محلوجی در منزل آقای صدوقی گفت اجازه نمی دهم یک ریال در بافق سرمایه گذاری شود!!!!

دسته: اخبار ویژه , عمومی
۳ دیدگاه
سه‌شنبه - 12 خرداد 1394

محلوجی در منزل آقای صدوقی گفت اجازه نمی دهم یک ریال در بافق سرمایه گذاری شود!!!!
غلامرضا پورفلاح یکی از فرمانداران گذشته شهرستان بافق در گفتگویی با خبرنگار «بافق فردا» به سوالات مطرح شده پاسخ داد.
وی در پاسخ به این سوال با توجه به این که شما بعد از “اخیری اردکانی ” فرماندار بافق شدید و در جریان اعتراضات مردمی به خاطر جدایی چادرملو بودید برای بازگرداندن آن چه اقدامی کردید؟ گفت : زمانی که من به سمت فرمانداری منصوب شدم خیلی از اتفاقات رخ داده بود. محلوجی وزیر معادن و فلزات آن زمان به دلیل درگیری که بین شهرداری و سنگ آهن برای پرداخت عوارض ایجاد شده بود با بافق سر خوشی نداشت حتی در منزل شیخ محمد صدوقی در حضور من به صراحت اعلام کرد آقای صدوقی من یک ریال نمیگذارم در بافق سرمایه گذاری شود. آن زمان محلوجی بسیار مورد توجه هاشمی رفسنجانی رییس جمهور سابق بود و در هییت دولت قدرت داشت. جو بدبینی و منفی بافی را نسبت به بافقی ها و شهر بافق اعمال می کرد.

معاون سیاسی استانداری وقت سخت پیگیر بود تا چادرملو را از حوزه شهرستان بافق جدا کرده و به خاطر سرمایه گذاری آینده ای که در ذهنشان بود به اردکان بدهند
از طرفی دیگر معاون سیاسی استانداری وقت سخت پیگیر بود تا چادرملو را از حوزه شهرستان بافق جدا کرده و به خاطر سرمایه گذاری آینده ای که در ذهنشان بود به اردکان بدهند. جو منفی که توسط محلوجی ایجاد شده بود به این موضوع کمک شایانی نمود. پیگیری های شدید، لابی های زیاد در وزارت کشور و تهران باعث شد تا این انتزاع صورت پذیرد.
پورفلاح ادامه داد: تمام جلسات حضور داشتم هیچ مدرک و دلیل کارشناسی محکمی که به استناد آن ها برساند که چادرملو از اردکان هست وجود نداشت. انتزاع چادرملو از بافق به اردکان صرفا با لالابی های سیاسی وبازی های که زمان بود رخ داد. وی ادامه داد : بهاباد مدعی چادرملو بود بالغ بر 100جلسه در دفتر امام جمعه یزد، استانداری، فرمانداری برگزار شد.

در خصوص پیگیری چادرملو از مردم بهاباد به دلیل حمایت، پیگیری و تلاش هایی که برای جدا نشدن چادرملو از حوزه بخش بهاباد کردند تشکر می کنم
وی افزود : در خصوص پیگیری چادرملو از مردم بهاباد به دلیل حمایت، پیگیری و تلاش هایی که برای جدا نشدن چادرملو از حوزه بخش بهاباد کردند تشکر می کنم گرچه زور مردم برای بازپس گرفتن زیاد نبود.
پورفلاح اظهار داشت : سوابق در فرمانداری و بخشداری بهاباد موجود است.برخی از افراد که در بهاباد بودند راحت تر می توانند به سوال پاسخ دهند.
او همچنین در مورد موضوع آنومالی d19 اظهار داشت : دی نوزده در آن زمان به این شکل مطرح نبود چندین سال بعد در این خصوص صحبت هایی ارائه شد.
وی پیرامون این سوال که در زمان مدیر کلی شما در اداره صنعت و معدن 37آنومالی از سنگ آهن مرکزی بافق جدا شد آیا این جدا شدن به ضرر بافق نبود.؟ بیان نمود : این که آنومالی در کشور در کدام حوزه قرار گیرد خیلی ربطی به صنایع و معادن ندارد. در داخل استان رییس صنایع و معادن خیلی برایش فرق ندارد آنومالی از نظر تقسیمات کشوری در کدام حوزه هست. فرماندار می تواند در تقسیمات کشور مداخله داشته و پاسخگو باشد. اگر بین دو استان اختلافی به وجود آید که مدیر کل صنایع می تواند ورود نماید.
فرماندار دو دهه قبل بافق افزود : آن زمان اداره صنعت و معدن در بافق وجود نداشت در حال حاضر مسئول این اداره می تواند پیگیری نماید.

