سفره های پهن شده!

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۱۲ اسفند ۱۳۹۳

10002-241x3001-241x3001-241x300

در خبرها آمده است که «شبه دولتی ها بهره وری را در معادن کاهش می دهند» این نقل قول «بیژن پناهی زاده» معاون خانه صنعت، معدن و تجارت است که در گفتگو با پایگاه خبری «معدن نیوز» به صراحت سخن گفته است. او حتی پا را نیز از این فراتر گذاشته و عنوان کرده: «حضور پررنگ شبه دولتی ها در مزایده های معدنی خطرناک است». معاون خانه صنعت، معدن و تجارت افزوده: «این شرکت ها با استفاده از نفوذ، جریان نقدینگی و منابع مالی که در اختیار دارند مزایده ها را به نفع خود تمام می کنند».

این احساس خطری است که از سوی متولی یک تشکل مردم نهاد، عنوان شده است! که شرکت هایی که نه دولتی هستند و نه خصوصی پا در میدان سودآوری گذاشته‌اند و برای فرار از مالیات و حق و حقوق دولتی نه مشخص هست که خصوصی می باشند و نه دولتی. اینان در کمین می باشند تا بدانند در کجا سفره ای پهن شده تا با شدت و قوت و با نفوذی که دارند خود را به زور بر سر این خوان گسترده انداخته و با حذف رقیب، یکه‌خور این سفره بشوند. پس از آنکه توانستند بر مسند قدرت بنشینند شروع به جمع آوری مال و ثروت و انباشتن دارایی های خود می کنند، غافل از اینکه مردمانی که در جوار این معادن زندگی می کنند حق و حقوقی دارند؛ ولو اندک و ناچیز! این شرکت ها آن چنان قوی شده اند که بعضا دست درازی هم نموده و در تغییرات مدیریتی یک شرکت دولتی هم ورود کرده و با خرج میلیاردها تومان، فرد مورد دلخواه خود را بر سر کار می آورند تا از قِبَل او منافع خود را به پیش ببرند! درد اینجاست که هم توان مالی دارند و هم توان لابی کردن! تا هر کس که بر سر راه آنان قد علم کند به هزاران نیرنگ و دسیسه او را از پای در می آورند، این شرکت ها غول های اقتصادی هستند که هم اکنون بر سر برخی از معادن چنبره زده اند و در حال چپاول می باشند؛ اما غافل از این هستند که چشمانی نافذ با دقت و با حوصله و با تدبیر این رفتارها را رصد کرده و آنگاه در فرصتی کوتاه حق را به حق‌دار خواهند رساند؛ آن چنان که دیدیم و در چشم ها آمد!

محمدحسین تشکری


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سفره پهن است بیایید شما هم بخورید

ما که خوردیم شما – ای رفقا – هم بخورید

سر این سفره بسی پُرسِ غذا هست هنوز

دو سه تایی ببرید و دو سه تا هم بخورید

تا کنون گر که به یاد خودتان می‌خوردید

لقمه‌ای چرب به یاد فقرا هم بخورید

همه چی مال خدا هست، چه عیبی دارد؟

بنشینید کمی مال خدا هم بخورید

مشکل شرعی اگر حل بشود، مشکل نیست

سودِ سرمایه حلال است، ربا هم بخورید

فصل خوردن که شده، حال که هر کی هر کی است

سفره و دیگچه و قابلمه را هم بخورید

mohsen این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای تشکری به راستی چه می شه کرد. علاوه بر این چند ماه پیش با طرحی که به مجلس بردند
تا 10 سال خودشونو از دادن مالیات هم معاف کردند. جالب اینجاست با اعلام فساد های میلیاردی دارن جوری در جامعه فضا سازی می کنند که اگر هم زمانی دست آنها هم رو شد برای مردم عادی شده باشد.

داریوش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۸:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه گل گفتی یادگار