نیمه شعبان برای ما عید است؟

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
چهارشنبه - 14 تیر 1391

ولادت باسعادت منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را به همه شیعیان و ارادتمندان حضرتش تبریک و تهنیت گفته و آرزو می کنیم انشاء الله حضرتش دست ما را بگیرد و ما را از منتطرین واقعی قرارمان دهد.

ابتدا چند سوال بی جواب؟

آیا جشن ها و مراسماتی که این چند ساله اخیر در نیمه شعبان و ولادت با سعادت حضرت ولی عصر ارواحنا فداه برگزار می شود واقعا باعث شادی دل امام زمان عجل االله تعالی فرجه می شود؟

آیا امام زمان با وجود موسیقی های کذایی در مراسم جشن ولادتش شرکت میکند؟

آیا وجود برخی حرکات مانند رقص و … در محافل جشن ولادت امام زمان، که دور از شان یک مسلمان و شیعه منتظر است باعث رنجش خاطر دل امام زمان نمی شود؟

آیا امام زمان تزیین کردن خیابان ها و کوچه ها را از ما می خواهد یا تزیین و آراسته کردن دل و باطنمان را؟

آیا واقعا شب و روز ولادت امام زمان برای ما شیعیان و مسلمانان عید است؟

آیا تا به حال از خود سوال کردیم که آموزه های دینی ما چه روزی را عید می داند؟

مگر نخواندیم که امیرالمومنین (ع)  در نهج البلاغه می فرماید: كُلُّ يَوْمٍ لَا يُعْصَى‏ اللَّهُ فِيهِ فَهُوَ عِيدٌ

 هر روزی که در آن معصیت خدا نشود آن روز عید است.

ولی متاسفانه چند سالی است که دشمنان دیرین اسلام و انقلاب ، نیمه شعبان ما را هدف گرفته و با ترفند ها و حیله های مختلف جوانان عزیز و پاک دیارمان را فریفته و با نفوذ دادن برخی ابزار و آلات موسقی در جشن های نیمه شعبان که قطعا مورد رضای شرع و امام زمان (عج) نیست خواستار بی رنگ کردن مراسم جشن ولادت امام زمان  و گرفتن روح معنوی از ان هستند و متاسفانه جوانان عزیز ما نیز فریب ظواهر و زیبایی های آنان را خورده و مشاهده می کنیم که جشن های ولادت ائمه خصوصا امام زمان با بسیاری از منکرات و محرمات الهی همراه است که قطعا باعث رنجش دل حضرت شده و با این عمل، عید خود را نیز از دست داده و جز گناه و معصیت چیز دیگری در پرونده آنها ثبت نمی شود.

ای کاش نیمه شعبان امسال برای همه ما عید واقعی باشد و با دقت در اجرای برنامه ها شادی دل امام زمان را برای خود به ارمغان بیاوریم.

البته آنچه در اینجا مهم جلوه می کند وظیفه سنگینی است که بر دوش مسئولین فرهنگی کشور و خصوصا سازمان تبلیغات است که می بایست از مدتها قبل، برای کنترل و هدایت جشن ها ومراسمات برنامه ریزی کرده و با دعوت از مسئولین هیئت ها و مساجد و دادن برنامه های متنوع به آنان و تقاضای همکاری از ایشان ، اجرای برنامه های جشن ها را به عهده بگیرند.

البته برنامه های خشک و بی روح نیز هرگز نمی تواند جوانان عزیز را به سوی آن سوق دهد بلکه لازم است در این زمینه با مشاوران و کارشناسان و روانشناسان متبحر و مجرب جلسات مشورتی گذاشت و از اساتیدی که در کلاس داری با جوانان موفق بوده دعوت به عمل آورده و راهکار های جذب جوانان در آن شب های مخصوص را از آنها  اخذ کنند که قطعا اگر جلسات متعدد و با موضوعات متنوع به همراه جوایزی در شان جوانان و نوجوانان و در کنار آن برنامه های شاد و جذاب در چند نقطه از شهر خصوصا مکان های پرجمعیت برگزار گردد امید است که بتوان کم کم دست استعمار و دشمنان اسلام را از این مراسمات کوتاه و دل های جوانان عزیز را به سمت امام زمان سوق داد . انشاءالله

سید عباس حسینی باقرآبادی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
اجسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 15 تیر 1391 - 12:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امام زمان ( عج ) خیلی دلتنگتم!!!!!!!!!!!!!!!!!! زود بیا !! زود زود !!

You cannot copy content of this page