تصمیم درست دولت در واگذاری آنومالی d19 از نگاه مدیر عامل چادرملو!!!

دسته: اخبار ویژه
۴ دیدگاه
دوشنبه - 11 خرداد 1394

مديرعامل شرکت چادرملو گفت: سياست واگذاري معادن از طريق مزايده منجر به سوء‌استفاده دلالان و به ضرر افراد با صلاحيت در بخش معدن خواهد شد .

محمود نوريان ، با اشاره به اينکه در سال های اخیر سياست‌هاي دولت در کلام و گفتارمبتني بر توسعه بخش معدن و در عمل مغایر با تقویت وتوسعه معادن بوده است گفت : از زمان دولت نهم و دهم سياست غلطي در بخش معدن تدوين شد که بر مبناي آن فعاليت‌هاي معدني کشور تحت تاثير قرار گرفت. به عبارت ديگر به جز سال‌هاي نخست انقلاب که فعاليت‌هاي معدنی با مخاطراتي همراه بود در سال‌هاي بعد از آن اين روند تسهيل شد و زمنيه‌اي براي تشکيل معادن بزرگي همچون گل گهر و چادرملو فراهم شد اما پس از آن بار ديگر موانع زيادي پيش پاي معدنکاران قرار گرفت.

مدیر عامل معدن چادرملو با تاکيد بر اينکه سياست واگذاري معادن از طريق مزايده درست نيست، افزود: زماني که معدني به مزايده گذاشته مي‌شود دلالان با قيمت بالايي اين معدن را در اختيار مي‌گيرند و توليدکنندگان فرآوري در زنجيره‌هاي توليد را به گونه‌اي تحت فشار قرار می دهند که در نهايت خريد از آنها به نوعي باج خواهي تبديل مي‌شود. از طرفی بسیاری از این واسطه ها و دلالان حقوق دولت را هم پرداخت نمی کنند .

نوريان با بيان اينکه دولت سياست روشني براي واگذاري پهنه‌هاي بزرگ معدني ندارد، ادامه داد: از آنجا که در پهنه‌هاي بزرگ، اخذ مجوزهاي لازم از سازمان محيط زيست، منابع طبيعي و… به بهره بردار واگذار شده است، سياست روشني براي فعاليت بخش خصوصي در اين پهنه‌ها تدوين نشده است. به همين دليل توسعه بخش معدن از طريق واگذاري پهنه‌هاي معدني با موانعي روبه‌روست که دولت بايد آنها را برطرف کند.

مديرعامل شرکت چادرملو با تاييد اينکه انوماليD19 سنگ آهن در منطقه چادرملو هنوز واگذار نشده است، تصريح کرد: اين محدوده قرار است از طريق مزايده واگذار شود. حال دولت بايد تصمیم درستي در مورد اين محدوده‌ها که ذخيره مناسبي دارند اتخاذ و به افرادي با صلاحيت، واگذار کند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 11 خرداد 1394 - 1:47 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا مدیرعامل چادرملو در مورد اختلاس میلیاردی که حتی گفته شده چیزی از 3000 میلیارد کمترنبوده توضیح بدهد…….

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 11 خرداد 1394 - 2:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از ایشون بپرسید اگه عادلانه است مزایده، چرا سنگ آهن مرکزی رو مجبورش کردن تو مزایده شرکت نکنه؟؟؟؟؟؟؟؟

عسکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 خرداد 1394 - 7:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سیاست واگذاری معادن از طریق مزایده منجر به سوء‌استفاده دلالان و به ضرر افراد با صلاحیت در بخش معدن خواهد شد .جالبه ابریشم خان مدیر مجتمع چادرملو یه چیز دیگه می گفت.

رانت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 22 تیر 1397 - 9:34 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شرکت چادرملو کاملا تبدیل به یه شرکت با تعداد زیادی پیمانکار شده است که اکثریت این پیمانکارها فامیل و نزدیکان مدیرعامل این شرکت میباشند.
به راحتی قسمت های کلیدی سیستم رو به پیمانکاری های تازه تاسیس و فاقد رزومه که مال نزدیکانشون هست ، میسپارند.
متاسفانه در حال انجام ظلم بزرگی به استان یزد و مردم شریف آن هستند.

You cannot copy content of this page