بخشدار بخش مرکزی بافق عملکرد یکساله خود را در گفتگو با «بافق فردا» تشریح کرد

دسته: اخبار ویژه
۲۱ دیدگاه
چهارشنبه - 3 تیر 1394

بخشدار بافق در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار «بافق فردا»عملکرد خود را در یک سال مسؤلیتش اینگونه تشریح کرد:
در تاریخ 1/3/93 در مجموعه بخشداری مشغول به فعالیت شده ، با توجه به اینکه از یک مجموعه امدادی به مجموعه نظارتی منتقل شده بودم مبنا و اساس کار خود را کار کارشناسی قرار داده و از همان ابتدای کار کمیته عمران روستایی تشکیل شد. این کمیته متشکل از کارشناسانی از ادارات مختلف از جمله آب و فاضلاب روستایی و شهری، راه و شهرسازی، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی،بنیاد مسکن و محیط زیست بود بنا به فرا خور نیاز افراد دیگری نیز با توجه به موضوعات مطرح شده در کمیته عمران به جلسات دعوت می شدند. کمیته عمران روستایی یکی از کمیته های فعال شهرستان بافق است تا جایی که مورد توجه استان و به خصوص امور روستایی قرار گرفت. در ادامه مقرر گردید کار کارشناسی در واحدهای ادارات ذکر شده انجام شود و تأمین اعتبار جهت دادن طرح ها با هماهنگی بخشداری و فرمانداری صورت پذیرد. کمیته عمران روستایی هر 25 روز یک جلسه برگزار می کند و تا حال حاضر 13 جلسه انجام شده است.

810616386_42739_14374413638897501627

محمد رضا فتاحی بافقی یکی از مهمترین دغدغه های مردم روستاها را اشتغال دانست و اظهار داشت: متاسفانه به این مقوله کمتر توجه شده بود. روستاهای بساب، جزستان، برکوئیه استخرهایی به منظور پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان در نظر گرفته شد. بساب در اولین دوره پرورش ماهی بالغ بر 5 تن ماهی تیلاپیا صید کرد. چزستان نیز به طور آزمایشی از همین نوع ماهی 1 تن پرورش داد و در حال حاضر نیز تولید و تکثیر بچه ماهی را راه اندازی نموده است. کارهایی دیگری مانند پرورش شتر مرغ، دامپروری، کشاورزی و چند واحد پرورش مرغ در روستاها باعث شد تا مردم با انگیزه و علاقه ی خاصی در روستای خود سکونت داشته باشند. گوجه های گیلاسی که در بازار بافق عرضه می شود از دیگر فعالیت های مردم روستا می باشد. و امیدوارم در آینده نه چندان دور به شرط آنکه مشکلات حاشیه ای مثل موضوع آب حل شود چند کار اساسی و بنیادی انجام خواهد شد.

810616356_41997_13097325709614351211

وی ضمن اشاره به بازدید میدانی ازروستاها گفت: گاهای دهیاران و شوراها از بابت حضور کمتر بخشدار در روستاها گله مند می شوند اما این اطمینان داده می شود که کارها و طرح ها با جدیت تمام در حال پیگیری است و جای هیچ نگرانی نیست.

811715777_115311_10179289755086109898

بخشدار مرکزی بافق بیان کرد: قریب به 14 سال به دلیل عدم بارندگی خشکسالی روی داده و این خشکسالی پی در پی باعث شده تا مردم روستا با بحران آب روبرو شوند. اگر مقداری مردم روی این موضوع دقت بیشتری نمایند و به اندازه سرانه خود بهره برداری صورت گیرد مطمئناً با کمبود آب مواجه نخواهیم شد.گاهی اوقات با ناملایمات و بی مهری ها روبرو هستیم در بحران خشکسالی مصارف آب در حد 200 الی 300 متر مکعب در دوره زمانی (45 روزه) باعث شد تا با جدیت بیشتر وارد عمل شویم .لازم است بگویم اخطار جدی برای خانواده هایی که مصرف غیرشرب دارند و با این آب دست به درختکاری و آبیاری درختان می کنند وجود دارد.

