اعتبارات نقدینگی میبد نسبت به سال های 91 و 92 حدود سه برابر بیشتر شده

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
یکشنبه - 30 فروردین 1394

IMG_0983
به گزارش یزد رسا، فرماندار میبد جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و مردم این شهرستان اظهار کرد: اعتبارات نقدینگی شهر نسبت به سال های 91 و 92 حدود سه برابر بیشتر شده و این تصمیم، عزم دولت را در راستای مرتفع کردن مشکلات مردم شهر میبد نشان می دهد.

جلسه به یکی از حضار در خصوص ناهماهنگی بین ادارت دولتی و حفاری در پیاده رو هایی که چندسالی از بازسازی آنها نمیگذرد گفت: نگاه دستگاه ها نگاه تعامل و همکاری است و در سال جدید پروژه هایی با همکاری به بهره برداری خواهد رسید که گواه این ادعا خواهند بود.

وی پروژه هایی از قبیل روشنایی میدان امام خامنه ای تا پل خورشید را که حدود 6 میلیارد تومان هزینه در بر داشته، نتیجه همکاری دستگاه ها دانست و تصریح کرد: 6 میلیارد تومان هزینه عمرانی یک سال شهر است ولی با تعامل بین دستگاه ها توانستیم این پروژه را شروع کنیم.

فلاح با اشاره به وضعیت فرودگاه آموزشی میبد از سنگینی هزینه های این طرح خبر داد و گفت: از آنجایی که این طرح خصوصی است، دولت نمی تواند ورود پیدا کند ولی در رایزنی هایی که با مسئول این پروژه داشتیم قرار شد که اگر این بخش از پس هزینه های طرح برنمی آید با مشارکت بخش های دیگر آن را به پایان برساند.

طرح مشکلات مرزبندی شهرستان میبد بحث پرحاشیه ای بود که فرماندار با قاطعیت تمام ادعا کرد، هیچ اتفاقی خاصی مبنی بر تغییر مرزها صورت نگرفته است.

وی در خصوص بحث ندوشن اظهار کرد: حدود 95 درصد سندها را گرفته ایم و جابجایی ها انجام شده است.

فلاح در ادامه از آمادگی مسئولان شهرستان میبد مبنی بر مذاکرات برد- برد، در رابطه با موضوع مرزبندی بین میبد و اردکان خبر داد و اذعان داشت: حاضریم با رعایت سیاست های راهبردی شهر مبنی بر حفظ حق و حقوق شهروندان، با طرف مقابل گفتگو کنیم و برای همیشه این موضوع را خاتمه دهیم.

شهردار میبد نیز در پاسخ بخ سؤالی در خصوص نبود شهربازی در میبد از رایزنی با چند بخش خصوصی تهرانی خبر داد و علت عدم حضور آنها در میبد را نبود توجیه اقتصادی دانست،

هدایی اظهار داشت: خود شهرداری قصد انجام این طرح در پارک بهاران و غدیر دارد و از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این زمینه دعوت بعمل می آورد.

رییس بیمارستان امام جعفر صادق میبد نیز در پاسخ به گلایه در خصوص بی نظمی و بی انضباط در مجموعه بیمارستانی میبد دلیل اصلی این بی انضباطی را اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت در شهر دانست و اظهار داشت: این طرح حدود یک میلیارد تومان هزینه عمرانی در بر داشته و با اجرای این طرح، بیمارستان با دگرگونی اساسی مواجه شد و تقریبا تمام بیمارستان درگیر دستکاری شد ولی با این وجود شهرستان میبد رتبه اول جذب و هزینه در استان را در سال گذشته کسب کرده است.

آقایی در ادامه با اشاره به بحث کاهش فرانشیز و طرح ماندگاری پزشکان در بیمارستان افزود: 43 پزشک متخصص در بیمارستان حضور دارند که 5 متخصص در این مرکز حضورشان دائمی است.

وی ساختار کلی بیمارستان را یکی از علل نارضایتی مردم از نحوه پذیرش و خدمات رسانی در بیمارستان دانست تصریح کرد: نیرویی که در گذشته ماهیانه حدود 2000 بیمار را پذیرش داشتند به یکباره با پذیرش حدود 10 هزار نفری در ماه مواجه شدند و این حجم ترافیکی بیماران ناشی از ساختار کلی بیمارستان است،

وی در ادامه از طرح هایی همچون باز شدن درب بخش های سی تی و ام آر آی به بیرون از بیمارستان و باز شدن درب درمانگاه به سمت درب شمالی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی هایی که با شورای ترافیک داشتیم این مشکلات برطرف شود.

گفتنی است جلسه پرسش و پاسخ مسئولین و مردم شهرستان میبد با حضور حداکثری مسئولین در امامزاده میرشمس الحق برگزار شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها:

You cannot copy content of this page