تاوان اجحاف اردکان در حق بهاباد را نباید بافق بپردازد

دسته: اخبار ویژه
۲۵ دیدگاه
سه‌شنبه - 8 اردیبهشت 1394

رئیس شورای شهرستان بافق به سؤال خبرنگار ما در خصوص پی گیری های انجام شده برای تعیین مرزهای جغرافیایی شهرستان بافق خصوصا مرزهای مشترک بافق و بهاباد و بافق و اردکان که سالهاست به علت وجود معادن غنی آهن دستخوش تغییرات گردیده است اینچنین پاسخ داد:
در رابطه با آنومالي هاي منطقه چاه گز بايد گفت بعد از مصوبه كميسيون سياسي و دفاعي هيئت دولت مورخ 17/11/75 و شهرستان شدن بهاباد در سال 88 با توجه به ادعاي شهرستان بهاباد اين موضوع به شدت توسط مسئولين هر دو منطقه پيگيري شد و تا الان در اين زمينه جلسات زيادي با مسئولين شهرستاني، استاني و كشوري داشته ايم و از زمان شروع بكار شوراي شهرستان مكاتبات متعددي همراه با كليه مستندات و مدارك دال بر مالكيت آنومالي هاي منطقه در شهرستان بافق را ارائه داده ايم و در درخواست هاي خود هميشه اين موضوع را به مسئولين متذكر شده ايم كه ما نمايندگان مردم شهرستان بافق بدور از هرگونه تنش و جريانات سياسي صرفا بدنبال حق و حقوق مردم در راستاي تعيين مرزهاي سياسي و تقسيمات كشوري هستيم و تصور اينكه جبران عدم رسيدگي به حقوق شهرستان بهاباد در سالهاي قبل و عدم تقسيم بالمناصفه عوايد معدن چادرملو(علي رغم دستور وزير وقت كشوردر سال73) با چشم پوشي كردن از معادن منطقه شهرستان بافق بوقوع بپيوند تصوري اشتباه و غيرعادلانه است و ما ديگر در اين زمينه به هيچ وجه كوتاه نخواهيم آمد و همه موارد بايد بصورت شفاف و خارج از هرگونه پنهان كاري جهت ارائه نتيجه به مردم اعلام شود و ما هميشه خواهان حقوق هر دو شهرستان بر اساس عدالت و بررسي مدارك و مستندات داده شده بوده ايم.

ما نمايندگان مردم در شواراي شهرستان هستيم و بارها در مكاتبات خود درخواست تعيين خطوط مرزي بر اساس عدالت بين بافق و بهاباد را رسما از فرماندار و معاون محترم سياسي و ديگر مسئولين درخواست نموده ايم و همه مسئولين نيز به اين موضوع اذعان داشته اند كه بايد در يك جلسه اي خاص با حضور مسئولين دو شهرستان اين موضوع مطرح شود نه اينكه بعد از چندين درخواست و پيگيري هاي متعددشوراي شهرستان و عدم جواب در اين زمينه يك دفعه در جواب درخواست شوراي بهاباد مكاتبه با مسئولين كشوري انجام شده و در متن نامه مواردي مطرح شود كه اصلا قابل قبول ما نيست در صورتي كه اكثريت آنومالي هاي منطقه چاه گز جزء خاك اين شهرستان بوده و يك طرفه مورد تصميم گيري قرار گرفته است .

در رابطه با 2 درصد عمران وآباداني اين مصوبه اختصاص به شهرستان بافق داشته و نميتوان به شهر ديگري تسري داد مضافا اينكه در رابطه با موضوعي كه مورد مناقشه بين دو شهرستان است چگونه ميتوان عوايد آنومالي هاي آنرا به شهرستان ديگر داد و چه خوب كه اين موضوع مورد مداقه بيشتري قرار گيرد چرا كه هنوز به واسطه شهرستان شدن بهاباد كه 35 روستا و مزرعه از بافق انتزاع (به شرط بازگرداندن) و بدنبال آن دهستان آسفيج بهاباد تشكيل شده است عليرغم اعتراضات گسترده اهالي اين روستاها و مسئولين شهرستان و پيگري هاي متعدد در استان و وزارت كشور و هيئت دولت هنوز بازگرداندن آن در هاله اي از ابهام است و مشكلات روستائيان منطقه را جهت انجام خيلي از امورات اداري دوچندان نموده است كه حل اين موضوع خود از خواسته هاي ديرينه مردم منطقه بوده و همچنان بر روي زمين باقي مانده است.

