بيانيه ي مجمع اصلاح طلبان بافق درباره اولين نشست فعالين طيفهاي مختلف سياسي بافق

دسته: عمومی
۷ دیدگاه
یکشنبه - 31 خرداد 1394

رسالت قلم و وظيفه رسانه، شفافيت و صداقت است

بسمه تعالی

همانطور که در رسانه ها و سایت های خبری شهرستان منتشر شد روز چهار شنبه بيست و هفتم خرداد جلسه ای تحت عنوان “نشست طیف های مختلف سیاسی شهرستان بافق ” در جهت فرمايش مقام معظم رهبري تحت عنوان “همدلی و همزبانی ” با میزبانی مجمع اصلاح طلبان شهرستان بافق و با حضور دکتر طالبی معاون سیاسی -امنیتی و اجتماعي استاندار یزد برگزار شد.
لیکن با وجود دعوت از تمامي خبرنگاران طيفهاي مختلف شهرستان ، بازتاب و انعکاس خبری محتوای جلسه آنگونه که باید و شايد، بازگو نشد.
لذا بر خود واجب دانستیم در جهت اطلاع رسانی صحیح تر به شهروندان موارد زیر را یادآور شویم.
1.بر اساس گفته یکی از خبرنگاران حاضر در جلسه که: “ما خبرنگاران هر آنچه را که می بینیم برای مردم منعکس می کنیم” انتظار ما هم همین بود اما انتشار فایل صوتی بصورت قسمتهایي انتخاب و بريده شده از سخنان یکی از اعضا مجمع (که سر و ته نداشتن و تکه تکه بودن خود فایل صوتی منتشر شده گواه بر این ادعاست ) عملی انجام شد که در شان یک خبرنگار آزاده که پاسدار حرمت قلم است،نبود. این در حالی بود که خبرنگاران حاضر در جلسه که آنها هم از طیف های مختلف سیاسی بودند همگی به دعوت ميزبان براي انعكاس محتواي جلسه حضور داشتند. فلذا انتخاب گزینشی از صحبتهای یکی از اعضا مجمعی که خود میزبان جلسه ای هست که در راستای همدلی و همزبانی برگزار کرده ، در جهت ایجاد هیاهو و تنش و بدور از واقعیت جلسه بود.
2.ما به عنوان عضوی از جامعه و شهروندانی از این منطقه جغرافیایی معتقدیم دلیل اصلی محرومیت و مظلومیتهای مکرر شهرمان عوامل بیرونی نبوده و فلان شهر یا استان هرگز نمیتواند ما را از پیشرفت باز دارد و تا آن موقع که ما خودمان همدل باشیم احدي نميتواند مانع توسعه ي شهرمان گردد.
٣- باعث افتخار است که برای اولین بار در این شهرستان توانستیم پیشروان و فعالین سیاسی مختلف و بعضا مخالف را در یک جلسه دور هم بنشانیم تا شاید یاد بگیریم در عین حال که به سلایق سیاسی و تفاوت دیدگاه یکدیگر احترام می گذاریم و مبارزه می کنیم اما در جهت منافع شهرمان، این کویر داغدار، با هم همدل و همزبان شویم. هر چقدر سخت اما ناممکن نیست و این جلسه شاید نقطه آغازین حرکتی باشد برای همدل شدن، همانند راه رفته موفق شهرها و مناطقی که همانها را در عقب ماندگی شهر خود مقصر می دانیم.
٤- مسلم است در این مقطع حساس و شرایط خاص شهرستان بافق در جهت توسعه آنچه امروز باید ملاک حرکت قرار بگیرد صورتجلسه 93/6/9 هست، لیکن با دو پیش شرط اساسی و مهم.
اول قانون:ما به عنوان شهروندان نظام جمهوری اسلامی به دنبال احقاق حقوق حقه مردم شهرستان بافق تحت لوای قانون جاری هستیم.
قانون نظامی که به دستور مقام معظم رهبری پاسداری میشود و به استفتاء بیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) حتی سرپیچی از مقررات راهنمایی و رانندگی هم در آن غیرشرعی و حرام است. فلذا باید اجرای قانون را در تمام مراحل کار چه در ابزارهای لازم مثل روند تنظیم کارگروه چه در موارد دیگر،برای رسیدن به هدف که همان تحقق وعده های صورتجلسه یاد شده هست، مد نظر قرار داد.
دوم همدلی:متاسفانه آنچه تا به امروز در روند پیگیری مطالبات صورت گرفته هنوز متجلي نشده، همدلي است. با اینکه عده ای مصوبه 6/9 را دستور اصلی برنامه پیگیری مطالبات میدانند بعضی دیگر خواسته های دیگری را مطرح میکنند. حتی نتوانسته ایم در مورد مسایل جزء هم به وحدت برسیم و با اندوه باید گفت حتی این اختلاف در اعضا کارگروه که خود را مامور پیگیری مطالبات میدانند نیز مشهود است. مکرر شاهد بودیم که در جلسات عمومی ، بعضی از اعضا حتی بر علیه رییس کارگروه ، يعني امام جمعه معزز شهرمان، سخن رانده اند. وقت آن شده متوجه باشیم با این تنش ها و تخریب ها و محکوم کردنها به سرانجامی شایسته نخواهیم رسید. ما خواهان آن هستيم كه تخریبها كنار گذاشته شود و به ديدگاههاي مخالف بي احترامي نشود. بدون شک پیگیری مصوبه ي نهم شهريور وظیفه تک تک همشهریان و شهروندان دارالشجاعه بافق هست لیکن با همدلی و همصدایی، همه باید با توانی که هرکداممان در دسترسمان هست در فضایی آرام و محترمانه ، مطالبه گر حقوق شهرمان باشیم.
در پایان از خداوند می خواهیم تا ما را شرمسار فرزندانمان که اين شهر را برايشان به ميراث مي نهيم، نکند.

