یک سوال از آبدارچی وزارت صنعت، معدن و تجارت

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
چهارشنبه - 29 بهمن 1393

IMG-20150218-WA0030

درست بعد از همایش پیاده روی خانوادگی بافق روز جمعه ۱۰بهمن ماه بود که خبرنگار با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مصاحبه ای کرد و اوکاملا صریح گفت فولاد ابویی پر! چرا که گندله ابویی پر! و بلافاصله در نماز جمعه سوالاتی را در جمع مردم مطرح کرد که خیلی تامل برانگیز بود هر که این سوالات را بایستی در مجلس و از وزیر صنعت معدن میخواست اما نپرسید کما اینکه این سه سال هم نپرسید! اما در برابر صحبتهای نماینده مجلس جوی جالب ایجاد نشد و تکذیبیه ی وی در بخشی از صحبتهایش  تمام  راه را برای مافیا مثل گذشته باز گذاشت.

از سوی دیگر هیچ کس از مسئولین در برابر سخنانش واکنش خاصی نشان نداد و در مقام تکذیب و یا تصدیق آن بر نیامد تا همچنان این فضای غبارآلود حاکم باشد و نداند و ندانیم که چه باید کرد؟!

همان شب باز خبرنگارمان با آقای ابویی سرمایه گذار بخش خصوصی فولاد تماس گرفت ولی وی خواست که فعلا موضوع رسانه ای نشود و این کار ما را سخت تر می کرد و اخلاق رسانه ای نیز باعث شد که علیرغم میل باطنی خبر منتشر شده را بر داریم تا شاید کمکی باشد به فولاد بافق و ان شاء الله رونق و سرمایه گذاری بخش خصوصی.

داستان فقط از یک جمله دخیل  عباس زارعزاده شروع شد: با ابویی سرمایه گذار فولاد صحبت کرده ایم که بیاید این ۲۸٫۵ درصد سنگ آهن را بخرد.

اما ۲۶ بهمن ماه در برنامه پایش آقای ابویی سرمایه گذار فولاد گفت علیرغم سرمایه گذاری چندصد میلیاردی و ایجاد اشتغال ۸۰ نفری و علیرغم همه مباحث اقتصاد مقاومتی با سنگ اندازی هایی مواجه شد که در این شهر به مافیای فولاد معروف گشته است.

اما من در اینجا قصد داشتم که سوالی را از معاونین وزیر صنعت معدن بپرسم! اما ظاهرا بهتر است از آبدارچی وزارت صنعت معدن تجارت بپرسم!

آیا شما حاضری خانه ای از فردی دیگری بخری و تمام مطالبتش را پرداخت کنی اما باز یکی از فرزندان خانواده با قلدری در آنجا بماند؟ در حالیکه می تواند هر زمان آب را قطع کند؟ برق را قطع کند؟ گاز ندهد؟

اصلا آیا اجازه چنین کاری میدهی؟ آیا سکوت می کنی و نظاره گر می شوی که او هرچه بخواهد بکند؟

مگر آقای ابویی سرمایه گذار بیشتر از ۴۰۰ میلیاردتومان اینجا هزینه نکرده است؟ چرا باید با مشکلاتی همچون حضور بی دلیل پیمانکار قبلی، نبود آب، برق، و گاز و مشکل زمینو البته مباحث زیست محیطی مواجه شود و در این سالها به جای ساختن، فقط صبر کند و بسوزد؟ هرچند که او در این سالها ننشست!

مگر او بی تدبیر است که بیاید اینجا سرمایه گذاری کند و علیرغم همه تجربه هایش در فولاد ارفع و …  پس از سه سال پیشرفتی نداشته باشد و یا نخواهد که داشته باشد؟ مگر او از پیشرفت فیزیکی چیزی نمی داند؟ مگر او از شما ریالی کمک یا وام گرفته است؟ مگر او سرمایه اش را از سر راه آورده که شما میخواهید او را اینگونه اذیت کنید؟

آری نیازی نیست و معاونین وزیر جواب دهند!.

آقایان معاون!

ما را به خیر نه به تدبیر تو امید نیست….. شر مرسان!!

امین بابایی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی کم در آمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 30 بهمن 1393 - 6:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شما ر ا بحدا قسم کاری کنید

رهگذر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 30 بهمن 1393 - 7:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مافیا و ما ادراک مافیا …

میلاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 1 اسفند 1393 - 6:18 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تصمیم گرفتن بافق روزمین بزنن که میزنن

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 7 اسفند 1393 - 10:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
الهی دور همه اتان بگردم
الهی درد بلای شما بخورد تو سر فولادی های اصفهان
الهی بی فولاد بافق بشیم تا قیافه های یی را نبینیم
گفته ام باز هم می گویم آقای ا. مسئول جلوگیری از راه اندازی هر نوع مجموعه فولا دی تو بافق است از طرف اصفهانی ها
کما اینکه آقای ک. م. هم منافعش که تمام شد این وظیفه را منتقل کرده است

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 اسفند 1393 - 11:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای نماینده وظیفه اش بیان درد مردم در بین خودشان نیست بلکه پیگری درمان از مسئولین است .چرا باید با سرمایه گذاری که به هر دلیل اقدام به سرمایه گذاری در این شهر میکند چنین برخوردی بشود .آیا قدرتی داخل نظام قادر به مقابله با مافیای فولاد نیست ؟اقای ابوئی نخستین فردی هستند که با اقدام شجاعانه علی رغم تمام کارشکنی ها اقدام به سرمایه گذاری در این شهرستان نموده اند .آیا اگر این رفتار در سایر نقاط استان با یک سرمایه گذار میشد روند پیشرفت کنونی را داشتند.من به عنوان کسی که شاید کمترین ارتباط را با فولاد دارم از زحمات ایشان قدر دانی میکنم.

You cannot copy content of this page