يوز پلنگ آسيايي يك برند موثر در معرفي تمامي عرصه هاي شهرستان بافق است

دسته: عمومی , محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
یک دیدگاه
دوشنبه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق؛ مدیرکل محیط زیست استان یزد در نشست هماهنگي و برنامه ريزي برگزاري جشنواره يوز پلنگ آسيايي در بافق به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: کمک وزارتخانه ها به محیط زیست افتخاری است که نصیب کارکنان دولت شده است.

سید حسین سادات موسوی آلودگی های زیست محیطی را یاد آور شد و افزود: این آلودگی ها از 20 سال پیش با استخراج و بهره برداری از معادن و صنایع بزرگ آغاز شده و امروز خود نمایی می کند.

وی به دو وظایف دولت جدید اشاره کرد و افزود: در این دولت مجوز صنایع و معادن بزرگ داده نمی شود و صنایع کم آب خواه باید فعال شوند.

موسوی بر جلو گیری از خام فروشی مواد معدنی و ایجاد صنایع جوار معدنی تاکید و خاطر نشان کرد:حوزه گردشگری باید تقویت شده تا طبیعت گردی که زمینه های آن در بافق فراهم است توسعه یابد.

این مسوول بر ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست به ویژه گونه های نادر جانوری تاکید کرد و افزوذ: برپایی جشنواره یوز پلنگ آسیایی بهترین شیوه برای ترویج فرهنگ حمایت و مراقبت از محیط زیست و این جانور نادر است.

موسوی افزود:تنوع زیستی در سه حوزه اکوسیستم، حیات وحش و فرهنگ سازی ورود کرده که باید با فرهنگ سازی همه جانبه در حفظ منابع طبیعی خدادادی کوشا باشم.

موسوی همچنین نیروی انسانی و ظرفیت های معدنی را از سرمایه های شهرستان بافق خواند و تصریح کرد: سرمایه نمادین این منطقه یوز آسیایی است که در چشم انداز توسعه شهرستان بافق دیده شده است.
مدیرکل محیط زیست استان یزد خاطر نشان کرد: یوز پلنگ آسیایی به عنوان یک برند می تواند در صنایع دستی ،گردشگری و حتی معادن بافق تاثیر گذار باشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمدي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۲:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقاي مدير كل
فولاد و چغارت و چادرملو برند مهمتري براي اين شهر است. ضمنا صدها هزار هكتار از جنگلهاي شمال كشور با جاده شمال نابود شده ومي شوند و محيط زيست ككش نمي گزد ولي چند كيلومتر جاده خاكي يك مرتعي كه براي هزارن نفر حياتي است قشون ونيرو مي فرستيد كه آسمان زمين افتاد اگر راست مي گوييد جلوي تخريب وحشتناك شمال كشور را بگيريد نه جاده روستايي مردم را