والسلام
مجمع اصلاح طلبان شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 1 تیر 1394 - 12:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خاک تو سرتون بافق فرداییها مجمعی که هنوز معلوم نیست کی این بیانیه را تایید کرده و صاحبش کیه اونوقت شما بیانیش را میذارید…. عاقل شید

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 1 تیر 1394 - 8:37 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

4تا …دور هم جمع شدند اسمشونو میذارن اصلاح طلب…آبروی اصلاح طلبی رو دارن میبرن بعض از اینا.کجایند اصلاح طلبان واقعی؟؟؟

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 1 تیر 1394 - 8:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاملا” با نظر شماره یک موافقم

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 1 تیر 1394 - 4:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در بیانیه اصلاح طلب ها از کلمه ای استفاده شده که الان بیشتر جنبه ابزاری و دکوری دارد به نام قانون.دوستان یادتون نره اصل ۴۴ هم قانون بود و فرمایش مقام معظم رهبری ولی دوستان اصلاح طلب گفتند نه جزء اصل ۴۵ کی گفته ۴۴
از قانون دم میزنید قانون می گوید تعرض به حریم قانونی یک شهر جرم است و پیگیری قاتونی دارد ،الان میشه با این قانون دوستان این پیگیری را انجام داد مثل چاه گز ،d19،لکه سیاه و آنومالیهایی که ایمیدرو و فلات قاره تحت این نامها غضب کردند را گرفت ،
از قانون دم میزنید اشکال ندارد بیایید یک دفعه با قانون شما برویم ببینیم می توانیم کارخانه هایی که قرار بود طی طرحهای مصوب در بافق احداث شود ولی به صورت غیر قاتونی بردن اردکان احداث کردن را پس گرفت ،میشود با قانون شما حق از دست رفته بافق را پس گرفت
یک کاری کردن میخوان ماله کشی کنند نمیدونند چطور این کار را انجام بدن .بی زحمت کتاب قانونی که شما دوستان اصلاح طلب در اختیار دارید بدهید ما استفاده کنیم و از امکانات بی شمار غیر قانونی استفاده کنیم
واقعا جای افسوس دارد عده ای به خاطر خشنودی افراد حاضرن پشت پا بزنند به تمام مسایل
خدایا خدایا خدایا تا انقلاب مهدی
از این قانون مدار ها محافظت بفرما

محمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 2 تیر 1394 - 7:36 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا جای تاسفه که این افراد خودشونه چسبوندن به اصلاح طلبا آقای بافقی خوب گفتی دستت درد نکنه

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 2 تیر 1394 - 9:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زنده باداصلاح طلبان واقعی

مطلع با انصاف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 2 تیر 1394 - 10:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مجمع اصلاح طلبان مجمعی مقطعی ، حزبی و به شدت سیاسی در نزدیک انتخابات است که منافع بافق را فدای سیاست خواهد کرد.

You cannot copy content of this page