 26 دی 1393 - 6:52 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این که دوستان میگن وکیل المله باشید تا وکیل الدوله اصلا امکان نداره خودم مسئولیتی داشتم یادمه سر موضوع حق و حقوق مردم شهر مقابل مدیر کل استان مقاومت کردم و نگذاشتم حق مردم ضایع شود مدیر کل من را خواست و گفت تو از من حقوق میگیری یا از مردم ، من در هر صورت مقابله کردم ولی نمودونید که بر سرم آمد

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 27 دی 1393 - 8:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای …… دست از این کارها بردارین شما که پشت قضایا از همه چیز خبر دارین و میدونید داره چه اتفاقی می افته پس چرا در اعلام مسائل سکوت کردین و ظاهر سازی میکنید که چیزی نمیدانید احتمالا دارین برنامه هاتون را برای مجلس آینده تنظیم میکنید چون شنیده شده تا به حال به چندین شهر که در حوزه انتخابیه است سفر کردین و پولهای زیادی تو این راه خرج کردین و قول و وعده هایی دادین

You cannot copy content of this page