جدال آب و گاز

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه‌شنبه - 26 خرداد 1394

شرکت گاز بافق از ابتداي سال 93، طي سه مرحله قصد دارد( مرحله اول 65 کيلومتر، مرحله دوم 95 کيلومتر و مرحله سوم 100 کيلومتر) تا لوله کشي گاز را در کوچه پس کوچه هاي بافق به اتمام برساند و آن گونه که « منوچر فلاح» مديرعامل شرکت گاز استان يزد گفته است «تا پايان سال 94 شهرستان بافق از نعمت گاز برخوردار خواهد شد « . اين مراحل از روستاي مبارکه و شهرک آهنشهر و مناجات شروع شده و اکنون در بافت قديمي شهر؛ يعني نواحي مرکزي به سر مي برد. در اين نقاط به علت کهنگي لوله هاي آب و يا عدم دقت حفاران باعث ترکيدگي لوله و هدر رفت آب در اين وانفساي بي آبي کوير مي شود! جمعه هفته پيش «فتاحي» يکي از ساکنان محله موسوم به «باغ لردو» در تماس با خبرنگار هفته نامه افق کوير؛ ما را از اين رويداد خبر داد. خبرنگار ما با حضور در محل مشاهده کرد که کانال حفر گاز در طول تقريبي بيست متر از آب انباشته شده است. يکي ديگر از همسايگان با قراردادن چوبي در اين کانال عمق آب را حدود 60 الي 80 سانتيمتر تخمين مي زد و اذعان داشت از عصر تاکنون همين گونه آب ها به عمق زمين نفوذ پيدا مي کند و هرچند تماس با اتفاقات آبفا گرفته ايم؛ گفته اند مي آييم و هنوز نيامده اند و آخر سر عنوان کرده اند «اکيپ» ما در جاي ديگري در حوالي بلوار انقلاب مشغول هستند. او نگران از اين که اين آب به خانه هاي همسايه ضرر مي رساند؛ چون اين خانه ها داراي سازهاي بتني نيست و قديمي ساز هست.

به دنبال همين موضوع خبرنگار افق کویر در تماسي با رئيس اداره آبفاي بافق ماجرا را جويا شد. طالعي که دل پر دردي داشت گفت: تاکنون بالغ بر 680 مورد اتفاقات آب از ابتداي لوله کشي گاز داشته ايم. وي با انتقاد از اين موضوع که متاسفانه نظارت خوبي بر حفاري ها انجام نمي گيرد، خواستار آن شد تا شرکت گاز تمهيدات لازم را در نظر داشته باشد. وي افزود: نيروهاي ما محدود هستند و همزمان نمي توانند در چند نقطه خرابي ها را رفع کنند.

در همين حال در تماسي که با «دهقانشاهي»، رئيس شرکت گاز بافق صورت گرفت، وي ضمن رد اين ادعاي اّبفاي بافق، اذعان نمود که شرکت گاز کاملا نظارتهاي لازم را انجام داده و از پيمانکاران مجرب در اين کار استفاده مي کند. کساني که تاکنون چندين طرح در شهرهاي همچون يزد انجام داده اند. وي افرود از لحاظ اين اداره جاي نگراني وجود ندارد! هر چند که ممکن است خرابي هاي صورت بگيرد.

به نظر مي رسد؛ راهکار حل اين مسئله، نشست هم انديشي آبفاي بافق با شرکت گاز و پيمانکار مربوطه هست تا در کميته اي سه نفره هماهنگي هاي لازم صورت يابد تا اين آسيب ديدگي ها به کمترين حد خود برسد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 خرداد 1394 - 9:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همون چیزی که رهبر میگه همدلی و همزبانی نه اینکه مشکلات را روی کول همدیگه بندازیم و خونه مردم را پر از آب کنیم اگر جلو خونه طالعی یا دهقانشاهی هم لوله میترکید همین را میگفتند یا استین بالا میزدند و لوله را درست میکردن یا مینشستند تو اداره و بالا نامه هاشون می نوشتند سال همدلی و همزبانی و تو نامه از هم گله میکردند.
این را به گوش مسئولین برسانید مردم بافق نفهم نیستند از روی نجابتشون است که چیزی نمیگویند و همه مشکلات طرح گاز و فاضلاب را دارند میبینند و میفهمند چون قشر زحمتکش و کارگری هستند صبر میکنند ولی مسئولین اندازه خردلی خرابیها را برعهده بگیرند.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 خرداد 1394 - 10:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جالبه از سمت مبارکه و آهنشهر گازکشی تا ابتدای خیابان مخابرات انجام شد،فاز بعدی از مخابرات تا امامزاده عبدالله رو شامل میشد،اما ناگهان گاز کشی در محله لرد شروع شد و الان هم در محله قلعه شروع شده،والا ما بخیل نیستیم اما این مدلم خدائیش مشخصه پارتی بازیه،کاش ما هم یکی رو تو شورا داشتیم….

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 خرداد 1394 - 11:32 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زرشک
مگه ندیدید تا یه خیابون بعداز چندین سال انتظار ونامه نگاری مردم به مسئولان آسفالت میشه تازه برادران زحمتکش مخابرات.آبفا.وآبیاری باغچه ها و….بیل وکلنگ به جون آسفالت میافتند.
این شده یه رویه قابل قبول برای مسئولان ناشایست تا هرچه درتوان دارند بکارببندن تا این شهرماتم زده روی خوشی و آبادانی به خودش نبینه
اصلا مردم پر رو میشن یعنی چه آسفالت نووو
نمیدونم جناب فرماندار.شهردار.و آقازاده ها ازکدوم مسیر به یزد تشریف میبرن و چشمان نازشون چاله چوله های ابتدای مالک اشتر تا میدان کشاورز و به قولی خیابون یزدی رو نمیبینه؟؟؟؟.
بابایه بارهم باماشین شخصی تشریف ببرید یزد تا چاله چوله های خیابون رو حس کنید
ا

باخبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 27 خرداد 1394 - 1:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه اداره آب خیلی کوتاهی مینکه اگر لولهای بشکنه هیچ کس مسئولیت قبول نمی کنه ، آب داره تلف میشه ولی مراجعه می کنیم میگن به ماربطی نداره و به کسانی که فاضلاب و گاز میکشن مربوطهدر صورتی که آب داره هدر میره بعدش هم یک خندق وسط کچه درست میکنند ،حالا یکنفر پیدا بشه آسفالت کنه؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

You cannot copy content of this page