به هیچ عنوان خوراک d19 برای مهریز قابل استفاده نخواهد بود

دسته: اخبار ویژه
۲ دیدگاه
چهارشنبه - 13 اسفند 1393

به گزارش خبرنگار هفته نامه افق کویر، دخیل عباس زارع زاده نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه شهرستان بافق روز جمعه 1 اسفند نشست خبری برگزار نمود.

زارع زاده در ابتدای این نشست گفت: برخی به دنبال اهداف خود هستند؛ اگر قصد تخریب فرد یا محله خاصی باشد، باید واقف بود که منافع عموم زیر سوال خواهد رفت. سمت و سوی حرف های گذشته را بررسی کنید. مسئولیت تمام مسئولین قبل نیز چیزی جزء احقاق حق مردم نبوده و نیست. مردم اصل هستند و در پرتو این مردم ما می توانیم موجودیت داشته باشیم.

وی افزود: متأسفانه در شهر بافق خود محوری وجود دارد و این خود محوری نتیجه ای جزء خنثی نمودن همدیگر چیزی را در بر نخواهد داشت. واگذار قرآن باشد آن که در احقاق حقوق مردم به فکر منافع خود است. نمایندگان در زمان انتخابات فقط داد زدند و وعده و وعید بوده و هیچ بهره ای بعد از نماینده شدن برای شهرستان نداشته اند. تصور این است که ذهن مردم کند بوده و وعده ها را نیز فراموش خواهند کرد و یا این که برخی وارد گود شدند و در گروهی خود را هضم می نمایند. در برخی موارد نیز منافع شخصی خود را به مخاطره نمی اندازند.

 نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شهرستان هایی در همین استان فاقد معدن هستند شهر خود را با تغییر مرز جغرافیایی فولادی کرده اند؛ اما شعار تأسیس صنایع جوار معدنی در بافق که بهشت معادن نام گرفته اتفاق نمی افتد چرا؟!! چرا زنجیره فولاد که مصوبه دولت است یک هشتم آن به بخش خصوصی واگذار می شود؟!!

وی افزود: یکی از طرح های هشت گانه دولت فولاد بافق هست که به بخش خصوصی واگذار و زمانی که بالای 230 میلیارد تومان سرمایه گذاری می کند ریشه را با تیشه می زنند زیر ساخت را طوری جلوه می دهند برای گرفتن وام کار با مشکل روبرو شود. موقع شروع کار نتوانستند سرمایه گذار را زمین بزنند با این روال و حمایت نابود کردن ریشه سرمایه گذاری در بافق قطعی است به مردم اعلام کنید سرمایه گذاری تعاونی هست کدام بافقی حاضر است سرمایه را خریداری کند؟ مردم شاهد سرمایه گذاری در کارخانه کاشی بوده اند!! این موضوع باعث ناامیدی و یأس دیگر سرمایه گذاران خواهد بود.

زارع زاده عنوان نمود: گندله سنگ آهن نیز هنوز مشخص نیست از کجا خوراک تهیه خواهد نمود. سرمایه گذاران که چند قبل در فرمانداری جلسه داشتند فقط خواستار خوراک بودندخام فروشی بلای بزرگ است وزراتخانه از آن حمایت می کند.سوال من اینجاست؟ تفاوت چادر ملو با سنگ آهن بافق چیست؟!!! غرض چیست؟ چه کسانی به این خیانت کمک می کنند؟!!! ابویی در جلسه ای که داشتیم رسماً اعلام کرد کل تشکیلات را جمع و در اردکان کار خواهم کرد. کسانی که ادعا می نمایند کار را انجام داده اند کی شانه به شانه ابویی در رفع مشکلاتش با سنگ آهن همراه بودند؟ چندین بار وزیر جلسه داشته اند؟ نمی خواهند ابویی فولاد بزند.

وی اظهار داشت: آنان که می بینید در معدن با سرعت چاق می شوند. این چاقی، از نان سنگ است. اگر صنایع راه اندازی شود نان برخی قطع خواهد شد. چرا می خواهیم مردم بدانند؟ بالا دستی ها در امنیت محیط نباید بتوانند سوء استفاده کنند. ابویی سرمایه گذار است. تشکیلاتش را جمع آوری کرد و رفت چه کار می توان کرد؟ استاندار قول داده است خودم پیگیری می کنم.

دخیل عباس زارع زاده با قاطعیت ادامه داد: وزیر باید به من تضمین دهد فولاد و گندله 5 میلیون تن بماند.کاهش ظرفیت گندله باعث می شود طرح به باد ببرود. گندله نیاز به زمان ندارد و تجهیزات پیچیده نیست

وی هشدار داد: سرمایه گذار، من و مردم بافق زمان نداریم. ابویی اعتقاد دارد نان در گندله است و هزینه در فولاد. فولادی نیست. سالی یکبار یک هفت دقیقه ای نطق دارم که ان هم فقط در مورد معادن شهرستان بافق بوده است. بررسی کنید نمایندگان قبلی چند نطق در مجلس ایراد نموده اند.

 زارع زاده تصریح کرد: نماینده ای نیستم که به حزب و گروهی وابسته باشم. در زندگی شخصی در شرف ورشکستی می باشم.

وی از خبرنگاران خواست تا آنچه را که می شنوند و احساس می کنند به نفع مردم هست انعکاس دهند. بشارت بدهم ابویی تنها نیست و 40 در صد از سهام متعلق به بانک ملت بوده؛ که محکم پای او ایستاده اند.معدن کوشک بدون هیچ فرآوری سنگ به خارج صادر می کند در حالی که کارخانه ذوب روی بافق در جوار این سنگ است آیا خیانت به ایران و اقتصاد مقاومتی نیست؟ اراده ای در دولت مبنی بر جلوگیری از خام فروشی وجود ندارد. افرادی هستند که به صورت زنجیره هوای هم را دارند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: تنها غمی که بر دل مقام معظم رهبری است می گویند اما گوش شنوایی نیست. در مجلس چقدر نمایندگان داد زدند پرونده ها با اختلاف بررسی  می شود.

در ادامه وی به معدن دی نوزده اشاره ای داشت و افزود: این معدن سه خواستگار دارد چادر ملو، یزد برای زاینده رود و یکی  بافق برای سنگ آهن مرکزی این را بیان نمایم به هیچ عنوان خوراک دی نوزده برای مهریز قابل استفاده نخواهد بود.

دخیل عباس زارع زاده در پایان این نشست گفت: پای روی صدها جنازه گذاشتم دوستانم را در دفاع از کشور از دست داده ام.آدم جنگ بوده و به خاطر نظام و شهدا پا به کار شده ام.  نخواهم گذاشت دزدان روی خون شهدا کاخ بسازند. پای تعهد خود ایستاده مردم نیز هر گونه دوست دارند می توانند قضاوت کنند.

وی افزود: مردم دروغ های زیادی شنیده تا جایی حرف ها را تحلیل می کنند. بنده نسبت به مسایل حق و حقوق مردم حساس می باشم و  بیماری من نیز به خاطر حرص و جوش است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 13 اسفند 1393 - 12:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاری میکنند برای مهریز قابل هضم بشه

حسین برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 14 اسفند 1393 - 8:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چادرملو غصبی بیجا کرده D19 جزو شهرستان بافق را می خواهد.

You cannot copy content of this page