صنایع جوار معدنی خوبی در کنار معادن بافق ایجاد شده است!!

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
یکشنبه - 17 خرداد 1394

index
سید محمد میرمحمدی در همایش ملی نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد و توسعه کشور افزود: نقش معدن در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی ملموس است و در استان یزد نیز با توجه به ذخایر بالا و تنوع معدنی این بخش جایگاه ویژه ای دارد.

وی با اشاره به مشکلات حوزه معدن افزود: بزرگترین مشکل این بخش خام فروشی است در حالی که با کمک تکنولوژی و فناوری می توان به مواد معدنی ارزش افزوده فراوان داد و به عنوان مثال یک ماده معدنی کم حجم و کم ارزش را به فرآورده با ارزش بالا تبدیل کرد.

استاندار یزد اضافه کرد : در این خصوص توجهات خوبی در دولت به معادن این استان همچون بافق و چادرملو شده بویژه که صنایع جوار معدنی خوبی در کنار این معادن ایجاد شده است.

میرمحمدی تاکید کرد: با تکمیل چرخه تولید در کنار معادن در واقع می توانیم از خام فروشی آنها جلوگیری کنیم و این امر از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید است.

وی خواستار افزایش کیفیت تولیدات و لزوم توجه به تکنولوژی های روز دنیا در حوزه معدن شد و گفت: تکنولوژی در حال پیشرفت است و ما باید تمهیدات لازم را برای استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی ها داشته باشیم و خط مشی ما هم در زمینه های صنعتی همین بخش است.

میرمحمدی یادآور شد : خوشبختانه وزیر صنعت و مجموعه وزارتخانه این تجربه ،روشن بینی و آینده نگری لازم و نیز تاکید بر استفاده از تکنولوژی های پیشرفته را دارند.

وی با اشاره به خوشنامی و سابقه صنعتگران و معدنکاران و کارآفرینان استان یزد افزود: امروز با گسترش امکانات ارتباطی، اطلاعات روز دنیا در اختیار این قشر قرار دارد و نباید فراموش کنیم که یکی از مبانی اصلی پیشرفت، در اختیار داشتن اطلاعات و اخبار صحیح است.

استاندار یزد ادامه داد: باید با بهره گیری از این امکانات، ضعفهای موجود در همه زمینه ها را شناسایی و مسیر پیشرفت را با سرعت تداوم بخشیم تا به اهداف نظام دست یابیم.

استاندار یزد تاکید کرد: خوشبختانه در استان یزد از نظر شاخص های اقتصادی در همه زمینه ها از میانگین کشوری بالاتریم و این امر نقطه قوت استان و نشان دهنده تدبیر و تلاش صنعتگران و مدیران استان است.

میرمحمدی با بیان این نکته که نقش مدیریت در دستیابی استان به این موفقیت ها بسیار چشمگیر است ادامه داد : کارگران مهمترین مؤلفه در رونق اقتصادی استان هستند که در بخش معدن هم ،حضور و نقش آفرینی چشمگیری دارند و کارفرمایان استان نیز در حفظ حقوق ایشان همه تلاش خود را به کار می گیرند تا آنجا که ارتباط بین کارگران و کارفرمایان در استان یزد، ارتباطی برادرانه است و هر یک منافع دیگری را منافع خود می داند چرا که منافع مشترک دارند.

به گفته استاندار یزد دیانت، تعهد و عرق مذهبی سبب شده که کارگران و کارفرمایان، اصول مذهبی را در ارتباط با هم سرلوحه کار خود قرار دهند و راه توسعه استان را در پیش گیرند.

این مسوول با بیان اینکه در مسیر توسعه استان به بحث آب بی توجه نباشیم ، گفت: مهمترین زیر ساخت رشد و توسعه استان در همه زمینه ها از جمله بخش صنعت و معدن، آب است بنابراین باید به هر صورت ممکن این مشکل رفع شود تا آنجا که تصمیم گرفته ایم حتی به قیمت صرف هزینه گزاف، از خلیج فارس و دریای عمان نیز آب مورد نیاز صنایع استان را منتقل کنیم.

وی خواستار مشارکت کارفرمایان، صنعتگران و معدنکاران استان در این خصوص شد و افزود : این امر قطعا به سود توسعه اقتصادی استان و در نهایت به نفع خود شما خواهد بود.

در پایان این همایش یکروزه از تعدادی از فعالان و حامیان بخش های خصوصی و دولتی در حوزه معدن تقدیر شد.

همچنین از استاندار یزد نیز به عنوان رییس شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی بدلیل مدیریت ارزنده در رونق بخشیدن به بازدهی و فعالیت مستمر و منظم این شورا تقدیر به عمل آمد.

یزد بعد از کرمان دومین استان به لحاظ معادن در کشور است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
مطلع با انصاف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 17 خرداد 1394 - 10:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهش میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 17 خرداد 1394 - 12:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فکر کنم منظور از صنایع جوار معدنی در بافق، کارگاه پادری بافی معلم قدیم من – بادبزن و جارو بستن مادر و مادرزن من ، تلف و کشک سازی پدربزرگ مرحومم ( که البته هنوز این صنعت را هیچ کدام از ورثه تحویل نگرفته اند ) ، کارگاه وعده و امید سازی واهی و سرکار گذاشتن توسط متقاضیان پست و مقام ، دفتر تولید ریا و تظاهر و عوامفریبی برخی مسئولین و کارخانه شیره سازی و شیره مالی تا پایان مسئولیت بیشتر مسئولین شهر من می باشد.

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 17 خرداد 1394 - 12:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از آقای استاندار بخواهید آدرس بدن کجای بافقه که ما خبر نداریم البته شاید منظورشون جوار شهری اردکان بوده که تا قبل از اشغال چادرملو اصلا نمیدونستن آهن و معدن چیه و حالا کارخونه فولاد دارن, مهم نیست, تو این دوره زمینه چیزی ارزونه و زیاد و گیری توش نیست حرفه , ما هم به این حرفها عادت کردیم

مجتبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 17 خرداد 1394 - 12:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام،دقیقا منظور از استاندار در مورد جوار معدنی بافق چی بود؟کدام جوارمعدنی؟

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 17 خرداد 1394 - 1:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای استاندار اردکانی جوارمعدنی های بافق از جمله کارخانه گندله کلنگ زنی خدابیامرز حبیبی معاون اول رییس جمهور به اردکان زادگاه جنابعالی رفته.

You cannot copy content of this page