شهروندان در زمان معامله املاك مراقب افراد سودجو و زمين خوران باشند

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
پنج‌شنبه - 24 اردیبهشت 1394

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ اولين جلسه كميته حفاظت از اراضي شهرستان بافق در سال 94 با حضور فرماندار و بخشدار مركزي بافق و ساير اعضا در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.

فرماندار بافق در اين نشست با تاكيد بر اهميت دقت و مراقبت شهروندان در زمان خريد و فروش املاك و اراضي خود،اظهار داشت: شهروندان در زمان معامله و خريد املاك اعم از زمين و ساختمان مدارك و اسناد قانوني را به صورت كامل بررسي نمايند متاسفانه اخيرا افرادي سودجو با سو استفاده و اعمال خلاف قانون اقدام به تصرف اراضي دولتي نموده و برخي از افراد بدون داشتن اطلاعات كافي در اين زمينه اقدام به خريد اين املاك كردند و در دام زمين خواران گرفتار شدند.

“سيد مهدي طلايي مقدم ” در ادامه بر ضرورت برخورد قاطع با متخلفان و زمين خواران تاكيد كرد و عنوان داشت: مسئولان امنيتي شهرستان بايد در راستاي جلوگيري از معضل اجتماعي زمين خواري كه از سوي برخي از متخلفان در اين زمينه صورت مي گيرد با قاطعيت برخورد نمايند.

اين مقام مسئول در پايان از مردم خواست از خريد هرگونه زمين كه داراي شبهه و ابهام مي باشد جدا خودداري نموده و قبل از انجام هرگونه معامله از مراجع زيربط از جمله ادارات منابع طبيعي و آبخيزداري ،راه و شهرسازي و ثبت اسناد و املاك شهرستان نسبت به دريافت استعلام لازم اقدام نمايند و پس از آگاهي يافتن از صحت اسناد و احراز مالكيت اقدام به معامله و خريد كنند.

در ادامه اين نشست اعضا ضمن ارائه گزارش عملكرد از اقدامات انجام گرفته از سوي ارگان مربوطه ، نظرات و پيشنهادات خود را در زمينه كاهش تخلفات در اين بخش اعلام نمودند.

IMG_7032 IMG_7029 IMG_7027 IMG_7022


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
امیر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 24 اردیبهشت 1394 - 4:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیاری از کشاورزان ، برای زمین خود سندی ندارند . یعنی 30 سال پیش ، قسمتی از بیابان را گرفتند و اباد کردند . مراکز زیربط باید طوری عمل کنند که حق این گروه از زمین داران تضییع نگردد.

کشاورز بی زمین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 25 اردیبهشت 1394 - 1:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب فرماندار
وقتی یک کشاورز از سال 1360 تا الان حدود سی و چهار سال زمینهای کویر اطراف شهر که در آن زمان بیابان و دور از شهر و آبادی بوده را با زحمت فراوان آباد کرده است و بدلیل عدم اطلاع کافی و یا عدم همراهی مسئولین نتوانسته است جهت دریافت سند اقدام کند و درکنار زمینهایش افرادی سود جو و فرصت طلب با زد و بند و اطلاع از قانونهای ناقص اراضی زمینهای بی صاخب را با یکبار شخم زدن و کاشتن درختان چند ساله که از جاهای دیگر حمل شده بودند اقدام به دریافت سند کرده و الان خود را مالک آن میدانند چگونه می خواهید که این کشاورزان زحمتکش را یاری کنید.
شما کافی است که پرونده زمینهای روبروی هتل نیکان حدود سیصد متر بع از بلوار انقلاب (پشت رستم آباد سابق ) را بررسی کنید و ببینید که اسنادش چگونه به نام عده ای زمینخوار صادر شده است.
جالب اینجاست که به کشاورزان اطراف می گویند که صدور سند برای زمینهایی که سی سال برروی آن زحمت کشیده اید مشکل قانونی دارد و باید آن را اجاره کنید و شما فقط مالک درختان روی این زمینها هستید.
یکی از کشاورزان می گفت که اینقدر از پیگیری دریافت سند های زمینم ناامید و خسته شده ام که میخواهم همه درختان خودم را ببرم و کل کشتخوانم را آتش زده و صاف و پاک تحویل دولت بدهم

You cannot copy content of this page