هـــلال را هـــیچ گــاه تــــرک نخــــواهم کــــرد

دسته: عمومی
۱۵ دیدگاه
دوشنبه - 25 خرداد 1394

811715636_87033_14332217140210339641

مصاحبه «بافق فردا» با نجاتگر 1 جمعیت هلال احمر شهرستان بافق
1-لطفا خودتان را برای خوانندگان معرفی کنید ؟
ابوالفضل طالبی بافقی هستم نجاتگر 1 جمعیت هلال احمر شهرستان بافق متولد 1366 ، مسئول آموزش آتش نشانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران هستم. اینجانب ساکن شهرستان بافق از توابع استان یزد می باشم که این شهرستان کویری زیبا در فاصله 120 کیلومتری جنوب شرقی استان واقع شده و دارای جاذبه های زیارتی،گردشگری و طبیعی منحصر به فردی از قبیل امامزاده عبدالله، قلعه تاریخی باقرآباد، باغ تیتو، میدان خان، شن های روان (ریگ های صادق آباد)، منطقه حفاظت شده کوه بافق می باشد که در دامنه پر مهر و عطوفت خویش انسانهای مجاهد و متدینی چون آیت الله حاج شیخ محمد تقی بافقی(ره) و ستاره درخشان آسمان شعر و ادب ، شاعر شهیر وحشی بافقی (ره) را در خود جای داده است.
2- در چه سالی وارد هلال احمر شدید و نحوه آشناییتان با هلال احمر به چه صورت بوده است ؟
در کودکی همیشه علاقه داشته ام که لباس مقدس هلال احمر را به تن کنم و به نیازمندان و مستضعفان کمک کنم در سال 1383 به بهانه ی گروه سرود کُر وارد هلال احمر شدم و از آن سال دوره های عمومی و تخصصی امداد و نجات را اعم از عمومی امداد و عمومی نجات، دوره تخصصی کوهستان ، اسکان اضطراری ، نجات در جاده ، پیش بیمارستانی ، پشتیبانی در عملیات ، حمایت های روانی و … را با موفقیت پشت سر گذراندم. و از سال 1386 در پست جاده ای سه چاهون به صورت داوطلبانه مشغول فعالیت هستم.
3- هلال احمر از دیدگاه شما کجا قرار گرفته است ؟
با استناد به آیه ی 32 سوره ی مائده …هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که تمام مردم را حیات بخشیده است . حال مشخص است که جایگاه هلال احمر و امدادگران در کجا قرار گرفته است.
4- از فعالیتهای خود در جمعیت هلال احمر بگویید ؟
بنده به عنوان دبیر کانون آزاد ، عضو باشگاه امداد گران، مدرس طرح ملی دادرس استان یزد ، داور مسابقات کشوری طرح ملی دادرس، مربی تیم کوهستان جمعیت هلال احمر فعالیت نموده و در برنامه های آموزشی و امدادی و اردوهای کشوری و استانی دارای سوابق زیادی می باشم.
5- از نظر شما امدادگر برتر چه ویژگی دارد ؟
برای برتر شدن باید بدون هیچگونه چشم داشتی و بی ریاء کار کنیم .امدادگر برتر بودن همیشه به مهارت و تجربه نیست گاهی اوقات اخلاق خوب ، اعصاب و روان آرام ، مدیریت عالی و فکری باز می تواند برای برتر شدن به یک امدادگر کمک کند تا بهتر تصمیم بگیرد و به راحتی مدیریت کند . امدادگری می تواند موفق و برتر باشد که بتواند کار گروهی و هم فکری با دیگر دوستان خود را به خوبی انجام دهد. هم دلی و یکی بودن مهمترین عنصری است که می توان یک امدادگر را به برتر بودن نزدیک کند.
6-وقتی لباس امداد را می پوشید چه احساسی به شما دست می دهد؟
عشق به امداد و ایثار در خون امدادگر است وقتی که لباس مقدس هلال را می پوشم دیگر متعلق به خود نیستم. هر گاه در حادثه ای حضور پیدا کرده ام چه کوهستان چه جاده خواسته ام به همان اندازه که مردم به هلال احمر اعتماد دارند کارم را به خوبی انجام دهم .
7- در طول این سالها اتفاق رخ داده که دلگیر شوید از بودن در هلال احمر و بخواهید قطع ارتباط کنید ؟
بله. چند باری اتفاق افتاده که بخواهم هلال را ترک کنم ولی وقتی یادم می آید که هلال چه زحمتها و هزینه ها برای من کشیده است از رفتن و کار خود پشیمان شده و باز به آغوش هلال برگشتم و کارم را در راه عام المنفعه ادامه دادم.
8- پدر و مادرتان در کار شما چقدر نقش داشته اند ؟
پدر و مادرها به عنوان الگو و راهنما در زندگی می باشند همیشه در انتخاب راه و مسیر برای فرزندان خود نقش بسزایی دارد . پدر و مادر من همیشه مشوق اصلی من بوده اند و مرا برای دست گیری و نجات جان هم نوع خود تشویق می کردند.
9- بهترین خاطره امدادی خود را تعریف کنید ؟
حال که یادم می آید این خاطره هم شیرین است و هم تلخ …
در یک روز زمستانی از جمعیت هلال احمر با من تماس گرفتند که در کوه های روستای شادکام این شهرستان سه تن از اهالی این روستا گم شده اند من و دیگر دوستانم به سرپرستی برادر عزیزم علیرضا رضائی راس ساعت 14:30 عازم این ماموریت شدیم ساعتها جست و جو ادامه داشت تا اینکه ساعت 12:00 شب را نشان می داد در حالی که افراد گمشده در مکانی صعب العبور گرفتار شده بودن آنها را پیدا کرده و با تلاش فروان و سختی زیاد آنها را نجات داده حال در هوای خیلی سرد و با لبانی تشنه و دلی گرسنه در دل کوه بودیم خستگی ما را از پای در آورده بود چاره ای جز بازگشت نداشتیم آب و آذوقه ای که همراه خود آورده بودیم در طول مسیر به افرادی که برای جست و جو قبل از ما آمده بودند داده بودیم و حال خود تشنه یک جرعه آب بودیم به هر طریقی بود در دل شب راه خود را پیدا کرده و به روستا بازگشتیم. تلخی این خاطره از این است که راه سختی را برای پیدا کردن این افراد داشتیم و شیرینی این خاطره از آن است که این سه نفر به دامان خانواده خود برگشته و اشک شوق را در چشمان مادر و پدر آنها میدیدیم و دعای مادری که اشک میریخت خستگی این ماموریت طاقت فرسا را از تنمان بیرون کرد.
10- یک توصیه به مردم ؟
توصیه من به مردم شهرستانم و حتی مردم این کشور عزیز این است که حتما با فعالیت ها و چگونگی کار هلال احمر حتی به صورت مقدماتی و جزئی هم که شده آشنا شوند شعار ما این است هر فرد یک امدادگر… و ان شا الله فرزندان خود را برای عضویت در این سازمان مردمی تشویق نمایند.
11- خانواده شما تا چه حدی با جمعیت پیوند خورده است ؟
با عضویت من در این سازمان خانواده ام هم بیشتر از قبل با این نهاد مردمی آشنا شده است به جز خودم برادر کوچکم و سه تن از خواهرانم عضو این خانواده بزرگ هلال می باشیم.

