کارگروه،حضور و عدم حضور!!!

دسته: مقالات
۱۱ دیدگاه
یکشنبه - 27 اردیبهشت 1394

IMG_1491-256x3001

چهارمین جلسه گزارش کارگروه مطالبات بافق برگزار شد، اما کمی متفاوت با بقیه جلسات گزارش از این دست.
جلسه ای که شاید خیلی ها می گفتند اینقدرها شلوغ نمی شود که بخواهیم برایش وقت بگذاریم اما بعد مشخص شد به خاطر همسنخ نبودن با این مردم، مطالبه گر شدن آنها را نفهمیده اند که باید به این حضور آگاهانه مردم آفرین گفت.
به نظرم تفاوت این جلسه گزارش دهی با دیگر جلسات در این بود که از قبل به نوعی سناریوهایی پشت پرده داشت و روند جلسه باعث شد خیلی ها مکنونات قلبی خود را ظاهر سازند.
بعضی ها آمده بودند تا میخ دارائیشان را محکم بکوبند و با توسل به واژه هایی مثل حق الناس خیال خود و دیگران را راحت کنند که محال است بگذاریم از این لقمه چربِ باد آورده، شهری که در اصل صاحب آن است بهره ای ببرد مگر به اندازه نمکی در یک غذا.
حضور نماینده صندوق بازنشستگان فولاد در چهارمین جلسه گزارش مطالبات بافق از این دست حضورها بود که اگر برای مردم بافق چیزی نداشت برای اهالی صندوق بسیار مفید بود خصوصا آنجا که بارها تاکید کرد نباید 15 درصد از سهامی که بافق از شرکت سنگ آهن مرکزی می خواهد از حاتم بخشی دولت از سرمایه عموم مردم به این صندوق باشد.
بعضی ها هم آمده بودند تا آبی گل آلود کنند و از قِبلش ماهی ای بگیرند. همان کاری که در سومین جلسه گزارش کردند و نتوانستند به نتیجه برسند اما اینبار بهانه ای نیافتند و همان ابتدای کار اقدام به حرکاتی کردند که قاطعیت مجری نگذاشت موفق شوند.
عدم برخی حضورها و حضور برخی ها هم حاکی از سناریوهای تودرتویی بود که بخشی از آن در این جلسه به زبان آمد. از موافقان نیامدن آقایان که توجیه قانونی برای این عدم حضور ساخته بودند و نشان دادند شدیدا از اینکه یک بافقی به مجلس برود هراس دارند تا مخالفان نیامدن آنها که با صراحت اختلاف افکنی را دلیل اصلی این نیامدن ،علی رغم وظیفه ذاتی یک مسؤل عنوان نمودند.
در چهارمین جلسه کارگروه مطالبات بافق مسؤلین بافقی نشان دادند دلشان برای شهرشان می سوزد چرا که حاضرند به هر نحو که شده خودشان را برای پاسخ دادن به مردم برسانند هرچند حرف جدیدی برای گفتن نداشته باشند و حرفهای تکراری و امیدوار کننده بزنند و یا یکی از آنها بگوید من باید در صحنه مدیریتی کارکشته شوم چرا که غیر بومی ها رفتنی اند اما ما باید با هم تلاش کنیم برای بافق و این جملات حرفها برای گفتن داشت.
جالب است برخی از عدم حضورها هم اصلا محسوس نبود!آن هم عدم حضور کسانی که در چند سال اخیر از همه آتشین تر سخن گفتند و فقط سخن گفتند!!اما از این همه حرف آبی برای بافق گرم نشد.
جالب تر اینکه برخی عدم حضورها هم دارد ضررش بیشتر می شود تا منفعتش .چرا که باعث شده مسؤل حاضر نشده در چنین جلساتی کم کم به ورطه فراموشی سپرده شود همانگونه که در دو جلسه گذشته هیچ کس حتی نماینده کارگرها هم حرفی از مختومه شدن پرونده بازداشت کارگرانی که سال گذشته برای بافق جنگیدند به عنوان یک خواسته اصلی نزند.
به هر حال حضورها و عدم حضورها در جلساتی که برای بافق می تواند نجات گر باشد،حرفها برای گفتن دارد و در تاریخ ثبت خواهد شد اما به همشهرهای عزیزم خصوصا آنها که مدرک فوق لیسانس دارند توصیه می کنم حواسشان باشد در این چند ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی در ملاء عام با بعضی از مسؤلین بافق ظاهر نشوند چرا که احتمال دارد بخواهند نامزد انتخابات شوند و آن مسؤلین بی طرف!! معذوریت پیدا کنند و مورد اتهام قرار گیرند آن هم اتهام طرفداری!!!
محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 - 7:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا آدمهایی را که نباید باهاشون بریم معرفی کنید البته اگه بشه بهشون گفت …