در رابطه با معدن D19 نيز به همين نحو به جاي حل مسئله هر از چند گاهي با وجود اطلاع همه مسئولين استاني و كشوري از حساسيت مردم شهرستان بحث واگذاري و مزايده گذاستن آن مطرح ميشود چرا نبايد بافق آرام باشد و هم چنان اين سوال بي پاسخ مي ماند چرا بايد بي عدالتي مسئولين وقت در سال 72 و جدا نمودن آنومالي هاي منطقه و كوچك نمودن محدوده مرزهاي جغرافيايي شهرستان بافق و الحاق به شهرستان اردكان همچنان بدون پيگيري باقي بماند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 2:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باز عذر وبهونه …..

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 5:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی نمی توانند مشکلات مردم را حل کنند ، مردم را به جان هم می اندازند . مردم شهرهای مختلف را در مقابل هم قرار می دهند . این سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن سالهاست در حال اجرا شدن است .
یادمان باشد ایران ، آنقدر ثروت دارد که مردمش در تمام شهرها در رفاه و آسایش زندگی کنند البته اگر باهم باشند .
از خودمان بپرسیم برنده ی دعوای بین دو شهر چه کسانی هستند ؟
جواب : سیاستمداران و مسئولین بی لیاقت که قادر به حل مشکلات نیستند.

ناظر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 5:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما برخلاف اردکانیها حق فردی را ضایع نمی کنیم البته از حقوق قانونیمون هم نمی گذریم

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 6:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این بار هم چشم پوشی میکنند و شما هیچ غلطی نمی توانید بکنید

محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 8:19 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از رییس محترم شورای شهرستان و دیگر اعضا شورای شهر و شهرستان بابت تمامی پیگیریها خصوصا در زمینه تغییرات مرزی متشکریم. یقینا این موضوعات از دید مردم پنهان نخواهد بود و افکار عمومی این موضوعات را به شدت رصد می کند.

فخری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 8:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تاوان اجحاف اردکان در حق بهاباد را نباید بافق بپردازدواقعاً حرف منطقی و به جایی است. تا حالا هرچه اردکان جولان داده دیگه بسه. همیشه با پیگیری و شجاعت به خواسته های منطقی و به حق خواهیم رسید.

حق گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:27 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای امیرزاده یادتان نرود که گفتبد از حقوق مردم دفاع میکنید

تیز بین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باید برای همیشه به همه ثابت کرد که نمیگذاریم حق شهر محروم بافق پایمال شود

همراه حق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 8 اردیبهشت 1394 - 10:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر شما
خسته نباشید
خدا قوت.
آقای امیرزلده از دی 19 چه خبر

میرزایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 7:25 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام: ایا در این ماجرا فرماندار و امام جمعه و سایر مسوولان همراهی می کنند.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 7:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای امیر زاده گیرم که چادر ملو وهمه معادن به اسم بافق باشه بافق که ازاین معادن استفاده نمیبره چه فایده ؟ لا اقل بگذارید بهابادیا که عرضه کار دارن استفاده شو ببره !!! بابا شما همین معدن چغارتو که چسبیده به بافق نتونستید نگرش دارت !! چه کارتون به چاگز ، شما ببیند سال گذشته مردم نزدیک به دو ما ه معدن تعطیل شد وقرار شد کار خانه فولاد وگندله در بافق طی سه سال بخوره وصندوق هم از سود ی معدن چیزی برنداره تا این کارخونه ها راه اندازی شودوتا صبح هم نشستد وصورتجلسه تنظیم کردت تا بیایت مردم را خر کند ولی انچه عمل شده بیش از دویست میلیارد تومنفقط در سال 93 به صندوق پول داده شده ولی ده میلیارد هم در این کارخانه ها سرمایه گزاری نشده ولی شما ودیگر مسئولین جیکتان هم در نمیاد وبایک کلنگ دومیلیاردی بله قربانگوی انها شدیدولا خجالت هم حدی داره !!! چرا اینقدر بی مسئولیت هستید ؟ چرا اینقدر مردم را هالو حساب میکنید ؟ تا کی میخواهید با حرف سرمردم را شیره بمالید ؟ ای امام زمان چرا حالا دیگه ظهور نمیکنی تا این مردم بدبخت را از شر این مسئولین چسبیده به میزهای پشت بلند چرمی نجاتمان دهی ؟ ایــــــــــــــــــــــــــی خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا … حالا دیگه نجاتمان بده

اسماعیلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 7:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا لعنت کند کسانی را که بانی و باعث این اتفاقات هستند. حتما مورد لعن و نفرت ایندگان خواهند بود.