برای واگذاری چادرملو هم از فرماندار نخواستند که موافقت خود را با امضا اعلام نماید
پورفلاح عنوان نمود : به یاد ندارم در خصوص آنومالی d19 و 37آنومالی از ما نظر خواسته باشند اگر مدرک و مستندی هست ارائه دهید تا بیشتر توضیح دهم. حتی برای واگذاری چادرملو هم از فرماندار نخواستند که موافقت خود را با امضا اعلام نماید.

با همراهی و کمک امام جمعه، استاندار و فرماندار می توان موضوع را بررسی و پیگیری نمود
وی ادامه داد : تقسیمات کشوری از سوی فرماندار و استاندار به مقامات بالاتر باید انعکاس داده شود.
وی راهکار درست بازگرداندن آنومالی d19 پیگیری از طریق فرمانداری و استانداری دانست و افزود : با رسانه ای کردن معمولا جواب نخواهید گرفت. باهمراهی ومساعدت امام جمعه، استاندار و فرماندار می توان موضوع را بررسی و پیگیری نمود.

بافق اگر در زمان واگذاری چادرملو نماینده ای از خود داشت بهتر می توانست نتیجه بگیرد
وی در خصوص راه یابی یک نماینده از بافق به مجلس شورای اسلامی گفت : آمدید سر نکته اصلی بافق اگر در زمان واگذاری چادرملو نماینده ای از خود داشت بهتر می توانست نتیجه بگیرد. نماینده مجلس نماینده ملت و فرماندار نماینده دولت است. نماینده اختیارات قانونی دارد. صحبت های من حاکی از آن نیست که مایل باشم فردی را متهم نمایم. پورفلاح با اشاره به این که خودم یک بافقی هستم افزود : بافقی ها به تنهایی سازنده، روشنفکر و منطقی هستند اما اشکال این است که به صورت جمعی نمی توانند کاری از پیش برند. با هم اختلاف نظر پیدا می کنندو در جلسات تمایل دارند حرفها و نظرات همدیگر را خنثی نمایند.

سعی کنید به مردم امید دهید فقط همفکری همفکری همفکری عامل توسعه بافق خواهد بود
این مقام مسئول که در حال حاضر به کسوت بازنشستگی نائل آمده است ضمن توصیه به رسانه های شهرستان گفت : روی عامل وحدت کار کنید. گذشته را فراموش نمایید. الان با سرمایه ی انسانی فوق العاده، پرانرژی، پر نشاط و با سواد در بافق روبرو هستیم باید با مثبت اندیشی و هم سو کردن افکار جوانان پرشور در راه توسعه شهر تلاش کرد. وی افزود نظر خود را به عنوان یک بافقی بیان می کنم خرما در بافق هزار بار بهتر از معدن می تواند جواب دهد. خرما یک منبع ابدی هست در حالی که معدن مدام باید در انتظار آن باشیم که چه زمان به اتمام می رسد. خرما در کشور منابع محدودی دارد. پورفلاح در پایان گفت : سعی کنید به مردم امید دهید فقط همفکری همفکری همفکری عامل توسعه بافق خواهد بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۵۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
سید حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 خرداد 1394 - 9:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای پورفلاح شما همان زمان بهتر می توانستید عمل کنید ولی بااین حال بازهم افرادی که دنبال این موضوع هستند می توانند از تجربیات شما استفاده کنند. و انشاالله مردم بافق افرادی مانند اخیری و صحرایی اردکانی را به خاطر خیانت در امانت و سو استفاده از مقام و مسوولیت به قانون بسپارند

محمد رضا برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 12 خرداد 1394 - 10:09 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای پورفلاح اینکه چیز تازه ای نیست مافیای فولاد از سال 1352 در اصفهان شکل گرفت و از آن زمان تا این لحظه خوراک معادن بافق را از ان خود می داند.

وحید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 13 خرداد 1394 - 12:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای پورفلاح مردم مسوولان خیانکار گذشته. حال حاضر نخواهند گذشت و همبشه مشمول لعن و نفرین مردم خواهند بود.

You cannot copy content of this page