12- یک آرزو ؟
آرزو می کنم مردم کشورم از هرگونه گزند و آسیب مصون باشند و آرزوی بهترینها را برای کسانی که در این عرصه خدمت رسانی می کنند و هیچ چشم داشتی ندارند از خداوند بزرگ خواستار هستم.
(انشاء الله)
13- حرف آخر ؟
من به عنوان یک عضو از خانواده ی هلال از تمامی مردم در کشور ایران تقاضا دارم که آموزشهای امدادی را فرا بگیرند چرا که حادثه هیچگاه خبر نمی کند… و حادثه همیشه برای دیگری نیست شاید یک روزی برای ما اتفاق بیوفتد پس بهتر است از قبل آگاهی های لازم را داشته باشیم تا بتوانیم از آن حادثه جلوگیری یا مهارش کنیم و در آخر از آقای محمدرضا فتاحی رئیس سابق،علیرضارضایی مسئول سابق امداد، آقای حسن پور سرپرست کنونی و آقای قانعی مسئول امداد جمعیت هلال احمر شهرستان بافق به دلیل حمایت ها و زحمات زیادی که برای اینجانب کشیدند تقدیر و تشکر نموده ان شاءالله همیشه پیروز و سربلند باشند.
در پناه حق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
ماشالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 10:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
دوست خوبم جناب آقای طالبی برایت آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 11:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مرحبا به شما ابوالفضل خان
مصاحبه زیبایی بود اجرت با خداوند.
با آرزوی موفقیت در تمام امور

