سالاری فوتبال بافق دراستان خیلی ها را آزار میدهد

دسته: مقالات , ورزشی
۶ دیدگاه
دوشنبه - 13 بهمن 1393
r0ixc20fzzq611mdn6k6
شهر بافق را که اکثرا آنرا با معادن بی شمار و گرمای طاقت فرسای می شناسند را میتوان از قطب های فوتبال خیز دانست که تا فوتبال در استان یزد بوده بافق همیشه یکی از مدعیان بدون چون و چرا بوده و تمامی تیم های دیگر شهرها روی بافق حساب ویژه ای باز می کردند و هرکه این امر را رد کند یا بر اثر بی اطلاعی اوست یا از سر تعصب ورزی و حسد بی جاست.

از همان آغاز لیگ برتر فوتبال وفوتسال امسال استان یزد در رده های مختلف  سنی ، تیم های شهرستان بافق (سنگ اهن بافق ،انصار کارخانجات بافق ، خیمه گاه ،محبان چهارده معصوم و … ) با کسب پیروزی ها و موفقیت های پی در پی قدرت ، بضاعت و پتانسیل فوتبال دارالشجاعه را به رخ همگان کشیده اند بطوری که باشگاه پر افتخار سنگ اهن بافق در رده های سنی جوانان ، امید و بزرگسالان با برتری کامل و قدرت مثال زدنی و با اختلاف قابل توجه نسبت به سایر رقبا در رتبه نخست لیگ قرار دارد.

افراد بسیاری که چشم دیدن چنین افتخاری برای بافق و ورزش آن را ندارند راه های مختلفی را برای عقب راندن تیم های بافقی و زمین زدن آنها امتحان کرده اند ، از جمله داوری که از قدیم الایام و تا زمانی که یاد دارم و دیده ام داوران مرکز استانی تا جایی که ممکن باشد سر تیم های بافقی را می برند و هیچ کس هم حق اعتراض ندارد چون محروم می شود و در دل یقین دارم که ناداوری برای تیم های شهرمان همیشگی است !!!

امسال هم این امر قابل انکار نبود ، بارها و بارها به شیوه های مختلف سعی در تضعیف نمایندگان شهرستان داشته اند ، اما آنقدر برتری جوان های بافقی نسبت به رقبا محسوس بوده است که تا به این جای فصل نتوانسته اند حریف پتانسیل عظیم فوتبالی بافق شوند.

چندین هفته ی پیش تیم خیمه گاه بافق در ابرکوه مورد فحاشی قرار می گیرد و چند مشت و لگدی نوش جان میکند ، حالا هم تیم جوانان سنگ آهن بافق در حالیکه تیم سفیر سبز یزد را در خانه شکست می دهد ، بعد از شنیدن فحاشی های فراوان در طول بازی ، مورد حمله ی طرفداران تا دندان مسلح یزدی میشود که زمین فوتبال را با تاتامی بوکس اشتباه گرفته بودند .

این حرکت ناشایست که کاملا غیر حرفه ای و از روی انتقام جویی و کینه ورزی است را نباید اولین باری بدانیم که  برای ما اتفاق می افتد ، برای نمونه ؛ درست یادم می آید در زمانی که برای مسابقات هندبال دانش آموزی استان به یزد عازم شده بودیم ، تیم هندبال مقطع دبیرستان بافق بعد از آنکه تیم آموزش پرورش ناحیه 2 یزد را شکست داد بدون هیچ دلیلی مورد ضرب و شتم قرار گرفت و هرچه مربیان و مسئولان تیم اعتراض و نامه نگاری کردند ، آب از آب تکان نخورد و  تیم یزدی نه محروم شد و نه طرفدارانش ،

با این حال اگر همچنان با سکوت مسئولان ورزشی بخصوص مدیر کل فوتبال استان و دیگر مسئولان ورزشی استان باشیم قطعا این حرکت زننده ، دفعه آخر نخواهد بود.

جالبی چنین اتفاقاتی اینجاست که طبق مقررات برای برگزاری مسابقات باید نیروی انتظامی در محل برگزاری حضور داشته باشد ، وگرنه بازی انجام نخواهد شد و امتیاز بازی به تیم میهمان داده میشود.

در بازی بین جوانان سنگ آهن بافق وسفیر سبز یزد هم حضور نیروی انتظامی لزومی بوده ، که اگر حضور داشته اند پس حتما نظاره گر دعوا بوده اند که این چنین بازیکنان و تماشاگران از خجالت یکدیگر در آمده اند و اگر هم که نبوده اند پس چنین قانون هایی فقط محض پر کردن عریضه است.

با توجه به اینکه قدرت اول ورزش استان به دستان یک نیروی بافقی است خیلی ها بر برخورد قاطع رئیس اداره ورزش و جوانان استان با خاطیان حادثه اخیر تاکید دارند ، که این یک امر بدیهی است ، اما نکته قابل توجه  این است که بافقی و غیر بافقی بودن شخص مدیرکل نمی تواند دلیل بر مقابله با چنین اعمال ناجوان مردانه ای باشد ، و مسئولیت ورزشی به دست هر شخص با هر اسم و رسم و اهل هر کجایی که باشد باید با توجه به هدف اصلی ورزش کردن دلیل وقوع چنین کارها و مجازات طبق قانون را به جد و سرعت پیگیری کند.

مسئولان و دلسوزان ورزشی استان باید توجه داشته باشند که اگر با اجرای قانون بدون هیچ چشم پوشی و رحمی عمل نکنند ، قطعا شاهد صحنه های بسیار بدتر ازاین هم خواهیم بود ، امروز فقط روی بافقی ها را سرخ کرده اند فردا روزی معلوم نیست بازیکنان و مربیان تیم های مهمان زنده به شهر خود برگردند.

لذا برخورد قاطع با افراد مقصر حادثه اخیر بسیاز الزامی و مستوجب برقراری قانون و رعایت عدالت است و باعث آرام شدن التهاب زخم های بازیکنان جوان بافقی است ، درغیر اینصورت پیش بینی من بدین گونه است که اگر روز دیگری تیم سفیر سبز یزد برای انجام مسابقه به بافق بیاید احتمالا همین اتفاقات غیر حرفه ای برای آنها رخ خواهد داد.

به امید آنکه یادمان باشد ، هدف اصلی از ورزش کردن نشاط ،پویایی و سرزندگی جامعه و جوانان است.

محمد حسام نصیرزداه بافقی

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 بهمن 1393 - 2:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام این کار زشت واقعا جای شرمندگی داره بازم ممنون از مطلبتون

فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 بهمن 1393 - 9:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مطلب بجا و نگارش زیبا بود

امیرحسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 بهمن 1393 - 11:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مطلب عالی ونکته قابل تاملی بود

محمد حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 بهمن 1393 - 2:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حسام جان عالی بود ولی کو گوش شنوا

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 بهمن 1393 - 11:18 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خان وقتی هفته قبلش فحش خواهر مادر بدی منم که بودم یه جایی گیرت میاوردم سیر کتکت میکردم
وقتی بچه سید را توی بافق کتک بزنی باید تاوانش رو بدی
پس الکی جو سازی نکنید و برو بیشتر تحقیق کن

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 15 بهمن 1393 - 1:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هفته قبلش همهش چندتا که کلا 15تا هم نبودن چهارتا فحش دادن و رفته
اونا هم میتونسن فحش بدن
پس بازی های لیگ برتر و دسته یک که این همه فحش میدن چطور
باید هر هفته هم دیگه رو بزنن
فحش هایی که طول 90 دقیقه بالا و پایین تیم مقابل و بالا میدن

You cannot copy content of this page