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 - 8:16 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا همینجور که گفتید است. از نیم قرن پیش به بافق به اینصورت نگاه می کنند باید فضا عوض شود تا بتوانیم در منظر آیندگان سربلند باشیم.

محمد رضا فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 - 10:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعله استاندار محترم اردکانی راست میگن.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 - 12:22 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میخواهند این کارگروه را کمرنگ جلوه بدهند و کم کم مردم را دلسرد کنند

میرزا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 - 7:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هر چیزی که باعث پیشرفت شهرستان بشه اقایون مخالفن. وسلام

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 - 10:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امان از سادگی و تک روی …..که زحمات چهل روز اعتصاب و دو هفته زندانی شدن کارگرها را به دو کاغذ بی ارزش و بی سند عوض کرد و هیچ چیز عاید بافق نشد.
باز هم از پرونده ها بازداشتی ها حرفی زده نشد
در حیرتم از مرام این مردم……..

شفق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 - 10:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسمزاده این بنرهایی که برای جلسه کارگروه نصب می شود از طرف کدام ارگان است .چطور تا دیروز مخالف بودن ولی امروز جلو جلو بنر میزنن و پیامک میزنن .یک جای کار میلنگه

نشان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 - 10:59 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حماقت نتیجه داشتن صداقت در سیاست است

علیزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 - 11:01 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
برخی از این حضورها کم و بیش وجود داره و نمیشه باهاش کاری کرد جز حضور فعال و دلسوزانه نه حضور هدفمند دیگر
ان شالله خدا توفیق بده بیشتر و بیشتر بشه هم حضورها و بخچه پاسخگوئی مسئولین

حسنا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 28 اردیبهشت 1394 - 11:12 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا یک مصاحبه با صباغیان انجام بدید و دستاوردهای این جلسات را توضیح(هر چند دستاوردی نداشته و آقای صباغیان قبول نمی کنند که دستاوردی نداشته است)بدهند.یک مصاحبه کامل با حسن تشکری انجام بدید که چرا در جلسات شرکت نمی کنند.و یک مصاحبه با مدیر عامل عسکری انجام بدید و درصد پیشرفت (پیشرفت لاک پشتی) طرحها جوار معدنی را با سند و مدرک موثق ارایه بدهند

سید محمد میرسلیمانی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 31 اردیبهشت 1394 - 11:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب قاسم زاده خوب است شما نمایندگی یزدش را بگیرید.خیلی استفاده ها میتوان برد
ستان‌ها – خبرگزاری خبرآنلاین فعالیت رسانه ای خود را به سراسر کشور گسترش داده است.

در این راستا ، برخی استانها فعالیت خود را آغاز کرده اند و بعضی نیز در آستانه شروع به کار هستند.

با این حال خبرآنلاین در استانهای زیر ، هنوز نماینده ای ندارد و از همکارانی که دست کم 5سال سابقه فعالیت رسانه ای دارند، و مقیم و شاغل در استان هستد،دعوت به همکاری می کند.

استانهای:

اردبیل

چهارمحال و بختیاری

خراسان شمالی

کردستان

گلستان

مرکزی

یزد

از علاقمندان درخواست می شود رزومه(مشخصات فردی و سوابق شغلی) خود را به آدرس editorial@khabaronline.ir ارسال کنند.

You cannot copy content of this page