811732480_89250_5508015000581122302

وی افزود: برای روستای شیطور یک حلقه چاه حفر گردید و منتظر پمپاژ هستند تا آب اضافه شود. قطرم از جمله روستاهایی است که با کمبود جدی آب روبرو بوده و حتی در گذشته چاهی حفر شد که متاسفانه به خشکی برخورد کرد. و در حال حاضر با تانکر آب این روستا و دو مزرعه شهید بهشتی و شهدای آن تأمین می شود. آب شرب بشکان با اعتبار 100 میلیون تومان و خرید قنات ده ریز حل شد.

811820566_9654_11805039693817477679

این مقام مسئول پیرامون موضوع عمرانی ورستاها تصریح کرد: بالغ بر 2 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل دو درصد در بحث قنوات، کف سازی، برق، اب و … مساعدت شده است. شهر بازی کودکان به تناسب جمعیت روستا در نظر گرفته شده به طوری که 19 روستا وسایل بازی کودکان نصب و سه روستای باقی مانده بعد از ماه مبارک رمضان نصب می گردد. مبلغی 400 میلیون تومان بدین منظور اختصاص داده شد. زیر سازی راه روستایی هنسک از طرف شرکت سنگ آهن و معدن فسفات و همچنین خودیاری مردم انجام و بلوار آیت ا… میرغنی زاده نیز از محل شهرداری، شرکت تعاونی دهیاری روستای مبارکه و خودیاری مردم بعد از حدود 20 سال به مرحله بلوک گذاری رسیده و در دو لاین به فاصله 4 کیلومتر جاده سازی در حال انجام است. بلوار فدک مبارکه نیز با کمک معدن زاغیا بلوک گذاری انجام و فلات مرکزی عنایت ویژ در خصوص تکمیل آن خواهد داشت.

811714178_115362_3246062912357525167

وی به راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در روستاهای جزستان، هرسیک علیا، کوشک، سید آباد ، شیطور و موری آباد اشاره کرد و گفت: مبلغی بالغ بر 50 میلیون تومان برای نصب هر دستگاه هزینه شده است که به زودی در 2 روستای دیگر نیز این دستگاه نصب می شود.
فتاحی ادامه داد: شبکه دیجیتال باجگان و کوشک با مبلغ هر دستگاه 100 میلیون تومان کلید خورد که 30 درصد آن را شهرستان و 70 درصد را استان پرداخت کرد. کارهای مقدماتی ایستگاه دیجیتال در منطقه سبزدشت انجام شده است. این در حالی است که این منطقه از اینترنت پرسرعت برخوردار می باشد. برای پوشش بی سیم و تلفن همراه خوسف نیز پیگیری های صورت گرفت.

