خط قرمز خبرنگاران كجاست؟

دسته: مقالات
۶ دیدگاه
شنبه - 5 اردیبهشت 1394

33333
سرچشمه شاید گرفتن به بیل/ نشاید که پر شد گذشتن به فیل
به گواه تاریخ آنچه که بر مردم روی می دهد ناشی از خود آنها هست که «إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىيُغَيِّروا ما بِأَنفُسِهِم» خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نخواهد کرد تا اینکه خود بخواهند. مردم دارالشجاعه بافق، هم اکنون چشم انتظار یاری مسئولان هستند.اینان همان کسانی هستند که برای برپا داشتن پرچم جمهوری اسلامی خون دلها خوردند و و شهدا و جانبازان بسیاری را در این راه تقدیم نمودند. همه اینها نه به عنوان چشم داشتی هست و خواهد بود؛ بلکه وظیفه تک تک آنان هست تا از این شجره طیبه پاسداری کنند و درعوض دل به این دارند که مسئولان نیز صدای آنان را می شنوند و برای رنج ها و مصیبت های آنان مرهم و دارو هستند. اما چه می شود که گاه مسئولان تمایلی به دیدار این مردمان ندارند، آهسته به بافق سفر می کنند و بسیار آهسته تر از بافق می روند؛ بدون اینکه خوب مردم را وسطح توقعات آنان را بشناسند. این سفرها گرچه برخلاف قاموس دولت تدبیر و امید هست؛ اما می طلبد بزرگان این دولت در رفتارهای خود تجدید نظر کنند و حداقل در سفرهای خود به شهرستانهای محروم، از نزدیک وضع معیشتی مردم را ببینند. نگارنده گاه شاهد آن بوده که فلان مدیرکل وقتی به بافق آمده و مشکلات به او گفته شد از تعجب دهان باز کرده و گفته: من چیزی در این باره نمی دانم، یا به من گفته نشده است.هفته پیش سفر رییس هیئت عامل ایمیدرو کاملاً از چشم خبرنگاران مخفی نگهداشته شد و امروز سفر مدیر کل صدا و سیمای استان یزد به بافق. اگر قرار هست این سفرها کاملاً محرمانه باشد، پس چرا جسته و گریخته خبرها به بیرون درز پیدا می کند. و روابط عمومی خبر آن را در پایگاه مجازی خود قرار می دهد و توقع دارد تا رسانه ها آن را کار کنند. شاید خبرنگاران محرم نیستند و و نباید برخی سؤالات را بپرسند، کاش یک نفر پیدا می شد و به این خبرنگاران می گفت؛ خط قرمز شما کجاست؟! شما باید این سؤال را بپرسید و آن پرسش را مطرح نکنید. کاش یک نفر پیدا می شد و می گفت: ای جماعت اهل قلم شما به علت این که قانون بر شما حقی قایل شده از حق تان برای پیشبرد اهداف جامعه در سالی که شعار آن همدلی و همزبانی است استفاده کنید تا دلها به هم نزدیک شود. بطور حتم خبرنگاران همان پل ارتباطی مردم و مسئولان را ایفا می کنند تا پیام مردم را به مسئولان و تصمیم مسئولان را به مردم رسانند، اینجاست که بسیاری از نگرانی ها و بیم های مردم تمام می شود و عقده ها به کنار می رود و درخت امید جوانه نو خواهد زد. انشاا…


