برای رفع مشکل فولاد بافق، استاندار، نمایندگان مجلس و معاون اول رئیس جمهور پیگیر خواهند بود

دسته: عمومی
یک دیدگاه
جمعه - 8 اسفند 1393

 ،سید مهدی طلایی مقدم در مصاحبه ای با خبرنگار بافق پویا پس از بازدید از سایت فولاد بافق که روز گذشته انجام شد گفت: هدف از این بازدید این است که میخواهیم فضا را تلطیف کنیم، عده ای دنبال بهانه هستند تا حساسیت ایجاد کنند. عمده بحثی هم که مطرح می کنند این است که سرمایه گذار فولاد بافق کاری انجام  نداده است، اما همانطور که مشخص است کارها و سرمایه گذاری های بسیار خوبی انجام شده است، زیرساخت هایی که در این بخش  داریم، زیرساخت نورد به تنهایی نیست .زیرساخت گندله، فولاد  و نورد هست.

فرماندار بافق درباره مصوبات جلسه کارگروه که در دو روز قبل در فرمانداری با حضور سید محسن ابویی برگزار شد گفت: در جلسه کارگروه عمدتا بحث نیاز مطرح شد. تلاش ما بر این است که واحدهای داخل شهرستان تعامل هایی با هم داشته باشند. بویژه در سنگ آهن مرکزی و فولاد بافق (ابویی) که الحمدالله به یک تعامل سازنده ای دست پیدا کردند تا مشکلات این دو مجموعه به صورت مشترک پیگیری شود که قطعا سود این اتفاق به نفع شهرستان می باشد.

مورد دیگری که نظر اتفاق جمع بود این بود که موضوع از طریق استاندر، نمایندگان مجلس و معاون اول رییس جمهور، جهانگیری پیگیری شود که طی تماس تلفنی که در همان جلسه با استاندار گرفته شد، گفتند که پیگیری های خوبی ظرف دو سه روز گذشته انجام شده است و قول دادند با پیگیری های مجدد این مسئله را به صورت ریشه ای حل نمایند.

طلایی مقدم ضمن خاطر نشان کردن این که استاندار شخصا پیگیر حل مشکل وام آقای ابویی در صندوق توسعه است اذعان داشت: علاوه بر استاندار که این مسئله را شخصا پیگیری میکنند، نمایندگان در مجلس پیگیر ماجرا هستند. مشکل دیگر در بحث کاهش پروانه گندله است که علاوه بر استاندار، ابویی در مجموعه فولاد و نماینده نیز در مجموعه نمایندگان مجلس پیگیری می کنند تا با همان ظرفیت تمدید شود.

ابویی مدارک، اسناد و طرحی که تحویل صندوق توسعه ملی داده، همه بر اساس ۵ میلیون تن بوده است قاعدتا اگر بخواهد ظرفیت کاهش پیدا کند، اسناد دوباره باید بازنگری شود ضمن اینکه در بحث اقتصادی با توجه به سرمایه گذاری های خوبی  که انجام شده است، بخش خصوصی متضرر میشود  که ان شالله این اتفاق رخ ندهد و پروانه به صورت قبل تمدید شود.

وی ضمن تشکر از اعتماد مردم به مسئولین  در رابطه با قول هایی که استاندار در جلسه چند هفته پیش به اعضای کارگروه داد، گفت: در رابطه با موضوع ۲۸/۵ درصد استاندار قول دادند پیگیری های لازم را داشته باشند و ان شالله تا قبل از عید اگر استاندار به بافق سفری داشته باشند پیگیری ها و اقدامات خوبی  که انجام داده اند که مسلما نتایج خوبی را که به نفع شهرستان گرفته شده است؛ را خواهند گفت.

حداد، سرپرست فولاد بافق، نیز در گفتگویی در رابطه با بخش احیا مجتمع فولاد بافق به خبرنگار بافق پویا گفت: پیمانکار قبلی کار خود را به خوبی انجام نداده است؛ طی رایزنی هایی که انجام شده پیمانکار جدید معرفی شد که در حال حاضر مشغول تجهیز کارگاه و مونتاژ دستگاه های خود میباشد و  قول داده تا  ۹۳/۱۲/۱۰ پروژه را تحویل دهد.

وی در خصوص شایعاتی که در مورد اخراج کارگران فولاد پخش شده است؛ گفت: در حال حاضر در مورد کارگران مشکلی وجود ندارد اما اگر مشکلات فولاد بافق حل نشود،این اتفاتق خواهد افتاد. تکمیل زنجیر فولادی پیش بینی هایی انجام داده که پشتیبانی های باید داشته باشد. باید توجه داشت مسئله بحث تعطیلی سایت و کارگاه نیست کل پروژه تعطیل میشود که این موضوع قطعا به نفع هیچکس نیست.

خوشبختانه تا امروز مسئولین استان و شهرستان همکاری های خوبی در این رابطه انجام داده اند و الآن نیاز است در وزارت خانه فعالیت هایی انجام شود.

IMG_0520-puya640-300x200 (1)

IMG_0521-puya640-300x200


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
فولادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 8 اسفند 1393 - 11:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ان شا الله که مشکل حل بشه وسال خوبی داشته باشیم

You cannot copy content of this page