811822894_8932_11449694514945648110

بخشدار اظهار داشت: 3 ماشین حمل زباله برای روستاهای کوشک، شیطور و رضائیه و یکدستگاه ماشین آتش نشانی در منطقه سبزدشت مستقر خواهد شد. اورژانس بساب نیز با پیگیری دهیار این منطقه راه اندازی شد و طی این مدت عملیات مختلفی داشته که باعث رضایت مندی مردم است. گاز منطقه سبزدشت از طریق شرکت گاز استان کرمان حل می شود که نوید خوبی برای مردم است.
وی در بخشی دیگر از گفتگو به روستاهای هدف گردشگری اشاره کرد و اضافه کرد: طی سفر “شاملو” معاونت روستای بنیاد مسکن کشور به بافق مقرر شد 700 میلیون تومان ازسوی وی و 700 میلیون تومان از منابع شهرستان و 700 میلیون دیگر از اعتبارات استان برای روستاهای هدف گردشگری باجگان، قطرم، شادکام و باقرآباد تخصیص داده شود. روستای باجگان کار مرمت آن اتمام شده اما سه روستای دیگر کمتر مورد توجه قرار گرفته است. روستای باقرآبد و صادق آباد با ورود بخش خصوصی حرکت خوبی را ارائه داده و امیدواریم محل درآمدی برای روستاییان آن منطقه باشد.مجوز ریگزار شن و شادن پیگیری شده و مشکلات آن با محیط زیست رایزنی گردید که به زودی حل می گردد.
روستاهایی که بافت قدیمی دارند ساخت و ساز سعی می شود در آن صورت نگیرد تا لطمه به بافت وارد نشود و ساخت و ساز باید در شهرکی مجازباشد.
فتاحی گفت: 120 تن قیر یارانه ای با مبلغ 140 میلیون تومان برای اجرای طرح های ترافیک روستاه در نظر گرفته شده که تاکنون تخصیص این موضوع صد در صدی نیست.جاده باقرآباد به فاصله 9 کیلومتر و هزینه ای بالغ بر 1 میلیارد و دویست میلیون تومان آسفالت شد. در تفاهنامه ای که با حضور فرماندار و مسئولین مربوطه تنظیم گردید 65 کیلومتر از راه های روستایی زیرسازی و روکش شد. طرح های تپه نورالشهداء ، سیدآباد، موری آباد، هریسک علیا ، کرمانی و بساب از روستاهایی است که می توان نام برد .
با حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم مقرر شد روستاهای بالای 200 خانوار می توانند 2 طرح مشارکتی ودهستان ها 3 طرح غیر مشارکتی داشته باشند که اجرای آن باید براساس مراحل قانونی باشد.
وی گفت: گاهی اوقات در خصوص منطقه سرخه و کالمند که در مجاورت شهرستان مهریز قراردارد سوالاتی مطرح می شود لازم است بگویم قسمتی از حیات وحش به افرادی که علاقه مند به حفظ آن باشند واگذار می شود و چون تاکنون درخواستی از سویبافق نبوده فردی یزدی حفاظت این منطقه را بر عهده می گیرد و الان مجموعه شهرستان اعلام آمادگی کرده و گروهی نیز انتخاب شدند که پس از تایید صلاحیت وارد عمل خواهند شد. راه اندازی جاده گزوییه نیز یکی از خواسته های مردم منطقه سبز دشت است در حال بررسی و پیگیری جدی می باشد.
بخشدار مرکزی بافق در پایان این گفتگو اظهار داشت: دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران، برگزاری اولین همایش بخشداران استان، گردهمایی دبیران مدیریت بحران و همایش سالروز دهیاران و شوراها از دیگر برنامه های انجام شده است که در اینجا لازم است از زحمات فرماندار شهرستان، دهیاران، شورای بخش، اعضای شورای روستاها و مردم خونگرم روستاها که همراهی و همکاری مثبتی را داشتند تقدیر کرده؛ بی شک همت و تلاش آنان باعث شد تا روستا به جایگاه ارزنده برسد. فرماندار در هر بازدیدی که از روستاها انجام شد بخشداری را همراهی کرد و اعتبارات خوبی نیز برای روستاییان اختصاص داده است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 تیر 1394 - 11:41 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام تبریک آقای بخشدار و فرماندار واقعا کارتان عالی بود.

احسان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 7:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت بخشدار محترم آقای مهندس فتاحی. ضمن عرض خسته نباشید، خداقوت و دستمریزادبه ایشان باید عرض کنم که تقوا و ایمان، تعهد، صداقت، سواد، ادب پسندیده، انسانیت، دید بسیار باز در استفاده از جوانان و نیز بی قرار بودن در انجام امور محوله از مهمترین شاخصه ها و ویژگی های مهندس فتاحی می باشد که انتظار میرود در پست های بالاتز نیز از ایشان استفاده گردد.
امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق و سربلند باشند.

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 7:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود جناب بخشدار

آشنا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 8:02 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ضمن خسته نباشید خدمت بخشدار محترم در خصوص اذعان ایشان در رابطه با مصرف آب وابیاری درختان منازل حرف شما کاملاً متین !! اما جناب بخشدار مطمئن باشید که اگر از روز اول ابیاری درختان ممنوع وواگذاری زمین فقط جهت احداث ساختمان بود امروز شاهد رشد روستاها نبودید واکثر روستاها خالی از سکنه ویا شامل چند پیره زن وپیرمرد بود حتی روستاها افرادی جوانی که شورا ودهیاری تشکیل بدهند وپیگیر امور باشند رانداشت زیرا انگیزه ای و امدو رفتی نبود بنابر این پیشنهاد میشود بجای اینکه فکر جریمه افزایش قیمت باشید فکری جهت تامین اب کافی کنید اگر امروز شاهد این هستید که در ایام تعطیل مردم از شهر خارج وبه روستاها عزیمت میکنند واگر با ابیاری وزحمت فراوان انواع درختان میوه پرورش داده اند انراجزیی ازء افتخارات خودبدانید (بعضاًاز شما شنیده شده که منتقداین امر می باشیدو از اینکه طرف محصولی برداشت میکند با لحنی انتقاد آمیز یاد میکنید )علی ایحال ضمن خسته نباشید از اینکه پیگیر امور روستاها هستید از شما کمال تشکر را دارم.

