مجله هفتگی شماره 10 – هفت سین

دسته: عمومی
یک دیدگاه
جمعه - 29 اسفند 1393

با سلام خدمت خوانندگان عزیز بافق فردا پس از چند هفته دوری در آخرین جمعه سال 93 به مانند قبل آمده ایم که با بهانه ای چند اثر فرهنگی و هنری را معرفی نماییم.

بهانه این هفته به خاطر فرارسیدن نوروز «هفت سین» است با این تفاوت که بجای سیر، سماق و سمنو هفت کتابی را معرفی خواهیم کرد که با سین شروع می شوند از شما هم دعوت میشود که اگر سینی از یک کتاب که خوانده اید دارید در نظرات اعلام نمایید.

هفت سین کتابی

۱- سرگذشت لافکادیو: شیری که جواب گلوله را با گلوله داد

shop.netshahr.com-isbn-964-6965-27-0-31

این کتاب را در سالن انتظار ترمینال شیراز با خانمم خواندیم، ادبیاتی مثل بقیه کتاب های عموشبلی دارد، ظاهری کودکانه با مفاهیمی عمیق.

داستان شیری که صاحب تفنگی شده و تیراندازی را هم یاد گرفته و به شهر آمده است. این از آن داستان هاست که جان می دهد آن را به این و آن مرتبطش کنی. درست مانند قلعه حیوانات

۲- سگ ولگرد

87815

خواندن آثار صادق هدایت را با سگ ولگردش شروع کردم. سگ ولگرد مجموعه ای از چند داستان کوتاه بود که به نام مهمترین داستانش نام گرفت. داستان یک سگ به نام پات که صاحب فرنگی اش را در ایران گم کرده و حالا بازیچه بچه ها شده و به وضع اسفناکی می میرد.

می گویند هدایت در این داستان تفکر اگزیستانسیالیسم ژان پل سارتر را بیان می کند، دقیقا مثل بیگانه آلبر کامو که البته هر دو این که کتاب ها برای من همان جنبه داستانی اش را داشتند.

۳- سه قطره خون

سه-قطره-خون

سه قطره خون به همراه سگ ولگرد، فواید گیاه خواری، نیرنگستان و بوف کور تمام کتاب هایی است که از صادق هدایت خوانده ام.

سه قطره خون مجموعه چند داستان کوتاه است. داستان های محلل و طلب آمرزش را از این مجموعه بیش از یکی دو بار خوانده ام. در این دو داستان برداشت های سطحی از مذهب را هجو می کند.

۴- سقوط

Soghout

کتاب بیگانه از آلبرکامو را که خواندم رفتم سراغ طاعون و پس از آن سقوط، این کتاب روانی آن دو کتاب قبلی را نداشت و خواندن و تمام کردنش سخت بود، این کتاب را باید دوباره بخوانم.

۵- سمیرا و سمیر

samira and samir

داستان بادبادک باز خالد حسینی نویسنده افغانی آنقدر جذاب بود که علاوه بر هزاران خورشید تابان و ندای کوهستان، به پیشنهاد غرفه دار نشر ثالث کتاب سمیرا و سمیر  را که می گفت همان سبک را دارد از نمایشگاه کتاب یزد خریدم. این کتاب را هم در تعطیلات عید خواهیم خواند.

۶- سلاخ خانه شماره پنج

7745be59aab89116ba3c99bff90b3ed5

۷- سمفونی مردگان

samphony-death

سید احسان شریعتی

مجله هفتگی بافق فردا – شماره نهم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره هشتم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره هفتم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره ششم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره پنجم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره چهارم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره سوم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره دوم

مجله هفتگی بافق فردا – شماره اول


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۳
برچسب ها:

You cannot copy content of this page