سمانه (یکی از اعضای هلال احمر) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 11:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای طالبی موفق و پیروز و سربلند باشید .
“فعالیت در سازمان هلال احمر با وجود افرادی مثل شما باعث افتخار ماست”

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 12:01 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . انشاالله در تمام زمینه ها موفق باشید همان طور که تاالان بوده اید.به امید سربلندی وسر افرازی شما دوست عزیز

سید علی طباطبایی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 1:20 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام واقعا” یه خداقوت ویژه دارم به تمام امدادگران هلال احمر که در سخت ترین شرایط دادرسی والتیام بخش درماندگان هستند جناب طالبی عزیز اجرومزد شمانیز دردرگاه احدیت محفوظ خواهد ماند تقبل الله اعمالکم

داداش سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 3:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اخوی خداقوت ان شا الله هرکجا هسی سلامت و تندرست باشی
نجاتگر نمونه مثل طلا میمونه

مسعود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 4:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

برادرارجمند جناب آقای ابوالفضل طالبی (ابیدال) ان شاالله طبق سنوات گذشته در امور نجات و امداد پیروز و سربلند باشید.

داداش سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 9:15 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اخوی خداقوت ان شا الله هر کجا هسی تندرست و سلامت باشی
نجاتگر نمونه مثل طلا میمونه.

محمدرضارضایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 خرداد 1394 - 11:11 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای طالبی انشاالله همیشه موفق باشید

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 خرداد 1394 - 2:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقای طالبی.خدا به شما اجر دهد کاری که شما میکنین پاداش بزرگی داردمنم از شما مردم خواهش میکنم که آموزش های امدادی رو حتما ببینید به راحتی میتونید جون یه انسان رو نجات بدین.

ع-اولیای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 خرداد 1394 - 8:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای طالبی وتمامی داوطلبان خدمت در هلال احمر
بزرگترین پاداش خدمت من و شما وتمامی داوطلبین انجام کار حسنه به نیت قرب به خداوند وخدمت به خلق است ، وپاداش این خدمت رضای خالق وبنده خالق خواهد بود ، انشالله خداوند اجرتان را لبخند رضایت خود وبندگانش قرار دهد – خسته وهرگز مانده نباشید

منصور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 27 خرداد 1394 - 11:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود بر دوست خوبم ابولفضل خان
خسته نباشی برادر خدا قوت

عباس اکبری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 1 تیر 1394 - 1:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ابوالفضل جان.موفق باشید

عباسعلی کریمی سقا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 7 تیر 1394 - 4:51 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ایول داش ابوالفضل نفست عشقه یاعلی……
فدایی داری
نه باریک الله.. نه باریک الله ..نه باریک الله…..

دست مریزا داره این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 25 خرداد 1397 - 5:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دست مریزا داره

You cannot copy content of this page