محمدرضارضايي. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 8:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقاي فتاحي ممنون از زحماتتان.خداوند پشت وپناهتان

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 9:08 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از آقای فتاحی بخشدار عزیز . نمیدونم اینا که گفتید حقیقت د اره یا نه.ولی طی دو جلسه ای که بنده با شما صجبت کردم شما را تا این حد توانمند ندیدم که هیچ .همچین ملت دوست هم ندیدم .قطعا” طرحهای مذکور از قبل پایه گذاری شده ودر حال اجرا بوده چون شما این کاره نیستی .ولی خوب کارهایی که در آخر گفتید که بازدید از این جا وآنجا .اون درسته انجام دادید.و چنانچه به این حرفهایی که نوشته ام ایشان گله مند باشند حاضرم خود را به ایشان معرفی ودر دفتر شان حاضر گردم.امیدوارم دولت تدبیر و امید با پیگیری های لازم بخشداری فعالتر و مردمی تر را اتصاب کند

سعادت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 10:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده نیز با نظر حمید موافق هستم. اکثریت طرحهای نامبرده از قبل پایه گذاری شده بوده و آقای مهندس فتاحی فقط پیگیری کرده است. از طرفی زمانی که وی مسئول هلال احمر بود خیلی منطقی تر ومردمی تر بود. اما امروز خیلی تفاوت کرده و مدام از کانال ……. به قضایا ورود پیدا می کند.
به نظر اینجانب در میان بخشدارانی که از چند سال قبل تاکنون می شناسم آقای صمیمی بسیار مناسب بود و امیدوارم هرکجا هست موفق تر باشد…

عسکر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 10:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تا جایی که ما میدونیم اب شیرین کن کوشک در سال 92 و دولت قبلی افتتاح شد اگه دو تا اب شیرین کن داره نمیدونم.

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 11:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همه میگن کار کردیم و آباد کردیم کجاست این آبادانی ها…چرافکر میکنیدمردم هیچی سرشون نمیشه .شمابراروستاهاچه کارکردید.چقدرتونستیداشتغال ایجادکنید.چقدرتونستیدبه فکرمردم روستاباشیدوبه اوناخدمت کنید.تودفترتون زیر بادکولرنشستیدوخبرازهیچی ندارید

روستایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 11:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من از یکی از روستاهای بافق هستم و خواستم خدمت استاندار و فرماندار محترم عرض کنم که آقای فتاحی که به قول خودش سابقه خدمت در هلال احمر به عنوان یک نهاد امدادی را دارد خیلی برای بخشداری بخش مرکزی بافق مناسب نمی باشد. وی از قدرت روابط عمومی بالایی برخوردار نیست و در مسائل گوناگون خودش قاضی شده و حکم صادر می کند.برخورد پلیسی و امدادی برای قشر بی دفاع روستایی دور از انصاف است.

حسین دهقان قطرمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 12:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه شماره 6شایدشمامنافعتان تامین نشده یادربخشداران قبل تامین میشده مادر روستای خودمان پیشرفت راشاهدبودیم

reza این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 2:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام به حمید عزیز.شماره دفتر اینجانب 6061میباشد. تماس حاصل وبنده درخدمتم.

سبز دشت را در یابید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 2:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فتاحی ضمن تشکر از شما خواهشا اولا فکری برای جاده گزو بکنید که از واجبات است دوما فکری به حال آب شرب و قناتهای سبز دشت متشکر.

    منصف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 7 تیر 1394 - 4:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    جاده گزوئیه اینقدرهم که شماپیگیرهستیدمرقون به صرفه هم نیست.بایدمنطقی فکرکرد

ماشالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 2:26 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
جناب آقای فتاحی خسته نباشید.
روستای قطرم همانطور که خودشمانیز فرمودیدچاهای حفر شده جوابگو نیست و تنها منبع تامین آب چشمه خدادادی این روستا است که احتیاج به لایروبی بیشه زار قطرم دارد کاری که تابحال درچندین نوبت توسط دهیاری و همکاری اهالی قطرم به مرحله اجرا در آمدهاست امیداست با درایتی که درشما سراغ داریم مسئله بحران آب بزودی حل گردد .

اسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 6:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشکراززحمات شما آقای فتاحی

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 4 تیر 1394 - 8:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام نظرات منفی محترم است اما انچه در عرض یکسال ما روستاییان دیدیم جز دلسوزی و مساعدت چیز دیگری نبود .هم بخشدار و هم فرماندار. نمیدانم چه دردی هس هست هر کسی برای بافق کار میکند ایرادی دارد. اصلا کسی پرسید حقیقت استعفای شهردار چه بود؟ چرا محمد حسن تشکری تهمت شنید؟ چرا عسکری خرد شد؟بابا دست برداریم ما بومی کشی راه انداختیم
.

سعیدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 5 تیر 1394 - 9:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای محمد کامنت شماره 16
شمار یار روستایی نیستی و یا اینکه روستازاده شهری نشین هستی. این کارایی که آقای فتاحی گفته خیلی هاش در راستای توسعه پایدار روستا نیست….. مهمترین نکته اشتغال در روستا است. اگر بررسی کنید متوجه خواهید شد چند روستا سکونت دائم دارند؟! الکی طرفداری نکنید! رو زقیامت باید جواب روستائیان رو بدید!!!!

یکی از اهالی روستای حکیم آباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 5 تیر 1394 - 3:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هرکس محاسن ومعایبی دارد آقای بخشدار نیز از این امر مستثنی نیست وهیچ کس نمیتواند مدعی شود انسان کاملی است و ماانسانها اگر کمی منصف بودیم خیلی از این انتقادات کمتر میشد.باتشکر

دوستداربافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 7 تیر 1394 - 3:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت بخشدارزحمتکش آقای مهندس فتاحی
اینجانب چندروزپیش درخصوص جاده بافق-نوق به بخشداری جوادیه فلاح نوق، ازتوابع شهرستان رفسنجان مراجعه کردم که اتفاقاشورای آن محل نیزجلسه داشتندودرخصوص ادامه ساخت آن جاده پرسیدم که نماینده دهداری رامعرفی نمودندوزمانی که باایشان صحبت کردم ،فرمودندکه قراراست جلسه ای بافرمانداری وبخشدارمحترم بافق بافرماندارویژه رفسنجان وبخشداری وشورای آن محلات ،درنوق داشته باشیم .طبق صحبت ایشان(آقای جعفری09133922128)گفتندکه قیررایکان واعتباری بالغ بریک میلیاردتومان وهمچنین کمک های خیرین ،برنامه هایی رابرای شروع واتمام جاده مذکورداریم مضافابراینکه ایشان قول مساعدت وهمکاری بخشدار وفرمانداربافق رانیزبیان نمودند.لذاباتوجه به شناختی که ازجنابعالی وجوددارداستدعادارم که درآن خصوص پیگیری نماییدوانشاالله این خواسته به حق همشهریهابه سرمنزل مقصودبرسد.همانگونه که مستحضریدتکمیل این جاده بیشتربه نفع مابافقیهابوده وچنانچه قصدعزیمت به سیرجان -شهربابک-بندرعباس وکرمان و….راداشته باشندمسافت 150کیلومتری رابایدکمترطی نمایند وهمچنین باعث رونق وآبادانی شهرمون خواهدشد.باتشکرفراوان

اسماعیل ابویی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 4 بهمن 1394 - 11:35 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام وعرض ادب واحترام خدمت همه دوستان وعرض خسته نباشید خدمت همه فعالان دولت تدبیر وامیدبنده از طرف اهالی روستای دولت ابادتشکر وقدرداتی وافری را از زحمات بی دریغ جناب مهندس فتاحی بخشدار بخش مرکزی شهرستان بافق می نمایم .واز خدمات ارزنده ای که ایشان در جهت ابادانی وعمران در دهستان سبزدشت کشیده اندکمال تقدیر وتشکر را داریم وامید این را داریم که به امید خدا در اینده ای نه چندان دور شاهد احداث جاده گزوییه نیز باشیم که به عنوان خواسته دیرینه خطه محروم سبزدشت می باشد.در خاتمه نیز از دیدگاه ایشان نسبت به عمران وابادانی تپه نورالشهدا که در اینده می تواندبه عنوان یکی از زیباترین مناظر زیارتی وسیاحتی در شهرستان بافق باشد تشکر مینماییم و به امید خدا در اینده شاهد طرح های جدید در این مکان زیبا خواهیم بود .

You cannot copy content of this page