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 5 اردیبهشت 1394 - 11:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظرم اگر سایت ها و خبرگذاری ها نمی توانند حقایق را بازتاب دهند لااقل دروغ ننویسند . یعنی اگر سایت بافق فردا نمی تواند واقعیات را بارتاب دهد سایت را تعطیل کند . اما اگر برای خوشامد قدرتمندان و مراکز قدرت فعالیت کند عین خیانت است . تاریخ به ما می آموزد قدرت بارها دست به دست می شود و نمی توان با تکیه بر زور و پول عده ای به ادامه ی مسیر سابق و چپاول ها امیدوار بود . اما اگر در کنار مردم و برای مردم فعالیت کنیم برای همیشه زنده می مانیم . حتی اگر برای مخدوش نمودن چهر ه ی خادمان پول خرج کنند و تبلیغ نمایند ، سرانجام حقایق مشخص می شود و جامعه خدمتگذاران راستین را می شناسد .
مراکز و سازمانهای اطلاعاتی به خوبی می دانند که در شرایط فعلی جو جامعه ی ما عادی نیست . التهابی وسیع در زیر پوست شهرهای ایران وجود دارد و هیچ کس نمی تواند آن را انکار کند .شرایط امروز جامعه ی ما با سال 1387 که منتهی به سال 1388 شد یکسان است .
دوستانی که مانند من بازارهای اقتصادی و مالی در دنیا را زیر ذربین دارند به خوبی به یک نکته ی توجه دارند ، نکته ای که خیلی از وقایع را مشخص می کند . در سه ماه گذشته ی سال میلادی صادرات شمش طلا از ترکیه به مقصد اروپا 110 برابر شده است . در سال 1388 نیز ما شاهد این افزایش صدور شمش طلا از ترکیه بودیم . همه می دانند که این طلاها از کجا به ترکیه برای صدور به اروپا وارد شده است .
جناب آقای تشکری ، پسر همسایه
آنچه من در افق می بینم بیم است تا امید .

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 5 اردیبهشت 1394 - 12:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مشکل این است که نوشتن حرف حق تلخ است،اگر نوشتی باید هزار سند و مدرک بیاوری که فلان و بهمان،اما دریغ از اینکه یکی پیدا شود ولو اینکه خبر دقیق نباشد آن را پیگیری کند و بقول قدیمیها ببیند او کج است یا نو.
نوشتن خبر در مورد صاحبان زور و قدرت که معنی ندارد براحتی آب خوردن چنان شما را تحت فشار می گذارند که نتوانی نفس بکشی،بعد از اتفاقات سال گذشته اخباری که از روابط عمومی ادارات ارسال میشود را در سایت خود میگذارند،علت چیست؟؟؟؟؟

س این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 5 اردیبهشت 1394 - 3:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت داود این حرفهایی که شما زدی چه ربطی به این مطلب داشت حداقل یه مرتبه می خوندی بعد نظر میدادی

یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 6 اردیبهشت 1394 - 8:27 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خط قرمز برای انسانها در هر مسلک ، مذهب ، صنف و جامعه ای حالت ترمزی در نیل به پلشتی ها و انحرافات است اگر انسانها بر حسب نوع و مورد در زندگی خود خط قرمزی را بر اساس علم و آگاهی ، وجدان ، بصیرت ، انصاف ، اعتدال و فضائل بشری مفروض شوند هرگز دچار خطاهای ریز و درشت بشری و گاهی خودسوز و دگر سوز نمیشوند. امیدوارم این کلی گویی ، نظر مرا نسبت به موضوع بالا روشن کرده باشد .

mohsen این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 - 11:21 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
بعض اوقات نظرهاي خارج از بحث در نظرها ديده مي شود كه به شكلي شخصي مي باشد . نه براي اهل قلم بلكه براي صاحب نظر. به نظر خط قرمز بايد حفظ شخصيت افراد و منافع شهر و كشور باشد و اين وظيفه بر عهده قشر خبر نگار ان است كه بايد خبر يا نظر ات تايد شده رامنتشر كند و حرمت افراد را حفظ كنند تا شاهد خبر حضور مسئولان قبل از امدنشان باشيم نه بعد از رفتنشان . انشاالله شاهد حضور رئيس جمهور در سفر هاي استاني به بافق باشيم . با همدلي و همزباني.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 3:10 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما در داخل دایره ای به شعاع یک قدم هستیم و اطراف این دایره دایره هایی هستند که همگی با رنگ قرمز کشیده شده است پس نتیجه می گیریم خط سفیدی برای عبور نیست پس تا ابد داخل این دایره کوچک می مانیم

You cannot copy content of this page