رضوی خوسفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 7:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای محمد بهابادی کامنت شماره 5 اینقدر توپ و تو زمین بافق ننداز. برای یکبار هم که شده بگذارید خورشید پشت ابر نماند. بنده به عنوان یک شهروند بافق دست تمامی کسانی که در تمام زمینه ها از حقوق مردم دفاع می کنند می بوسم و مسوولان در دفاع از حقوق مردم هیچ شکی به خود راه ندهند. که خداوند منان فرمود سرنوشت هیچ قومی تغییر نخواهد کرد مگر آنکه خودشان بخواهند.

سید حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 8:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جمله ای است که امام علی (ع) در نامه معروف خودشان به مالک اشتر، از پیامبر اکرم (ص) نقل می کند، می فرماید: «فانی سمعت رسول الله (ص) یقول فی غیر موطن: لن تقدس امة حتی یؤخذ للضعیف حقه من القوی غیر متتعتع»؛ «هیچ امت و قومی به مقام قداست و تقدیس و به تعبیر ما به مقام ترقی و رفاه نمی رسد مگر آنکه قبلا این مرحله را گذرانده باشد که ضعیف در مقابل قوی بایستد و حق خود را مطالبه کند، بدون آنکه زبانش به لکنتی بیفتد.». پس آقای امیرزاده از پیگیریتان ممنون. انشاالله مولا علی یارو یاورتان باشد.

رضوی خوسفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 8:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ببخشید محمد بهابادی کامنت شماره11

    00 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 9:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    آخرش کامنت چند شد

ابراهيمي خوسفي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 10:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام بافق چند ين ساله نتوانسته با وجود معدن چغارت كاري براي خودش بكنه حداقل بگذاريد بهاباد با اين معدن خودش آباد كنه ابن قدر دم از مدير بومي زديد فقط حق حساب وحق سكوت دادند تا ميزشون حفظ بشه ضمنا 35 روستا اگر جز بهاباد باشه بهتره وقطعا براي روستاها بيشتر خدمت مي كنند ونيازي به دلسوزي آقاي اميريان نيست براي اين منا طق نيست بافق يوم البدتر است

عسکری بشکانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 11:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت شماره 16 جنابعالی قطعا خوسفی نیستی. چون نمی دانی چه خبره. برو همون شهری که هستی برای خودت فلسفه بافی کن. انشاالله با پیگیریهای متعدد مشکل حل خواهد شد.

امانت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 2:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام .
با تلاش و کوشش باید ÷یگیری کرد تا به نتیجه رسید البته با توکل بر خدا این شورا هم توانمندی خود را خوب نشان داده است باید با حمایت و وحدت همه به نتیجه خوب که حق شهرستان است برسیم.

محمدجواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 - 6:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کسانی که دارن بافق رو تکه تکه می کنن همینو میخوان یعنی مثل الان که افتادین به جون هم و هر کس یه سازی میزنه

مطلع با انصاف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 10 اردیبهشت 1394 - 8:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای محمد کامنت شماره 11 حرف مفته. مسوولان بایست در تمام زمینه ها پاسخگو باشند یکیش همینه.

ایران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 10 اردیبهشت 1394 - 10:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تمام ایران سرای من است بافق معدن زیاد دارد و باکی ندارد منفعت معدنی در این حوزه به شهرستان همجوار ( بهاباد) برسد و مردم زحمتکش آن خطه نیز بهرهمند شوند اما درداینجاست که حتی درآمد یک معدن راهم تاکنون عادلانه به بافق ندادن آنقدر اجحاف و ظلم به این مردم کردند که اینگونه در برابر این مسائل جبهه میگیرند و شاید این ترفندی است برای ایجاد تفرقه بین بافق و بهاباد جهت انتخابات الله و اعلم

ابراهيمي خوسفي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 10 اردیبهشت 1394 - 11:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عسكري اين چند سال چه خبر بوده كه ما نديديم

بهاباد ی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 - 3:02 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام به همه دوستان به نظر من اگرمسولان بافق و بهاباد در جلسات مشترک مشکل را از راه های مختلف بررسی وقانون را اجرا کنند احتیاجی به جروبحث افراد غیر مسوول وبعضا مغرض که برای برهم زدن فضای همدلی در این قسمت از استان تلاش میکنند نیست

کارگر بی پناه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 3:12 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

……………….سلام خدمت هرکی پیام رو میخونه
ما الان چندساله ک از بافق یا بهاباد با این مینی بوس های قراضه ی قدیمی تو این جاده خراااااااااب خاکی و پر از موج به معدن میاییم
مسئولین هیچ جوره نمیخواهید دیگه این جاده ها رو اسفالت کنید؟؟؟؟؟؟
ولله ک ماهم گناه داریم ……………………

You cannot copy content of this page